Pufi 2010 (223) LMA Sara, Miruna, Matei, Andrei!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

salutare de la mare!

fetele sa intrati pe mail!

mami de shugubetz Dragos Andrei


straniu

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

salutare de la mare!

fetele sa intrati pe mail!

Dragos Andrei


straniu

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa





cam
si imi pare rau

eu vroiam sa trag cartile dar cred ca m-am trezit tarziu nu?

Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

salutare de la mare!

fetele sa intrati pe mail!

mami de shugubetz Dragos Andrei


straniu

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa





cam
si imi pare rau

eu vroiam sa trag cartile dar cred ca m-am trezit tarziu nu?

mami de shugubetz Dragos Andrei


Le-am cautat si eu azi.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Haircut...sedere si odihna placuta la parinti!
Myky..poate te odihnesti in w-e, si trece si durerea de cap!
Lali...ohooo, copil cuminte ai tu acolo! Eu prestez smotru dimineata mereu, sau orice altceva am de facut, ca nu am cand altcandva. Pentru motz..daca m-ai intrebat...spun. Desi nu sunt prea mandra de mine, am apelat la o firma de catering pentru mancare, si tortul il comandam. N-am incotro, cu atomix asta a mea.



Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


si eu m-am gandit initial la varianta asta. am cerut oferte de la firmele de catering. le-am studiat, pe unele le-am negociat, ca pana la urma sa renunt pentru ca vine si mama la mine cu ocazia asta, a spus si soacra mea ca ma ajuta. Mi-au spus sa-mi fac eu meniul si gatesc ele tot. Drept pentru care m-am conformat si acum cu ce m-am mai inspirat din ofertele primite si din ce am mai gasit pe culinar.ro, incropesc si eu un meniu pentru petrecerea lui David. Cu tortul nu ma prea hotarasc ce si cum, dar e musai sa ma hotarasc sa pot da comanda la inceputul saptamanii viitoare.

Lali de David luptatorul nostru


Da, bine ca s-au oferit, bravo lor..
Din pacate, eu nu prea am deloc ajutoare, si nici persoane suficiente pentru o petrecere la restaurant. Am ales varianta catering, cu niste aperitive tip bufet, fructe, tort, ceva prajituri, bauturi, etc. Vom fi 9 persoane de toti, parintii mei, soacra, nasii si noi.
Tortul l-am comandat azi. Acum...modelul e una, sa vedem ce iese.
Noi pe asta l-am comandat.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz
Da, bine ca s-au oferit, bravo lor..
Din pacate, eu nu prea am deloc ajutoare, si nici persoane suficiente pentru o petrecere la restaurant. Am ales varianta catering, cu niste aperitive tip bufet, fructe, tort, ceva prajituri, bauturi, etc. Vom fi 9 persoane de toti, parintii mei, soacra, nasii si noi.
Tortul l-am comandat azi. Acum...modelul e una, sa vedem ce iese.
Noi pe asta l-am comandat.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Foarte frumos, tot pe asta vreau sa i-l fac Marei cand implineste 2 ani.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG

salutare de la mare!

fetele sa intrati pe mail!

mami de shugubetz Dragos Andrei


straniu

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa





Doamne....oare toate suntem asa??????
vizate?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Sorina multumesc pt raspuns

Ayanna,mie mi-a spus medicul de aici,ca dupa un an laptele nu mai este asa important(ca si bautura),mi-a spus sa ii asigur echivalentul a 3 portii de lactate pe zi,gen branza,lapte/smantana in mancare,iaurt,gris/orez/budinca cu lapte....acum asta mi-au spus englezii,

Mie Ariana nu imi bea nici LV,nici LP nimica, putin daca ea sunt fericita


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Incearca sa nu fii un om de succes, ci un om de valoare."




O sa murim cu doctorii si indicatiile lor.
Mie mi-a zis pediatra sa ii dau LP pana cel putin la 2 ani, ca e imbogatit cu vitamine, ca e necesar cresterii si dezvoltarii, ca e neaparat ca dimineata si seara sa bea lapte, etc,etc....

Eu asa voi face, asa simt si eu ca e important laptele pt el....dar oare de ce in alte tari nu e la fel??????



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


poate in alte tari lp e mai ieftin...si nu e asa mare interes comercial....ca lanoi...unde cum scria cris.d....si un kk ambalat frumos poate fi de interes

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

....probabil suntem pe lista cu disparuti....de fapt nici nu am deschis calculatorul zilele astea, ca tre sa merg cu fi-miu prin casa toata ziua. ii e teama sa-si dea drumu singur, si oricum se gaseste fraiera sa-l tina....ei, sa fiu totusi cinstita, a facut 3-4 pasi singur, da atat!


din amintiri.....MP, sorry de amigdalita, stiu, ca si eu am trecut. pana sa raman insarcinata faceam 2-3 pe an de am zis ca ma duc la taiere......si ce zicea alexutza, ca face bine inghetata, cred ca se referea la "cui pe cui se scoate", adica daca era de la baut/mancat rece, poate trece tot cu ceva rece.....

ayanna, imi pare rau de zbughi, tare greu trebuie sa-i fie, dar o sa treaca repede.....foarte tare faza cu "pacalitu", ca i-ai lasat impresia ca pleci....si soacra-mea imi spune ca stefan se alinta si-si da aere doar cand sunt eu pe acolo, la mancat la fel...

BF, probabil de la vaccin, si la noi a fost la fel, vreo 2 zile nu am avut cu cine sa ma inteleg.....

simply, am visat ca esti insarcinata......ma gandesc mult la treaba asta, nu stiu de ce, parca ma astept ca in curand sa ne dai vestea cea mare....

plateea, LMA!!! fain bilant de sesiune, la mine a fost jale, nu intru in detalii....nu stiu de ce are stefan colici si de ce nu are tot timpu, mersi de intrebare......

cica eu am fost intarcata brusc, la 11 luni, a trebuit mama sa plece cu serviciul din oras si am ramas cu bunica....ce mi-o fi facut, nu stiu.....bine, eu eram diversificata de la 3 luni, ca mai toti de fapt pe atunci, tzitzi era doar de kiki...

vorba aia, sa nu zici hop pana nu sari.....eu deja vedem copilu intarcat, doar adormit la san si eventual dimineata putin.....de 3 nopti innebunesc............................aseara insa m-am facut ca nu-i vad ciocu intins, era cred ca 3-4 dimineata, eu amortita pe toate partile.....l-am luat langa mine, m-am intors pe spate....si pana la urma a renuntat......nu stiu cum sa fac sa-l obisnuiesc din nou in patut sa doarma, ca nu dorm bine cu el langa/pe mine, ca ma tem sa nu cada.




mai vb....aveti grija la tzunami-ul solar!

fain, a picat netu..................................

sa ma zic ceva atunci. ayanna, de ce nu ai pus condimente in peste? ca alea fac bine, unele, si dau gust la mancarurile sanatoase.....condimente adica busuioc&stuff.

trimit, acu, dupa 4 ore de cand am terminat mesaju

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput