Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (70)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

fetelor, oanka80 va saluta si va multumeste pentru rugaciuni; vreau sa va transmit ca listutile noastre sunt citite in biserica parintelui in fiecare zi la sf liturghie , toate cele 3 liste, iar parintele paroh le-a dat canon la toti preotii ce slujesc acolo sa le citeasca, cand au aparut fete noi le-a inlocuit oanka si a dus listele peste tot unde a fost; desi poate unii preoti au strambat din nas cat de lungi sunt, le-a explicat despre ce este vorba si a fost fff bine multumim, oanka80

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:


Lauraa,multumim de vestile bune
Oanka, multumiri multe pt efortul vostru cu listutele si te asteptam mai des pe la noi, asa cum veneai cand erai aspiranta la titlul de mami si apoi gravidutza fericita. hai sa le incurajam si pe cele care nu au inca o minune in brate!

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Oanka, multumim pentru gestul tau, iar Maicuta Domnului sa te binecuvanteze si sa te ajute!!!!! E minunat cand stii ca numele noastre sunt rostite in biserica

oshima, o mare placere sa te citesc...cand am vazut ca medicii nu ti-au dat nicio sansa, mi-am amintit de cuvintele parintelui de la biserica Zlatari din Bucuresti; cand am ajuns la el, in urma cu aproape un an, m-a asigurat cu blandete ca daca am rabdarea sa vin la biserica in fiecare zi de vineri (cand el facea slujbe pentru dezlegare de pantece)o sa raman insarcinata. "Au vent aici femei carora medici renumiti nu le dadeau nicio sansa si, dupa catva timp, mi-au spus fericite ca vor fi mame". Nu iti pierde speranta!!! Cu ajutorul lui Dumnezeu, totul este posibil...si eu ma gandeam la adoptie, din fericire pentru mine nu a mai fost cazul...Doamne ajuta, vei reusi si tu!


floaredemac, multumim pentru muzica...e atat de linistitoare...sper ca bebelinei mele ii face placere sa o asculte...tot aud ca bebelusilor din burtica trebuie sa le pui muzica. Din pacate, in afara de Magic FM, pe care il ascult in masina si uneori dau muzica mai tare, nu i-am pus altceva. Asa ca postarea ta mi-a fost foarte folositoare!

caciantoni, nu te intrista...gandeste-te ca parintele este acum linistit si te poate ajuta cu o rugaciune si din ceruri...sa aprinzi o lumare de ziua lui si sa te rogi pentru el!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuk
oshima, o mare placere sa te citesc...cand am vazut ca medicii nu ti-au dat nicio sansa, mi-am amintit de cuvintele parintelui de la biserica Zlatari din Bucuresti; cand am ajuns la el, in urma cu aproape un an, m-a asigurat cu blandete ca daca am rabdarea sa vin la biserica in fiecare zi de vineri (cand el facea slujbe pentru dezlegare de pantece)o sa raman insarcinata. "Au vent aici femei carora medici renumiti nu le dadeau nicio sansa si, dupa catva timp, mi-au spus fericite ca vor fi mame". Nu iti pierde speranta!!! Cu ajutorul lui Dumnezeu, totul este posibil...si eu ma gandeam la adoptie, din fericire pentru mine nu a mai fost cazul...Doamne ajuta, vei reusi si tu!


21+


danuk , oare ce sa intelegem noi cele care am decis sa devenim mame adoptand copilasi, ca suntem NEFERICITE?
cat de usor se emit judecati.
oricum, bine ca "nu a mai fost cazul" la tine.

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

MaraAnisia, iti multumesc pentru gandurile bune!

Danuk, ma bucur ca iti este de folos "cadoul" meu. Iti doresc sa te bucuri de o sarcina minunata si de un copil sanatos!



32+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum , obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

MARA bu te intrista..ce scriu fetele despre adoptie....unii poate nu vor inteleg niciodata ce simti atunci cand adopti..cata fericire si bucurie...

noi cele care traim aceste clipe noi sa fim fericite si implinite

cea mai fericita mami de printesa

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


http://lpmf.lilypie.com/glMep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Voi cele care ati adoptat sunteti niste mame deosebite. Tot respectul de la mine. Sa va cresca mari bebicii si sa va bucurati de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinuta spune:

Pogonici ajutoooooor! Da-mi un beep pe tel daca ai 5 minute libere te rog!

Am o comoara: Rares- Nectarie!

http://lb1m.lilypie.com/XoYHp2.png
http://davm.daisypath.com/zC3pp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Fetelor va multumesc pt. tot ceea ce faceti pe acest forum, ca aveti rabdarea sa va impartasiti povestioarele si sa le ascultati pe ale nostre si sa ne dati sfaturi si incurajari. Sunteti minunate Laurraa ti-am citit povestioara nasterii si m-a impresionat pana la lacrimi, sa stii ca si eu am caderi si zile cand sunt suparata, nu mai am putere sa-mi spun nici macar rugaciunile, parca nu mai vreau, apoi imi dau seama ca am gresit si din nou, am picat in deznadejde, dar imi cer iertare si imi continui drumul. Ma bucur mult pt. pomelnice, sper sa reusesc si eu saptamana aceasta sa vb cu duhovnicul meu si sa duc si eu pomelnicul, mai ales ca mai avem 2 sapt. pana intram in post.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oshima spune:

Buna seara, dragele mele

danuk – cuvintele tale imi da speranta...iti multumesc din suflet.

oanka80 – multumesc pentru rugaciuni si pentru listute duse la biserica. E un sentiment placut ca cineva se roaga pentru suferinta noastra si ca nu suntem singure. Eu una chiar nu am pe nimeni care sa spuna numele meu Lui Dumnezeu...daca mai era bunica mea in viata stiu ca ar fii vorbit zi si noapte cu El sa aiba mila de mine….desi sarmana era bolnava rau tare se ruga mereu la El pentru altul...imi lipseste atat de mult...

laurraa – iti multumesc pentru urari si stiu (ca si unii medici care nu-mi stiu conditia de sanatate spun la fel) ca sunt tanara si ca am timp, dar timp nu am ca sunt „facuta varza” ca sa folosesc expresia unui medic ginecolog...
Oricum eu intentionez sa caut sarcina pe cale naturala/medicala pana la 36 de ani maxim, caci dupa nu ma simt in stare a fii parinte a primului bebel la o varsta asa de inaintata...daca era sa fie vorba de al doilea era altceva...si apoi daca Dumnezeu nu vrea sa am un copil nascut de mine pana atunci, inseamna ca asta e voia Sa si nu are rost sa ma incapatanez inutil...si poate voi privii in alte directii...


Fetelor, dar nu va ofensati asa de usor cu adoptia. Nu imi pare ca s-a spus ceva de rau despre adoptie aici, si daca asta s-a inteles inseamna ca ne-am exprimat prost...
unele dintre noi aleg adoptia mai repede cu inima deschisa, iar altele ca mine spre exemplu, inca nu am inima deschisa in a o face, si cred ca daca as face-o acum as face sa sufere pe acel copil nedaruindu-i toata dragostea mea daca nu sunt convinsa de acest pas, sau gresec???? Doar atat. Intai vreau sa incerc sa fac un copil din pantecele meu si apoi daca nu si nu apare si dorinta de a fii mama e inca mare, voi adopta, dar nu mi se pare ca cine nu alege adoptia ca prima alegere trebuie sa fie privit ca o persoana ce are ceva impotriva adoptiilor...Ce este asa de gresit in a dorii normalitatea? Ce e asa de gresit in a vrea sa am un copil in pantecele meu si sa il simt cum da din picioruse? Ce e asa de gresit in a dorii sa trec prin toate bucuriile sarcinii???
Nu uitati ca cine afla de infertilitate sufera un soc puternic mintal (eu una m-am considerat sanatoasa toata viata si ma gandeam inca din adolescenta cat de minunat e sa cresti in pantece un alt suflet si maternitatea in sine...si e foarte greu de inghitit atat de repede gandul ca nu poate fii mama asa cum au fost si stramosii nostrii inaintea noastra si nu e usor a lua decizia adoptiei de pe o zi pe alta...Banuiesc ca si voi, cele care ati adoptat, si sunteti mamici fericite, ati facut acesta alegere dupa un anumit timp, dupa ce ati facut macar o singura incercare de fertilizare, si ati reflectat cu calm asupra situatiei nu? Pentru ca suntem datoare noua insele sa incercam macar odata, sau gandesc gresit???? Trebuie anumite etape mintale si sufletesti trecute, nu????
Sau ati luat decizia de a adopta imediat cum ati aflat ca sunteti infertile? Si daca ati facut asa, atunci sunteti fantastice, femei cu inima mare si asta va face multa onoare, dar nu toti suntem la fel...altora le ia mai mult timp...
Mi se pare exagerat ca se priveste raul in cuvinte unde nu e...
Sunt convinsa ca nimeni nu are nimic impotriva adoptiei si ca nu e cu nimic inferior unei sarcini proprii cum se greseste a intelege aici...chiar imi pare rau...



Mergi la inceput