FIV Dr. ALBU DRAGOS 5

FIV Dr. ALBU DRAGOS 5 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj




Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Andreea Mustata


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV 6780

FIV +ICSI 7870

crioprezervarea 1775


Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700
Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)
Separat se face progesteronul – 38 ron

IUI 1265
IUI dubla 1500

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi

Gravidutele noastre :
anna_ivan prin IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi si a treia IA reusita cu bebe mic , toate efectuate cu dr Albu


Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s
mirela2 - FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit, urrmeaza FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos. Bafta multa!
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV mai-iunie-iulie 2010 Medlife Dr. Albu
Lumimar - 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu,urmeaza fiv 1 iunie-iulie-august dr Albu Dragos Medlife
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.A - urmeaza in iulie sa fac primul meu FIV! Va fi singura incercare cu ovulele mele!!Asadar, intr-un fel sau altul, anul acesta voi deveni mamica!
aristica - 27 ani, FIV 2 cu Dr. Albu Dragos la MedLife, stimularea incepe in saptamana 6-13 septembrie 2010, voi face protocol lung.Sotul are astenospermie severa - 14% spermatozoizi mobili, dar diformi, diabet tip 2 si 38 ani, eu am trompa stanga permeabila, trompa dreapta impermeabila, diforma, lipita de uter, ovar drept, vezica si colon + endometrioza + mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, 27 de primaveri, 3 ani la activ de tentative sa fac bebel, 1 FIV nereusit cu tot cu transfer de congelati nereusit




Aspirante iunie - iulie
Luminar
hopefull


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV




medicamente:
gabitza35: o fiola Puregon 50 si una de ovitrelle 250...au fost tinute in frigider,sunt inca in termen


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Mirela




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

capitol nou si sper sa fie plin cu vesti din cele mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Aristica,bafta la laparo,sa stii ca dr are o mana usoara,lucreaza finutz,cumnata mea s-a operat ieri la el,si astazi este mai bine si-a revenit din anestezie,si spera deseara sa fie acasa.Avea hidrosalpinx pe trompa stanga si a fost nevoita sa o scoata,iar cea dreapta nu era afectata si este permeabila Asa ca ,nu iti face griji ,esti pe maini bune,iti vei rezolva problema si poate ,cu ajutorul dr ,nu vei mai fii nevoita sa pleci la unguri si vei avea bebitzul sa bebeii fara prea multi bani
Gabi,este super daca te incadrezi in procedura pana pleaca dr in concediu.Noi cred ca nu reusim sa ne incadram ,si voi incepe probabil dupa ce va venii dansul din concediu.Bafta la tratament si sa dea DD sa ai parte de bebei lipiciosi
Eu azi scap de gips,sunt cea mai fericita ,pt ca timp de o luna m-a terorizat , a fost cumplit dar a trecut,maine voi fii libera.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Scuze , nu am vazut ca avem capitol nou
Sa dea DD sa fie un capitol plin de mamici fericite cu burtici uriase...
Mirela, sper sa ne condaminezi pe toate....
Celelalte fete ce mai fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Nici eu n-am vazut capitolul nou. Va intrebam daca stiti exact cand e Dr. A in concediu. A zis sa incercam si noi o IA inainte de FIV si s-o facem in iulie, pt ca in iunie sunt plecati embriologii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Speranta , dr A pleaca in concediu incepand cu 15 august si probabil revine dupa 1 septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Aa, e ok Lumimar. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Fetelor, pleaca pe 15 august si sta 2 saptamani in concediu.
Merci lumi, dar eu nu-mi prea fac mari griji in ce priveste operatiile...oi fi mai sadica , nu stiu. deci azi scapi de gips...asta e, daca-ti trebuie piruete pe role

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Aristica,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

buna fetelor,


sunt mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic )
sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie
a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi

va urez bafta multa si numai reusite in demersul vostru... sa aveti embrioni lipiciosi...


dupa FIV mi-au ramas o fiola Puregon 50 si una de ovitrelle 250...au fost tinute in frigider,sunt inca in termen... daca va sunt defolos, le cedez cu draga inima... ma anuntati pe PM, intru mai rar pe forum la sectiunea asta... acum sunt la fulgusori..

o zi buna


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


botez si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:


mirela multumim ptr capitol....
lumimar cred ca ti a fost tare greu pe caldurile astea cu gipsul ala....saracuta de tine.....
deocamdata tot pe tusa stau, voi vedea ce se mai intampla cu sanatatea mea......


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput