Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Si mie mi-e somn, dar nu ma pot baga in pat k sunt la munca.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

trec eu pe caiet si va zic cate suntem cand stab data locu si ora




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Lili, Mircea e binel, deja joaca in spectacole la Teatru. L-am adus pe Vlad, imi era un dor de el.....

Fetelor , dupa ce ca noi nu putem veni macar sa ne promiteti ca veti face poze sa ni le aratati. Numai cu conditia asta va dam voie la intalneala fara noi.

Mami puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 11 saptamani
Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

daa.a.facem si poze si le punem p cont




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Shines felicitari pt "CUC", ti l-a aratat clar? nu te supara pe mine dar Iosup se cam grabeste sa spuna sexul, mie la echo de 12 sapt mi-a zis ca avem fetita, era Radu in culmea fericirii, la 18 mi-a spus ca e baiat, la care sotul meu intreaba" sunteti sigur? poate va hotarati ce sex are copilul si sa ne spuneti daca e numai unul" era necajit ca nu era fata( acum e topit dupa Stefan), dupa aceasta faza bineinteles am repetat echo..
Nu te stresa e un medic bun, numai ca ti-am povestit ce am patit noi. Important este sa fie copilul sanatos si sa fie ceea ce va doriti.
Bebelusi ce face Valadut? ce repede si-a revenit Mircea... off si a si fugit la munca..

Bun venit noilor gravidute. Sarcinausoara si bebei la termen.. (stiu eu ce spun)

Fetele discutati despre incompatibilitate de grupe, eu am 01 rh negativ sotul are B3 rh pozitiv, Stefan are grupa sotului, si sa stiti ca a facut un icter mai prelungit, eu oricum l-am nascut la 35 saptamani, si am stat 8 zile in spital. Doar atat, in rest este un copil sanatos, voios si tare nazdravan.
Cat am stat in spital, a fost un caz in care dr-ii au fost nevoiti sa schimbe sangele copilului( un fel de dializa) am auzit ca tot din cauza incompatibilitatii.
haideti sa nu ne mai stresam, oricum sunt si medici buni..noi pe aia ii nimerim..
As veni si eu la intalnire..Shines sa fii sigura ca acum incapem pe usa... sa vezi cand ne vom intalni de Sf. Niculae daca avem loc..

Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

carmen te-am trecut pe listuta.
dc nu poti dupa ce stabilim data, locu si ora ne zici.





http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt cu 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

buna carmen.
pai mi-a aratat...si semana a cuc ce vedeam eu acolo , era destul ce clar..a scris si pe eco ...am mai pus 3 poze pe cont..cu bebe stand in cap..si cu cucu la vedere




13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

o singura rugaminte am..sa nu fie in cursul saptamanii si sa nu fie pe 17-18 pentru ca sunt plecata din buc la o nunta in severin ..plsss




13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Lcazangiu, felicitari pt eco! sa iti dea DD fetita dc asta va doriti, dar cel mai important sa fie un BB sanatos si cuminte! Mie mi-a masurat pliul nucal la mai putin de 12s, deci se poate.

madutza, felicitari pt buburuza!

bebelu, unde ti-ai facut DT?

andrerebeca, Ana_Anto, bine ati venit!

Shines, felicitari pentru pustiulica! Asa imi place, sa auzim numai vesti bune!!!

Feteleee, vreau si eu la intalnire, dar depinde cand o stabiliti, ideal ar fi in WE, dar in urmatoarele 3 WE sunt full (botez la Suceava, nunta la Braila, nunta in Bucuresti, o sa dam faliment....).
Eu va propun sa stabiliti data si locul si apoi vedem cine se inscrie. Daca sunt available, eu vin cu drag. Despre loc, eu zic ca ar fi bine o terasica intr-un parc cunoscut (ma gandesc la Herastrau sau Cismigiu sau Tineretului), ca sa ajunga toata lumea fara pb - adica sa nu fie vreo chestie mica, de cartier, greu de gasit. Despre moment, nu stiu ce sa zic, ideea ar fi sa nu fie foarte repede ca sa aiba timp toata lumea sa vada si sa isi faca programul. Daca ar fi dupa mine, eu as propune WE 24/25 iulie, ca atunci sunt eu libera Dar mai veniti cu propuneri si vedem dup-aia. Pupicei

_
BB e deja pe drum
12+
bebe creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

RaluKara, referitor la DT: se face mai intai morfologia. Cand mergi la recoltare (in timp cat mai scurt, ideal in maxim 24h), sa ai cu tine rezultatul de la morfo, pt k se va completa un formular pentru care este nevoie de o parte din aceste rezultate si, de asemenea, ti se vor mai pune cateva intrebari (daca esti fumatoare, daca ai in familie antecedente de sindrom Down sau alte chestii de genul asta, nu mi le mai amintesc, vezi tu acolo). Multa bafta!

_
BB e deja pe drum
12+
bebe creste

Mergi la inceput