Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (129)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Dece cat sunt de tuta. Tu spuneai ca pleci vineri la soacra eu citisem scoala data trecuta.

Oani
ai baiat mare, merge cu drag la cresa. sa-ti fie si tie mai usor la munca.

MP nu ne arati poze noi cu voi in formatie completa, pe meleaguri civilizate?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


multumesc! Am citit de rosul in gat. Saracuta de Mara, inca o data? Si de ce crezi ca-i de la biocarpet alergia? Nu ar putea fi o simpla iritatie?


Asa m-am gandit eu pt ca i-a aparut dupa ce am lasat-o pe covor sa se joace. Bubite/iritatie are doar pe umeri...medicul a spus ca e dermatita de contact. Nu-mi amintesc sa fi intrat in contact cu ceva in zona respectiva in afara covorului.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Pana mai umpleti voi si pagina asta fac un capitol nou, dupa trebuie sa spal pufoasa si am un sooomn.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Neatza

eu sunt tare suparata....ieri am vrut sa ies cu ea afara (am si iesit) m-am chinuit juma de ora sa o imbrac cu scandal (nu-i place sa-i hainute peste cap..bluzite si tot felul si caciulite)...la intoarcere la fel. Spre seara a facut pe ea..am schimbat-o..scandal (cu suspin si lacrimi si tot tacamul)...m-au ajuns rabdarile.

mai este un pufulete sa planga la imbracat? nu stiu ce sa mai fac

si mai am o problema nu mai mananca la pranz..doar lapte.....am incercat tot felul de retete...si nimic..

am cantarit-o ieri de curioasa...are 9 kile la 8 luni..si la 6 luni a avut 9.300..oooofffff

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot


hai nu fii suparata! Multi plang la imbracat sau la dezbracat sau la baita! Sunt doar faze trecatoare.
Cat despre greutate, eu nu mi-as face probleme. Este super bine, undeva intre percentila 75 si percentila 90, deci pe limita superioara a normalului. Nu-ti dori nici sa fie mult prea plinuta, ca-i tare greu mai tarziu sa opresti un pitic pofticios de la mancare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

saluti!

Alexandra, David si Raul
multumim alicredo si bubu de tratatziuni

ce ma fac? ema de vreo 3-4 nopti se scoala ff des, mai si tzipa, eu ii bag tzatza, cum sunt obisnuita, insa ....trage de 2-3 ori si se intoarce cu spatele. am zis ca ii e somn si isi scoate mesele de noapte. ma bucuram. insa azi, treaza de la 6, nu a supt, tot asa, a tras de 3 ori. la 7 juma am pus-o iar, tot asa. apoi somn, afara, fructe, la 10 juma am pus-o iar la tzatza. nu vrea.
ce ma fac? simpli, tu cum mai esti? eu nu vreau sa nu mai pape tzatza. imi pocnesc de acum

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



cris.d, incerca sa mulgi nitel sanii sa-i detensionezi, ca sa-i fie mai usor Emei sa suga. Poate a suparat-o ceva zilele astea, iar acum nu poate sa traga ca-s prea plini. Si mie mi-a refuzat Irina sanul dureros cand incepusem procesul de scazut lactatia si se facuse pietroi. Sper sa accepte Ema din nou sa pape cel mai bun laptic.

de Isabela si Irina (februarie 2010)


Nik0le, cum mai esti cu sanul? Ai oprit lactatia la sanul respectiv sau te chinui in continuare?
Irinuca papacioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

am pacalit-o.ii era somn tare, a luat tzatza si a supt vreo 3-5 minute, ca nu avea incotro, venea lapte garla. apoi nani. uf, m-am usurat, si la propriu, si la figurat. cred ca eram eu prea obisnuita sa vrea des, k acum ma gandesc ca 4-5 ore intrre supturi e ok, mai ales la diversificati, ca doar "trebuie" sa inlocuim tzatza cu linguritza treptat, nu?
nush' care dintre noi 2 e mai dependenta de alaptat
OANI cum a ajuns Luc la doar 2 mese tzitzi. la celelalte 3 ce papa? frcute/legume/iaurt? si spor la bifat agenda plina

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



Nu ma intreba cum, ca nu stiu sa-ti spun! A venit de la sine! Ii place teribil sa pape si, cred eu, ca nu se prea omoara cu laptele. Nici nu accepta LP. Asa ca ii dadeamm mancarica mai multa sii folosea tzitzi pt adormit doar. Chiar mi-au zis fetele de la gradi ca e un pic mai greu sa-l adoarma, trebuie sa pice efectiv de oboseala...si stiu ca de la tzitzi i se trage. Recunoasc ca mi-a placut atat de mult sa-i dau tzitzilica, ca nici nu m-am chinuit sa-l dezobisnuiesc. Acum e cu Lm dimineata si seara la culcare. A, si de cand cu gradi, si pe 6 cand ajungem acasa si ii e dor tare de mami
Cat era acasa papa dimineata fruct sau fruct cu cereale (am evitat cerealele goale ca-i cam plinut asa, fara a fi gras), la pranz era piureul de legume cu sau fara carnita, iar dupa-masa, avocado cu ceva fruct, branzica din LP cu fruct, iaurt cu biiscuiti. Acum nu stiu inca ce le dau, e tot cam pe acolo, dar cred ca dupa-masa sunt cereale sau iaurt. Ramane sa intreb.

Ce bine ca i-a revenit cheful de tzitzi Emei. Mamica si pufuletele tzitzicodependent (sau mammica e tzitzicodependenta numai?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Noi ne-am intors de la medic....iar. I-a recidivat rosul in gat + o dermatita de contact...banuiesc eu de la covorul spalat cu bio carpet. Aveti vreo idee cum as putea sa scot ramasitele de biocarpet din covor?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


ufff...eu am vrut sa-ti spun atunci de biocarpet..., ca eu n-as fi spalat cu el...dar deja faptul era consumat si am zis mai bine tac..

spala cu apa simpla si calda....nu stiu ce sa zic...sper sa se rezolve repede

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput