incheierea contractului de munca in CIC

incheierea contractului de munca in CIC | Autor: getik1

Link direct la acest mesaj

Daca stie cineva si ma poate ajuta cu ceva informatii;
Pana sa intru in CIC am lucrat ca asistenta medicala la spital cu contract de munca pe o perioada determinata. Pe timpul contractului am ramas insarcinata si an intrat in CIC. Astazi am aflat ca mi sa incheiat contractul de munca de anul trecut cand a expirat perioada de contract de 13 luni, si acum eu nu mai figurez ca angajat al acelei unitatii spitalicesti. In acest timp nu mi sa comunicata in nici un fel nici scris nici verbal acest fapt.
Inrebarea mea: este legal? unde ma pot interesa ce pot face in acest caz?


ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui getik1

Daca stie cineva si ma poate ajuta cu ceva informatii;
Pana sa intru in CIC am lucrat ca asistenta medicala la spital cu contract de munca pe o perioada determinata. Pe timpul contractului am ramas insarcinata si an intrat in CIC. Astazi am aflat ca mi sa incheiat contractul de munca de anul trecut cand a expirat perioada de contract de 13 luni, si acum eu nu mai figurez ca angajat al acelei unitatii spitalicesti. In acest timp nu mi sa comunicata in nici un fel nici scris nici verbal acest fapt.
Inrebarea mea: este legal? unde ma pot interesa ce pot face in acest caz?


ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik



Contractul tau de munca a incetat de drept, conform art. 56 lit. j) Codul Muncii.
Nu vad ce ai putea face - eventual o sesizare la ITM ca nu ti-a fost comunicat acest lucru (exista prevedere in acest sens) - si atunci vei primi decizia. Dar contractul tau de munca nu va fi reluat din acest motiv - el atat a fost, pana la data de...., conditie pe care ai stiut-o la semnare (deci ai si acceptat-o).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

multumesc mult pentru raspuns

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput