Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***286***

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
Dar pe moment va zic doar ca am la semnatura ceva numai bun de colorat adancimile in care ne cufundaram.

http://www.lucamic.blogspot.com/


Supe fain Luca ce schimbat pare !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, si eu sint la fel: cind imi place cineva, imi place si gata! In schimb, cind nu-mi place cineva....nu ma intereseaza pur si simplu! Aici sint nashpa ca nu dau shansa sa se "reabiliteze" in ochii mei

***

Simply, si Ian prefera pozitia aia in somn doar ca el doarme cu noi in pat, prin urmare, ne cam cafteste!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pai detalii despre moi (si noi) stiti din "scurgerile controlate", ca am tras fiecare cate un Wikileaks p-acilea. Ce inca n-am reusit sa povestesc intra la "small things" de aiurit lumea, distras atentia, inventat scuze...

De pilda, intr-o seara imi da sotz intalnire la metrou. Trebuia sa le zic ceva alor mei, asa ca le zic ca vine un coleg sa-mi aduca un CD. Tata, motz ca ma insoteste, era iarna si intuneric si sa-mi fie bodyguard. Apuc sa anunt "colegul" ca-s insotita, sa nu vina, si ma duc cu tata la intalnire. Si astept... si astept... si astept... vreo juma' de ora. Dupa care conchid ca a fost o gluma proasta si am luat tzeapa si ne intoarcem acasa. Am dat vina pe niste tampitzi din clasa care s-ar fi dat drept colegul respectiv (baiat fin, pe care-l cunosteau si ai mei) ca sa ma scoata din casa pe ger. Si inca eram bucuroasa ca am scapat doar cu atata.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ilinca, si eu sint la fel: cind imi place cineva, imi place si gata! In schimb, cind nu-mi place cineva....nu ma intereseaza pur si simplu! Aici sint nashpa ca nu dau shansa sa se "reabiliteze" in ochii mei



Si eu, si eu !!! daca imi place de cineva, imi place dar si daca m-a calcat pe coada e pa pa iar daca cineva imi pica invers din prima poate sa faca cate plecaciuni vrea ca e tot pa pa !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Asa, continui ce incepusem la pag anterioara.

Despre revelion, ati inteles, am fost la concert in piata constitutiei. Sa vedeti filmul. Ma suna cu vreo 2-3 zile inainte nasica lui bb3 si hotaram sa mergem la concert, din 2 motive: eu nu aveam chef sa muncesc mai nimic prin casa/bucatarie si ea voia, evident, la concert. Cu greu reusesc sa ajung pe la 10 seara la ea acasa, las cei 3 copii ai mei la parintii ei [am fost SIDERATA sa vad ca v+t nu au dorit sa mearga la concert, ci la tv, salata beouf si calculator cu nasii, ok, m-am conformat], si eu cu nasica plecate am fost pe la 11. Desi erau n masini parcate peste tot si printre toate blocurile, eu am gasit un pixel de bordura sa imi cocotz c3-ul si... incepem sa ne integram in concert, pe muzica celor de la vama veche. Hmm, formatiile/cantecele nu m-au tulburat, doar si doar "connectAr" m-a facut fericita. In plus, m-am gasit intamplator cu un coleg de serv drag mie, am "numarat" oamenii din strada si culmea!!!! majoritatea NU erau cei fff tineri cum ma asteptam eu [adica sub 25] ci cei din tronsonul 25-45. Apoi, am alergat din stanga in dreapta sa gasim loc mai in fata ca apoi, in sfarsit, sa intindem mana spre fericire. Stiu ca majoritatea dintre voi sunteti mult mai selective si cunoscatoare in muzica, dar eu, oricat iubesc muzica "romaneasca de dragoste, de la parintii nostrii, gen angela similea, oricat de tare ma identific in romante, oricat de saltareata sunt pe sarbe oltenesti, oricat dansez "lady in blue" a lui joe dolan, etc, domnule, sunt ff fericita sa TRAIESC pe si langa connect-r. Un pic doar a lispit sa nu ma urc pe scena, ahh, daca m-ar fi chemat, aruncam paltonul si geanta la un jandarm si ... in linie cu dansatorii lui eram... Off, mie mi se pare ff misto tiganul, imi place la el si cat de mult si-a "autodepasit" conditia de start, imi place accentul si vocea, imi place sangele ce ii pulseaza in vene, calcatura piciorului si desigur...coditele aiurite si-n zig-zag. V-am zis, doar 1 deget de-ntindea spre mmine, si ma si aruncam pe scena. Pleacam pe la 2 de la concert, trecem pios si cu respect pe langa manastirea Antim, m-am gandit ce fericita ar fi nasa mea, cea cu sfintii, ca daca m-o intreba unde am facut rev o sa-i zic ca .. "pe langa manastirea Antim" , ne-am urcat iar in masina, acum era cam singurica, oamenii seriosi plecasera demult acasa, si... am plecat spre camera de garda, sa il vizitam, pupam si inveseli pe domnul doctor... arab :).

Cum a zis si bianca, nu am petrecut un rev chiar in spiritul scutecelor, insa, am petrecut un rev in spiritul vietii, tineretii, curajului si adevarului.

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ce-mi place capitolul asta, e super antrenant, asa da inceput de an, sa o tinem tot asa !!!

Mai am de raspuns si eu la cateva intrebari asa ca ma pun pe treaba

La intrebarea Chatonelei vis a vis de chestii rusinoase, imi vin in minte cateva rautacisme din tinerete dar nu au fost grave si cu consecinte majore asa ca nu mi-e rusine cu ele si nu le mai etalez

Raspund in schimb la intrebarea IneiPreda si va povestesc pe scurt povestea noastra de dragoste care nu este una tipica adica vazut, placut, casatorit .
Pisi mi-a fost prezentat de niste prieteni cu care eram la o bere, intr-un moment in care chiar nu aveam nevoie de o relatie darrr mi s-a pus pata pe el din prima doar ca el in perioada aceea era inca ''vanator'' si avea mai multe feline in vizor asa ca m-a adaugat si pe mine la to do list . Au urmat 4 ani presarati de tot felul de impacari si despartiri, majoritatea din cauza infidelitatilor lui pe care le miroseam din prima dar mi se pusese mie pata ca mi-l trebe si gata, acum nu as mai trece peste atatea cred, bine, el nici in zi de azi nu recunoaste vreuna ..... dar asta e alta poveste
Toate astea au culminat cu o despartire initiata de mine, ma lamurisem ca nu am cu cine asa ca intr-un final ma hotarasem ca e cazul sa-mi vad de viata mea ceea ce am si facut, am cunoscut un tip care m-a cerut in casatorie dupa nici 3 saptamani , am produs inselatoria cu el , relatia asta a fost pot sa zic sansa noastra deoarece eu mi-am dat seama ca-l vreau pe Pisi forever iar la el s-a declansat clicul de care era nevoie si zau ca s-a schimbat cu 180 de grade, au trecut 7 ani de atunci dar cateoddata parca tot nu-mi vine sa cred cum s-au schimbat lucrurile intre noi,cred ca pana atunci eu eram rata pe varza cum imi place mie sa denumesc starea aceea si de fapt eu nu il lasam sa ma vaneze, cand m-a pierdut abia a inteles el cum sta treaba
In al doilea rand ,relatia intermediara mi-a facut bine pt ca nu am ramas cu regretul ca poate am ratat iubirea vietii deoarece tipul pot sa zic ca la prima vedere parea printul pe cal mult asteptat dar din pacate s-a transformat rapid in broscoi, aici poate am ajutat si eu prin sms-urile schimbate cu Pisi pe care abia asteptam sa-l vad eu fiind plecata din tara ca sa-mi limpezesc gandurile
No sper ca am reusit sa transmit esenta povestii ca nu prea am eu talent de narator

Mai era parca o intrebare dar zau daca imi amintesc .....

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tufete, intrebare de adagat la chestionar se mai primeste?

Zic asa: Care tatic de ghiocel vi s-a mai lipit de suflet? (exceptandu-l pe cel din propria ograda)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Stiam eu ca mai e ceva, aici eu am pus ochii pe 2 tatici ca sa zic asa : pe domnu' H alias Oatiu, e pe gustul meu adica pontos si cu zambetul pe buze mereu plus ca imi place ce pereche faina face cu Ana si pe domnu' Pisik care e un tatic devotat, o iubeste pe Pisik la max si e o companie super faina, si la povesti dar si la jocuri de societate


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

O, da, Rhett chiar ca e Barbatul prin definitie!




O da, ca bine ziceti !!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

V-ati culcat deja ???? acum cand am si eu chef de povesti ??

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

De pilda, intr-o seara imi da sotz intalnire la metrou. Trebuia sa le zic ceva alor mei, asa ca le zic ca vine un coleg sa-mi aduca un CD. Tata, motz ca ma insoteste, era iarna si intuneric si sa-mi fie bodyguard. Apuc sa anunt "colegul" ca-s insotita, sa nu vina, si ma duc cu tata la intalnire. Si astept... si astept... si astept... vreo juma' de ora. Dupa care conchid ca a fost o gluma proasta si am luat tzeapa si ne intoarcem acasa. Am dat vina pe niste tampitzi din clasa care s-ar fi dat drept colegul respectiv (baiat fin, pe care-l cunosteau si ai mei) ca sa ma scoata din casa pe ger. Si inca eram bucuroasa ca am scapat doar cu atata.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Aoleu Monnvas cate scheme si strategii aveam si eu pt ai mei, daca ma mosteneste Ada , am pus-o clar !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput