Calendarul gradinarului vesel (17)

Calendarul gradinarului vesel (17) | Autor: leeloo2004

Link direct la acest mesaj

Capitolul 1; Capitolul 2; Capitolul 3; Capitolul 4; Capitolul 5; Capitolul 6; Capitolul 7; Capitolul 8; Capitolul 9; Capitolul 10; Capitolul 11; Capitolul 12; Capitolul 13; Capitolul 14; Capitolul 15; Capitolul 16


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Aura/Canuta - nu uita sa-mi dai PM cu adresa ta sa stiu unde-ti trimit bulbii de Irisi...

Valentina - sa stii ca ai dreptate - de dimineata m-am dus sa verific si intr-adevar, in gazon, am gasit frunzele de la cele 5 primule plantate asta-primavara - astept acum sa vad daca fac si flori!
Evident, asta nu m-a impedicat sa mai cumpar ieri de la hornbach inca 5...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:


Vin si eu cu grabitele mele primule aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Mai fetelor imi fac sepuku aici, cind vad startul cu flori la voi si la noi metru' de omat si omul de zapada inca troneaza mindre in fata casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Leeloo, am trimis. Iti multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Buna! Va citesc de ceva timp dar nu am scris ptr. ca nu am despre ce.Nu am unde sa gradinaresc din lipsa de spatiu asa ca imi clatesc ochii cu minunatiile pe care le faceti voi.Ma bucur pentru reusitele voastre si ma intristez de cate ori ceva nu merge bine.
Am cumparat ceva seminte de plante si am pus rasaduri ptr. a le planta in balcoane dar am prea multe plicuri.Daca doriti seminte diverse am postat poze pe blogul meu.Daca doriti ceva de acolo lasati um comment sau trimiteti um pm pe forum.
Va si va doresc spor la gradinarit!


MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Chiccutza, si tu ai cumparat toate semintele acelea pt balcon? Adica pui si vinete si conopida in jardiniere?
Te felicit si iti urez succes
Si eu am constatat ca am exagerat de multe seminte (si tip si cantitate). POate mai reusesc sa pun azi niste rasaduri, si multe le voi semana si direct in pamant cand se va putea face asta.
La mine au rasarit niste zambile si frunzulitele branduselor
Abia astept sa pun rizomi in pamant, sa seman iarba (acolo unde mai trebuie) si floricele muuuulte si sa fac multa treaba in curte (vreau febra musculara !!!)

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Initial am cumparat rosii si ardei, dar m-a cam luat valul.Anul trecut am avut in balcon rosii, ardei si castraveti, iar restul flori.
Anul asta am pus rasaduri de rosii, vinete, ardei, castraveti, ardei iute si caltunasi.Restul semintelor vi le ofer cu mare drag.

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, o sa vin si eu cu o poza (ca trebuie sa descarc in calculator) cu o zambila minunata. Atunci o sa spun si povestea ei, mai bine zis o sa va spun cand a inflorit pt prima data (acum se afla deja la a 2-a tura de flori) dar nu stiu daca o sa ma credeti. Dar mai bine va spun cand pun poza.

Jasmin si Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas
www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza
http://blogulluilucas.blogspot.com/
http://elblogdeluquitas.blogspot.es

Limbajul copiilor nu se adreseaza urechilor, ci ochilor si inimii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Aura, acum am venit de la posta - ti-am pus 14 bulbishori - sper sa ajunga in buna stare (am vrut sa-i trimit prioripost, dar se pare ca nu ajunge pina la tine, insa i-am pus cu confirmare de primire)! Nu-mi datorezi nimic, poate la un moment dat ai sa ai si tu seminte, flori, etc la schimb! Sa-mi spui cind iti ajung!
Olympia - tare frumoasa e primula!!! Am plantat si eu una din cele 5 luate de la magazin - e singura inflorita in peluza de la intrare si e asa de frumoasa!

Intrucit azi am stat ceva mai mult acasa (dimineata) asteptind pe cei care sa-mi puna in functiune dedurizatorul nou montat - m-am uitat si eu cu atentie sa vad ce si pe unde a rasarit...evident ca nu mai am rabdare, va imaginati, nu?
Simbata am pus si rasadurile de vinete, le-am verificat pe cele de ardei - doar vreo 3 rasaduri de ardei iute se vad incoltite, mai trebuie sa astept cu restul...
Simbata planuiam sa stropesc si pomii, dar a batut rau de tot vintul; am avut noroc insa duminica de soare, 6 grade si fara vint, asa ca nu am stat pe ginduri si i-am stropit - acum le tin pumnii in continuare sa se prinda!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

La multi ani Valentinaq! si la multi ani tuturor celor care iubesc (si aici intra si iubitorii de plante)

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput