Pufii de ian-feb 2010 isi iubesc mamicile (197)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

un TIR de flori fetelor care reusesc sa faca treaba printre picuri de pufuleti! eu m-am lasat pagubasha, mai ales ca si sotul e atat de ingaduitor cu mine... cu muntii de vase nespalate mai exact pe motiv de apa rece ca ghiata si necuraj sa le infrunt decat o gramada mare odata (care sta sa cada)...

Kay a facut azi noapte si azi dimineata febra mare 39+... fost fuga la doctora cu temele facute de acasa (s-a si amuzat), o noua viroza peste cea veche, o agravare a celei vechi, o agravare datorita trat homeopat sau ! eruptie dentara, primul incisiv... se pare ca e doar incisivul si evident raceala netratata pana la capat, dar niciun semn de agravare... asa ca caci stam pe antitermice si molfaim la tzatza non-stop (cu nerv).



--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





sanatate multa!!!!!
lasa ca vor veni ele si zile mai bune!!!



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!




Cu siguranta! Fara niciun dubiu!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Am reusit sa pun poze.


Ruxxita - sanatate multa. Cum adica de la medicament homeopat?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

www.adoptaunurs.ro





... nu stiu sa explic prea bine, dar un tratament homeopat iti poate agrava boala... si un tratament naturist poate sa faca la fel (de ex. cura cu ulei)... nu stiu sa explic bine mecanismul ... agravarea consta intr-o boala mai usoara decat cea initiala, un fel de boala "medicala" indusa de medicament pentru a te vindeca ulterior... dar nu e o regula generala.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Un capitol nou va asteapta aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... si fetele care se plang de despartirea grea de bebei... bucurati-va daca ei nu sufera! Ieri am avut o programare la homeopat si am fost lipsa de acasa de la 5.30 pana la 9 (seara) rastimp in care domnul a urlat si a urlat si a urlat fara consolare, la un moment dat i s-a gatat bateria si mugea pe infundatelea, a reusit sa-l adoarma taica-su 5 min - plans in somn, plans la trezire... Jale Mare! I-am spus doctoritei homeopate de urlacios si mi-a recomandat remediul homeopat camomilla... daca aveti copii agitati si plangaciosi...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)




ma bag si eu in seama..Eu folosesc pt iris..e bun tare chamomilla, Ruxita, mai ales in perioadele de eruptie dentara, 3 granule chamomilla cu 2 de belladona in putina apa, seara la culcare..fac minuni la urlaciosi!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

am gasit si eu un mic dejun pe care sa il pape Dragos fara maraieli, asta de cand nu mai vrea fructe neam...i-am facut azi paine prajita cu ou si zahar.,.na belea..a ras miezul de la 2 feli



Adica..."friganele"???? Woww! Felicitari!!!
Cred ca o sa incerc si eu, pe iris!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


habar nu am cum le zice...probabil ca frigarele...eu mancam de rupeam cand eram mica..tin minte ca ne facea mami duminica

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

noi pe aici le spunem "paine in ou"...nu prea sunt sanatoase de dat la copii asa mici

Mami de Diana - 31.12.2009 -


povestea nasterii micutei Diana


pe unde pe aici? Ardeal? si noi "paine in ou" dejunul nostru preferat... lui pitic ii dau bucati mici-mici de paine in ou ca sa nu se inece cu ele, de regula le scoate afara dupa ce le mozoleste un pic... noi suntem inca frati buni cu blenderul... si nu cred ca se va schimba ceva prea curand...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

ruxita multa sanatate puiului tau

Mami de Diana - 31.12.2009 -


povestea nasterii micutei Diana

Mergi la inceput