Andrei are 1 luna si are nevoie de noi!! cap2

Andrei are 1 luna si are nevoie de noi!! cap2 | Autor: lavinia.p

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
Ma numesc Portelechi Lavinia (userul meu de pe forum este lavinia.p) iar de o saptamana familia mea trece prin grele incercari. In data de 5 aprilie 2011, luni noaptea catre marti la ora 2 naste cumnata mea un baietel pe nume Andrei de 3100 gr. Toate sunt bune, bebelusul primeste nota 9/10, pana cand a inceput sa se invineteasca la picioruse si mai apoi la maini. Initial s-a crezut ca bebelusul nu s-a adaptat bine la mediul de afara, dar ulterior a venit dr cardiolog si i-a facut un EKG si i s-a pus cumplitul diagnostic de malformatie congenitala de cord cianogena, transpozitie de vase mari. El trebuie operat la inimioara. Greu imi gasesc cuvintele fiindca am emotii numai cand ma gandesc la el ca asa de mic trebuie sa treaca deja prin 2 operatii. El a fost transferat la Targu Mures cu elicopterul iar parintii au plecat cu masina, sunt cu totii acolo. Problema este ca aceasta familie sta foarte rau financiar, mai bine zis au o grava problema financiara si de aceea m-am decis sa va scriu poate ne puteti ajuta sa ne publicati cazul si cine are posibilitatea sa-i ajute. Sa va povestesc pe scurt de unde vin problemele lor financiare. Ei au contractat un credit de la o banca acum cativa ani. De cand cu criza nu au mai putut plati nici ei ratele la banci. Cand au contractat creditul au luat un credit mai mare deoarece au dorit sa-si contruiasca o casa si astfel si-au ipotecat din bunuri. Din cauza ca nu au mai putut plati ratele la banca, banca le-a luat deja o parte din bunuri si urmeaza si celelalte inclusiv casa. Va rog frumos ajutati acest bebelus sa traiasca, va rog sa ne ajutati!Ei au nevoie acum pana la operatie de 2000 de euro, atata costa operatia si tratamentul micututui. Nu stiu cum se poate in tara asta sa se intample ca daca nu ai bani esti lasat sa mori pur si simplu, din pacate la noi banul vorbeste si ei nu au de unde scoate acesti bani de aceea am apelat la voi! Orice suma e binevenita si va rog daca se poate sa ne acceptati si pe noi la bazarul umanitar.
Va multumesc si va doresc sanatate tuturor!

TITULAR CONT EURO PORTELECHI MARIUS CALIN
CONT IBAN: RO37BTRL00504201598495XX
BANCA TRANSILVANIA - AGENTIA CAZABAN- ORADEA
COD SWIFT BTRLRO22

TITULAR CONT LEI PORTELECHI MARIUS CALIN
CONT IBAN: RO88BTRL00501201598495XX
BANCA TRANSILVANIA - AGENTIA CAZABAN-ORADEA

AVEM SI CONT PAY PAL: portelechi.marius@gmail.com

Multumim:

Dodo-pui, Maria rubi, madyrizi ,Oana_b , DarkBendis , Catalina 2307 , Pop Adriana , philip , lilimara , Bebe Beca , Diana_eva , Laura B , ana_micu83 , SabinaY,alinamoro , carminabulina , NicoletaB,Relusha , LeditiaAsparagus , ada_coman , Arianna_M , koiky , mamagiuliei , Happiness_4_us, Motanik Ayla21 , lisssa_ana , michelle1981 , Katteryna , Porumbita , Cris82 , Tutz , MADYN , Nerantula , ckristina , AlexaRaluca , ymca , tomaca , abramburika , paula_m , donna79 , rall , nushulica , boticelina , mariaruxi , annnna35 , ginye55 , dicirstea , anca16 , JuliaSM , simonapro , fragrant8 , pufescu,CamiSol , emanouela , valentina_22 , mihaela770, FELIS , anna_mama , cornelia , marius moldovan , mikaeela , diannaalex , strumphitza , jasmin012 , moldovan ioana , bitis alina , ardelean monica, kid , ducky , ana_25, theophillina , valicutu , eimotto , Viovio, bebelu86 , claudia.andrici, eladea2005 , geniest , LauraOana, kariguld, puisorul, lulu77, lavi02, dana n., Picky_toto, pooh, alex_andra , Ellax , Ioanna81 , gianina , ana_25 , Lore_ely , aschiutza , Serialbastre , prisi , luy , narcisica28 , LoraG76 , monis5, AdiS , olim , Oanacn , alexandrina, ynna7, Flowers , crialex06 , andruskandu , adablackcat , anaemi, carpatina, yashy , alina71, renah , histamina , Eseea , mari_paun , ellinia , kiti2205 , miflore

Multumim din suflet pt tot sprijinul vostru si va dorim tot binele din lume dar mai ales multa,multa sanatate si sper sa-mi dea ocazia Dumnezeu sa-i pot povesti lui Andrei cand va fi mare despre voi si chiar sa-i arat cum a inceput noua lui viata odata cu voi


Pana azi 14.04.2011 - ora 16 s-a strans suma de 850 Euro, 88 Dolari si 1515 roni. Va multumim ca sunteti alaturi de noi acum cand Andrei are nevoie, Dumnezeu va va rasplati pentru bunatatea vostra
Azi 15.04.2011 s-au mai strans: 35 euro, 52 dolari si 815 roni. Va multumim din suflet pt sustinerea voastra si pt ca v-ati rugat pentru Andrei. Datorita voua si lui Dumnezeu azi e pe drumul spre bine. Dumnezeu sa va dea sanatate si tot binele din lume
Pana azi 18.04.2011 s-au mai strans: 969 ron. Va multumim din suflet ca ne sunteti aproape.
De azi Andreiutzu respira singurel
Azi 19.04.2011 s-au mai strans 155 ron si 165 euro. Va multumim din suflet pt tot
Azi 20.04.2011 s-au mai strans 1060 roni si 130 de euro. Va multumim din suflet ca sunteti in continuare alaturi de noi
Azi Andrei a fost mutat la pediatrie. Te iubim mult Andrei
Pana azi 22.04.2011 s-au mai strans 595 ron. Va multumim din suflet pt tot ceea ce faceti pt Andrei si pt ca va rugati pt el
Pana azi 26.04.2011 s-au mai strans 290 de roni . Va multumim din inima ca ne sunteti aproape. Rugati-va pt sufletelul mic fiindca azi nu era bine
Pana azi 29.04.2011 s-au mai strans 346 roni, 15 euro si 20 de dolari. Va multumim din suflet pt tot ceea ce faceti pt noi si ca va rugati pt Andrei
Pana azi 04.05.2011 s-au mai strans 136 ron, 15 euro si 20 de dolari. Va multumi ca ne sunteti in continuare aproape si va rugati pt Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Sper sa fie un capitol unde o sa am doar vesti bune despre Andrei. Doamne ajuta

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 2 zile si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Iata ca si vin cu vesti mai bune! Tocmai ce am vb cu cumnata si au fost la eco,a inceput sa se elimine din apa de la plamani, deci va scapa puiul de punctie, in schimb cheagul de la inimioara nu vrea sa se retraga. Dar cu tratament adecvat dr spun ca se va retrage si acela . Va multumim mult ca ne sunteti alaturi si va rugati pt puiul mic, iata ca va sunt ascultate rugaciunile si micul luptator se va face bine

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 2 zile si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ma bucur ca sunt vesti mai bune. Cu rabdare micutul Andrei le va trece pe toate.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Bravo pui mic si drag. Un mare pentru tine si o imbartisare pentru parintii greu incercati. Ne si noi pentru micul lupattor sa ajunga repede acasa

mami de pui Alex www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Lavi ma rog ptr sanatatea puiutului mic. Asteptam numai vesti bune de acum incolo.


Mami de mica si iubita 05.05.2009 si de inca o mai mica si iubita 25.03.2011

Buburuza mea
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Sanatate multa pui luptator!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Va multumim din tot sufletul pt tot ceea ce faceti pt noi
Va doresc o noapte buna si linistita!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 2 zile si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Doamne ajuta!
PS:Lavinia sunt alaturi de voi si va citesc mereu

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,Bogdan Andrei ,Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Azi am avut o zi incarcata! Am vb nu demult cu cumnata mea si mi-a zis ca a fost dr de garda sa-i vada si i-a zis dr ceva asistentei mai in soapta ca nu e tocmai ok starea generala a lui Andrei. Cand a intrebat cumnata ca ce e cu el nu i-a zis, pur si simplu i-a zis sa-si intrebe medicul curant si a iesit din salon doamne cum poate sa fie asa, acuma cumnata sta ca pe ghimpi pana vine ori medicul lor curant ori asistenta sa o intrebe, dar mai degraba dr ii va zice ceva caci acolo nimeni nu zice nimic, n-ai mai vazut asa ceva. A zis ca dc mai e ceva cu Andrei se interneaza ea dar in alta parte
offff, sper sa fie ok, eu zic ca dc era ceva grav nu statea asa calma...
Dragi mamici cu ajutorul vostru in luna aceasta in nici 2 saptamani am strans pt Andrei: 5745 roni, 1195 euro si 160 $. Va multumesc din inima si eu si familia lui Andrei, sunteti deosebite si va doresc sa aveti parte in viata de sanatate multa si tot ce va doriti, nu am cuvinte sa-mi exprim admiratia fata de voi si tot ce inseamna DC . Din acesti bani s-a platit o parte din tratamentul lui Andrei de dinainte de operatie, am sa o intreb maine pe cumnata mea exact cat si cum se numeau fiolele ce le-a luat si o parte de 1500 de euro din operatie, restu se strang pt a plati restul de 2000 necesari pt a "plati intreaga" operatie a lui Andrei, aici stit la ce ma refer.
Acum merg si eu la puiul meu caci de luni ma intorc la servici si vreau sa petrec cu el cat mai mult timp.
Va doresc o seara linistita si o noapte buna si va multumim din suflet ca ne sunteti aproape, fara voi n-am fi reusit iar Andrei n-ar fi fost unde este acum

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

VA doresc o duminica placuta tuturor, mai revin mai tarziu poate a reusit cumnata sa vb cu asistenta si i-a zis despre Andrei. Acuma vad ca nu raspunde.
Duminica placuta!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

AMR 1 zi si ma intorc la lucru

Mergi la inceput