esecul unei casatorii la distanta

esecul unei casatorii la distanta | Autor: mya_jaan

Link direct la acest mesaj

Dragii mei ,am ales sa va impartasesc povestea casatoriei mele,caci nu am inca curajul sa vorbesc despre asta cu mai nimeni din cei apropiati,din rusine sau poate pt ca sunt inca prea ranita sa ma pot exprima cum se cuvine......incepe cam asa,cu o mare si frumoasa poveste de dragoste cu 1o ani in urma(ce ironie chiar anul asta am fi implinit 10 ani),unde un el de peste hotare se indragoste de o ea din romania pe care o cunoaste la un workshop in Bucuresti....totul minunat,se indragostesc ,se casatoresc,ea alege sa l urmeze in frumoasa si exotica lui tara,India,unde traiesc fericiti cam 2 ani cind ea ramine gravida si se intoarce in romania pt citeva luni (credea ea)care s au prelungit cam 2 ani,apoi se muta in Londra unde traiesc si acum.

Nimic spectaculos pina acum,DAR,el continua sa mearga
regulat in India,unde isi are sediul de afaceri ( ca povestea sa fie si mai frumoasa ar trebui sa mentionez ca este si foarte bogat,ce norocoasa ,nu i asa?)si isi vede familia -adica eu si fetita-cam o data la 1 luna jumate sau mai precis,o luna in Londra cam 2-3 sapt in India.Aici cred ca am facut a 2 a mare greseala-prima consider ca am facut o cind am plecat sa nasc in romania -adica mi s a parut extrem de normal sa traiesc intre aceste "coming and going" ale lui,in plus cind fetita s a facut mai mare am inceput sa l insotim.si cam asa s au derulat toti ceilalti ani pina in present,eu traiam linistita pe norul meu de fericire,imi vedeam copilul crescind imi reluasem job-ul,ma dadeam peste cap ca la fiecare venire a lui sa l surprind cu cele mai frumoase momente si gesturi si traim asteptind urmatoarea vacanta a fetitei ca sa pot merge la el sau urmatorul lui trip spre Londra......pina intr o zi,.....ultima noastra vacanta ,cea de pasti,am petrecut o tot in India,caci s a nimerit sa fie si ziua de nastere a fetitei si am organizat o petrecere.....cam aici a inceput si tragedia.....printre invitati trebuia sa se afle si o pritena de familie(numai prietena nu pot sa o numesc acum),pe care o cunosc de la inceputul casatoriei mele,ea fiind prietena de o viata cu sotul meu,cu a carei sora sunt fff buna prietena si cu ai carei parinti ma vizitez si sunt f apropiata,si care culmea mi a fost si martora la casatorie.....ei bine neraspunzindu mi la inviatia la petrecerea ,am sunat o si mi a spus ca va fi plecata cu copiii si isi cere scuze,nimic anormal mi am spus eu,desi m am simtit lezata ca nu paote fi prezenta la un eveniment asa de important pt mine....de unde sa stiu ca de fapt nimeni din familiea ei nu mai putea da ochii cu mine,prin prisma faptului ca ea are o rel d e amor cu sotul meu....in fine a trecut petrecerea ,noi am plecat mai departe in vacanta In Goa,si ghinionul a facut ca eu sa mi pierd mobilul undeva pe traseu si sa nu pot lua legatura cu nimeni,galant, el mi l a oferit pe al lui sa l folosesc pina ne intorceam acasa,el mai avind unul (nici acum nu inteleg cum a putut fi atit de stupid sa nu si dea seama la ce risc de a fi descoperit ,se expunea!!!!!)....
Intr o minunata seara- eu o pasare de noapte imi palce sa ma culc tirziu,el nu!!!!-stateam pe tel lui , pe chat cu ai mei,in timp ce fetita si el dormeau,si dintr o data mi s a deschis in mijlocul chatul un sms care zicea cam asa:
"ma simt atit de nefericita si singura fara tine,te iubesc nebuneste si numar zilele pina cind voi putea sa te vad din nou......."

nu va voi spune ce am simtit atunci ,va dati voi seamna cam ce,cert e ca s a prabusit camera pe mine,am inchis chatul sa vad cine era...nici nu am reusit sa recitesc bine sms-ul ca un al 2 lea de acelasi gen a si sosit , mentionez ca era trecut de 12 noaptea....ei bine, dragii mei asat m a infuriat la culme si am facut cel mai groaznic lucru,de care si acum imi e rusine,am cautat toate mesajele de la acest nr de tel ,si am gasit TONE,am avut puterea sa le citesc pe toate si mai ales pe cele in care el ii raspundea ei.....si din pacate erau toate de dragostea,cel mai tare m a durut unul in care el ii spunea ei cit de nefericit si mizerabil e fara ea si cit d emult ii e dor de ea ,desi nu au trecut decit ore de cind s au despartit,dar mai teribil e faptul ca acest mesaj era datat chiar cu 0 ora inaintea sosirii mele pe aeroport in acea zi de aprilie.....am fost atit de furioasa incit nu m am putut abtine sa nu o sun imediat si spre surprinderea si intristarea mea ,tipa a raspuns dupa primul apel....nu ma avut puterea sa o confrunt,am amutit si am inchis,si imediat ea l a sunat ,si a ramas stupefiata ca eu am raspuns la tel lui....ma intreb de ce ,doar stia bine cine sunt.....in orice caz ,i am lasat un bilet sris si am plecat in gradina hotelului sa ma calmez,....
....au urmat zile de scuze si plins si asigurari din partea lui ca nu i mare scofala si ca sa l iert si aproape ca ma convinsese,daca nu l as fi surprins vorbind din nou cu ea la tel,inchis in baia si incuiat in cam noastra de hotel in timp ce noi eram la piscina-evident ca nu a recunoscut niciodata- sau schimbind sms uri cu ea in fata mea (nefiind constiient ca il vad) si stergindu le grabit si speriat/////

peste citeva zile am plecat la Londra lasandu l in lacrimi( de crocodil) pe aeroport...de atunci imi tot promite ca se va schimba si va deveni o pers mai buna si mi va recistiga increderea.....si a reusit sa ma convinga ,caci din pacate el este singura iubire din viata mea,si cam 10 zile am trait mai linistita incercind sa fac pace cu mine,desi am plins zi si noapte de ciuda si suferinta in acelasi timp.....

...apoi dintr o data ,el s a schimbat -a 3 greseala-in urma unui sms de al meu in care ii spuneam ca am obosit sa fiu un vesnic turist in viata lui si ca am obosit sa traiesc asteptindu l intre venirile si plecarile lui,si acum daca intradevar ma iubeste cum sustine ,trebuie sa se mute definitiv cu noi.....altfel eu nu pot sa mi traiesc viata in suspiciune la fiecare sms ,tel sau email....raspunsul care a urmat m a darimat si mai tare,nu poate trai departe de tara lui de cultura lui de prietenii si oamnenii dragii,poate doar sa continue asa,sa vina si sa plece.......

si acum in prezent vorbim zilnic ne spunem doar lucruri frumoase,cuv si declaratii de dragoste,ne facem planuri d evacanta.dar care mie imi suna fals si nu ma pot abtine sa ma gindesc ca si ei ii spune tot asa......
apropo de cealalta,si ea casatorita-desi acum suspectez ca e cel putin separata,altfel nu mi imaginez cum poate vorbi in toiul noptii cu un tip la tel-cu 2 copii si tot ce si paote dori de la viata....sau aprope totul ,caci,dupa cum vedeti a preferat sa distruga o familie pt confortul personal....

apropo de el,va pot spune ca refuza sa mi dea vreun detaliu ref. la rel pe care a avut o/are cu ea,sau sa mi spuna daca mai e cu ea sau nu,tot ce am reusit sa inteleg de la el este ca se cunosc de o viata si ca are o "afinitatate crescinda pt ea" :-citez din cuvintele lui exact,si ca nu si a pus inca problema ce va face in viitor,adica intr un cuv nu stie ce va face.....e doar sigur ca nu vrea sa ma piarda,asat repet pina la ultimatumul meu de a veni definitiv la Londra,cind totul s a schimbat si inceput sa vorbesca depre drumuri separate in viata,despre pastratrea convenientelor de dragul fetitei,divort,etc...cum s a redescoperit el ca persona si cum a realizat ca viata e prea scurta si vrea sa se bucure de fiecare moment,cu noi ,cu familia si cu orice alte chestii care ii ofera fericire ( inclusiv ea ma gindesc eu).
Mie treaba asat mi s a parut ciudata si m am simtit cam strinsa cu usa ,ca se fiu plastica,si ca nu mi se da alta alternativa decit sa l accept asa sau sa mi vad de drumul meu.....

...cam asat e povestea mea dragii mei,poate ar mai fi de spus multe si in special ce minunat este el ca persona ca lover ca sot si cit de mult il iubesc,si cum ma trezesc si culc in fiecare zi cu sms urile lui de iubire,dar asat nu schimba cu mult datele problemei....

in ultima vreme traisc fara vreun scop sunt ca un robot,duc copilul la scoala plec la servici ca un zombi fara sa stiu pe unde merg tot gindindu ma la problema mea,unde am gresit,sau cit am gresit de l am facut sa si caute fericirea in alta parte>????si evident asteptind,cum am facut toata viata,urmatoarea lui venire

paote o sa mi spuneti ca eu ar trebui sa ma mut in India ,si poate as fi facut o daca nu as fi avut niste difficultati legate de mincare,clima si sanatate ,si poate as fi inca dispusa sa o fac,dar nu cred ca ar mai schimba cu nimic situatia,tot l as suspecta in permanenta,macar aici nu mai aud tel sunind sau ma mint in continuare ca a renuntat la ea.....

spre deosebire de alte femei in aceeasi situatie eu il vreau in continuare in viata si sunt dispusa sa i acord sansa pe care a cerut o,dar acum dupa ce mi a spus ca nu va veni ,inclin sa cred,ca fie ne vrea pe ambele in viata lui,fie in cele din urma o va alege pe ea.....

astept parerile si sfaturile voastre,cum v am spus mai devreme,nu pot inca sa spun nimanui......

cu drag,min_nis

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dov spune:

chiar si asa trista, povestea ta e frumoasa.

in primul rand cei de prin partile lui, ca-s indieni, arabi, etc, cam asa sunt obisnuiti, cu familie multe, etc, si rari si putini sunt cei care renunta, sau doar temporar, asa ca, nu cred ca te-a mintit, sau ca a zis ce-a zis doar pentru ca o vrea pe cealalta.

acum, faptul ca-l vrei, si esti hotarata, practic ti-a rezolvat toate problemele.

eu m-as muta acolo.

si nu, nu cred ca pe-aia o iubeste mai mult decat pe tine. la tine putea renunta cu usurinta, chiar si cu un copil, de ea il legau mai multe,cultura, prieteni, etc.

daca vei sta cu el, se va stinge si povestea lor.

mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Chiar daca ipotetic vorbind ar putea renunta la familie,inteleg ca are afaceri pe care nu le poate administra doar din Londra.In consecinta era previzibil ca nu va putea sta numai acolo.Sau ar putea?
Tu nu te poti informa despre statutul smsistei?Daca e separata ,atunci e clar ca pune o mare presiune asupra lui. Ma cam mir de evolutia acestei relatii,ca de regula prieteniile astea, de mici copii ,te fac sa ii privesti,ca pe frati ,ca pe o sora,in cazul lui.Adica estideja satul ca de mere padurete,nu poate fi vreo scinteie,sa pici pe spate?!Categoric i-a unit vreun numitor comun cultural,dar sigur n-au mai avut vreodata vreo relatie?Totusi eu zic sa faci un efort in vacanta sa stai acolo,macar te va ajuta in luarea unei decizii.Nu poti nici bulversa copilul cu scoala,insa mai e putin si se termina.Cit a stat ultima data cu voi ?
Nu prea pricep cum vorbeste o zi de divort si apoi de marea iubire,etc. Cred c-ai gresit sperind ca va lasa afacerile,o expectativa absurda,ca n-o sta omul sa faca goblen,insa macar stii cum stai.In reactiile astea spontane se reflecta intentii nedeclarate,dar pe care le puteai intui.
Cam de cit timp banui ca au o relatie?Oamenii se mai plictisesc....totusi dupa tonul mesajelor ei,pare sa fie ceva recent.Ma gindesc ca in India ,fiind o societate mai conservatoare,faptul ca totul e in mare secret sa fie sarea si piperul:fructul interzis.
Ai incercat sa nu suni o perioada,sa nu raspunzi la tel, sa vezi cum reactioneaza?Poate esti prea disponibila prin comparatie cu cealalta?Am inteles ca nu vrei sa renunti,nu?Deci strategia ar trebui sa fie in sensul reconsolidarii relatiei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya_jaan spune:

buna si merci d e raspuns

Citat:
citat din mesajul lui dov

chiar si asa trista, povestea ta e frumoasa.
well,pai preferam sa fie doar frumoasa.....

in primul rand cei de prin partile lui, ca-s indieni, arabi, etc, cam asa sunt obisnuiti, cu familie multe, etc, si rari si putini sunt cei care renunta, sau doar temporar, asa ca, nu cred ca te-a mintit, sau ca a zis ce-a zis doar pentru ca o vrea pe cealalta.

ce sa ti spun,societatea indiana,mai ales in Bombay s aschimbat mult si s a emancipat ca sa spun asa,in sensul ca divortul nu mai e ceva desuet ,ba chiatr la moda.....

acum, faptul ca-l vrei, si esti hotarata, practic ti-a rezolvat toate problemele.
probabil trebuie sa ma mai intreb si cit d edisponibil sufleteste e el acum.....nu mi trebui mila ,intelegi?

eu m-as muta acolo.
si eu am incercat,chiar primii 2 ani au fost ok ,dar de curind am realizat ca nu "belong there",e greu cu limba cu cultura,e foarte diferit de orice in Europa,crede ma......

si nu, nu cred ca pe-aia o iubeste mai mult decat pe tine. la tine putea renunta cu usurinta, chiar si cu un copil, de ea il legau mai multe,cultura, prieteni, etc.

sa vedem cum evoluam ,te tin la curent//

daca vei sta cu el, se va stinge si povestea lor.
de asat am incercat sal fac sa vina aici......

mult succes
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Daca il iubesti si esti gata sa treci peste, trebuie sa treci peste cu totul si intr-adevar sa treci. Insa el sa merite...iar faptul ca suna tel sau alte mail-uri...din pacate nu le poti opri...
Daca vei fii acolo in schimb...rusinea fata de societate poate juca in favoarea ta!
Du-te acolo cu copila si fa exact ce face el cand vine la londra...plecati impreuna pt. un week-end sau vreo deplasare de afaceri. Sunt scoli private englezesti destul de bune in India, si daca dupa cum zici banii nu sunt o problema, fata se va obisnui si pana lucurile vor evolua...
Priveste viitorul apropiat...spune-i lui tot, vorbiti ca niste adulti...spune- i ca-l iubesti, ca esti gata sa-i dai sansa pe care a cerut-o, dar ca trebuie sa te ajute sa recapeti increderea in el!
Cauta sa ai familia lui de partea ta...conteza mult!
Intr-un cuvant...du-te cu copila acolo si mai da o sansa casniciei tale daca asta vrei intr-adevar!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya_jaan spune:

Buna Merci pt raspuns

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Chiar daca ipotetic vorbind ar putea renunta la familie,inteleg ca are afaceri pe care nu le poate administra doar din Londra.

O ba da………
In consecinta era previzibil ca nu va putea sta numai acolo.Sau ar putea?
ce sa ti zic e greu de zis,am facut”sportul”asta impreuna 10 ani ,nu vad de ce brusc de acum numai paote,tot imi spune ca are difficultati legate de calatorit,ce devine anxious si chestii,dar oare eu nu devin tot si totusi nu ma pling ca doar de dragul lui o fac…..
Tu nu te poti informa despre statutul smsistei?
Sincer am incercat,am sunat la toate nr de tel pe care le steam am incercat sad au de sotul ei sa vad daca mai lociuesc impreuna
Daca e separata ,atunci e clar ca pune o mare presiune asupra lui.
Pe mine ma sperie faptul ca ar putea fi separate,asat insemna ca eu stau in calea fericirii lor……

Ma cam mir de evolutia acestei relatii,ca de regula prieteniile astea, de mici copii ,te fac sa ii privesti,ca pe frati ,ca pe o sora,in cazul lui.
Sa zicem nu chiar din frageda pruncie din adolescenta ,tipa e mai mica ca el cu 10 ani,si nici se vedeau zilnic,el sustine ca din singuratate a facut o-si cum naiba de s a oferit chiar ea,stiind bine cit de mult il iubesc….
.Adica estideja satul ca de mere padurete,nu poate fi vreo scinteie,sa pici pe spate?!Categoric i-a unit vreun numitor comun cultural,dar sigur n-au mai avut vreodata vreo relatie?

Pai sa zicem ca ua inceput o afacere impreuna si se vedeau mult mai des,chair a cumparat inca un apartamnet in zona,ca sa fie mai aproape zice el de prietenii,dar si ea sta tot acolo……..Totusi eu zic sa faci un efort in vacanta sa stai acolo,macar te va ajuta in luarea unei decizii.Nu poti nici bulversa copilul cu scoala,insa mai e putin si se termina.

Pai el vine in junie din nou 2 sapt sa o duca pe asat mic ala Disneyland……de fapt am vaga senzatie ca se poarta dragut cu mine numai pt a nu pierde fetita dupa care e mort……..de asat a si propus ca daca ne separam sa continui s al vizitez sis a I dau voie sa vina in cont la noi ca si pina acum,si daca mi refac viata sa am grija sa fac in asa fel incit el s apoata sa si vada fata,daca s a ajuns la astfel de discutii,iti dai seama ca imi ramin putine sanse……
Cit a stat ultima data cu voi ?
Am fost noi 20 de zile pin ape 5 mai la el

Nu prea pricep cum vorbeste o zi de divort si apoi de marea iubire,etc.
Nici eu dar am impresia ca ori ii e mila de mine si astepta sa mi revin,sis a mi dea lovitura de gratie,ori vrea sa continuam asa……nu stiu sunt total lost si bulbersata…..
Cred c-ai gresit sperind ca va lasa afacerile,o expectativa absurda,ca n-o sta omul sa faca goblen,insa macar stii cum stai.In reactiile astea spontane se reflecta intentii nedeclarate,dar pe care le puteai intui.
Correct eu oricum I am propus intii sa incerce sa stea mai mult timp cind vine ,citeva luni d epilda si apoi om mai vedea dar nici nu vrea s aauda,poate nu l lasa ea……
Cam de cit timp banui ca au o relatie?Oamenii se mai plictisesc....totusi dupa tonul mesajelor ei,pare sa fie ceva recent
Cam din 2008,sf lui 2007 dupa emailuri si sms-uri,insa cred sa scinteia e aprinsa de curind cred,desi ,mesajele au luat o tenta mai personala de anul trecut de prin octombrie caci el era la noi si ea ii tot scrie cum trebuie sa l astepte ea si in sept si in nov si cum soarta ei este aceea de al astepta pe el,HA!!!!
.Ma gindesc ca in India ,fiind o societate mai conservatoare,faptul ca totul e in mare secret sa fie sarea si piperul:fructul interzis.
posibil
Ai incercat sa nu suni o perioada,sa nu raspunzi la tel, sa vezi cum reactioneaza?
Pai let me tell you ca pina la incident nu prea eram disponibila ffind tot timpul ocupata fie cu lectiile fie la service motiv pt care se tot plingea de asta,acum ca ne sms toata ziua buna ziua sunt in extrema opusa cred,lol…
Poate esti prea disponibila prin comparatie cu cealalta?
Sincer nu mai stiu ce atitudine sa adopt cind sunt prea ariciousa nu iese binemcind sunt prea tandra iar nu I bine,si inca ma macina faptul ca nu spune nimic ,dce intentii are,sau ceva……Am inteles ca nu vrei sa renunti,nu?
Nu nu as vrea el e marea iubire avietii mele stii tu fiecare avem o mare iubire,plus pt fetita mea parka n as vrea,dar acum nu cred ca mai vrea el sa fie in relatie,ca e satul sa l banui sis a I dau apropouri dar in acelasi timp refuza sa d ea refuzuri generatoare de calm si liniste….Deci strategia ar trebui sa fie in sensul reconsolidarii relatiei
Pai daca ai vreo idea ……ca eu sunt intr un punct mort unde nu prea mai stiu ce sa fac ,sunt bulversata si stau pe loc,biciuita de sms uri de amor in care numai cred//////

Cu drag,min
dulcetica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya_jaan spune:

buna merci d eraspuns.
problema este ca nu pot trai in india din multe si chiar serioase considerente personale,de aceea am si locuit aici mereu si el m a inteles....asa ca....fetitei mele nu i place de asemenea .....cum am spus mai sus...e o alta lume si pt cine a fost doar ca turist e minunat ,dar cind traiesti literalmente ,e dezolant....
si daca as fi acolo ar fi la fel ,am trait experienta asat pe pielea mea,pleaca dim si mai vine seara,si numai dzeu stie pe unde umbla,evident cu afaceri dar stii cum e,te poti trecura printre si ami ales ca acum fac si afaceri impreuna iti imaginezi chinul meu....
da vorbim ca adultii cum spui tu ,numai despre cit de mult ma iubeste el imi tot spune ,dar a incetat sa mai spuna ca a gresit si chiar si eu devin plictisita sa tot vorbesc mereu despre cine si de ce a gresit,incerc sa vorbesc depre viitor,un viitor depre care insa nu stiu nimic sigur caci cred ca nici el nu stie....asa ca nu mi ramine decit s a fiu aici pt el ,atunci cind se va hoatari daca ne vrea in viita lui sau nu,nu vreau sa stea cu mine de mila copilului,ar fi prea mult.....sa m ai stea citiva ani asa in minciuni pina fata se face mare si va putea fi mai independenat sa ia la el......asa ma gindesc citeodata,cert e ca nu am incredere in ce mi spune ,chair daca as vrea.....
cit despre sansa,i am dat o dar s e pare ca acum nu stie ce sa fac cu ea,pare ca bate pasul pe loc,nu pot scoate decit vorbe de iubire de la el dar nimic concret la viitorul relatiei noastre....
mama lui e definitely de partea mea,in timp ce cumnatul meu,ma acuza ca nu am decit ce am meritat,tot pt faptul c ai am dat prea multa libertate si incredere

sper sa am mai multe date in curind,inconsistenta lui ma omoara.....
cu drag,min

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Min nis, daca situatia descrisa de tine este una reala, nu prea vad ce ai putea sa faci (afara de framantarile evidente si inerente unei rupturi). Te framanti: sa-l ierti sau sa nu-l ierti. Se pare ca cel cu care te-ai casatorit s-a schimbat intre timp, si vorbele lui de iubire sunt ca sa iti adoarma ochiul vigilent. Din cate ne dai de inteles, lui nu-i pare rau de aventura lui cu domnita respectiva, ori n-am priceput eu bine. In cazul asta e cam trist, daca el nu constientizeaza ca e gresit, pentru ca asta inseamna ca e gata sa o faca a doua oara cu aceeasi persoana sau cu alta.
Acuma ca stii exact cum a devenit, tu il iubesti cum este in prezent?
Ma gandesc ca stand atat de mutl timp departe unul de celalalt poate nici nu va mai cunoasteti (desi asta se intampla adeseori chiar si sotilor care locuiesc impreuna zi de zi).

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Valeu!
Atuurile celeilalte ,prin comparatie, sint urmatoarele:
-e dulce si suava ca o garofita,
-e la indemina,
-e de aceeasi natie,
-e mai tinara,
Identifica tu restul sa vedem cum le contracaram.
Deci, tu daca continui sa fii aricioasa ,la modul tocat continuu , cum, cind si de ce,l-ai pierdut.
Faptul ca si-a luat apartament linga ea ,reflecta ca-i picat momentan pe spate si ca le trebuia un loc discret.Faptul ca stau nas in nas nonstop, ar putea conduce la consumarea mai rapida a relatiei.Deci cam din octombrie e cu nabadai?Cam in 6 luni trece flama.E bine ca au posibilitatea s-o consume,ca daca stateau si se perpeleau ,tinea mai mult.El e mai bine situat ca fostul ei sot,mai aratos,mai amuzant,are vreun 0 mai mult financiar,etc.?Exista riscul sa fi pus ochii si pe partea financiara?
Cumnatul tau are dreptate!Batalia de la distanta e mai usor de pierdut.Viata trece pe linga el si a decis sa nu permita.Riscul de a trebui sa stai acolo trebuia sa-l iei in calcul cind te-ai casatorit,asta daca nu ati convenit altfel.
Deocamdata atuurile tale sint:
- copilul,
-Faptul ca esti mai exotica decit cealalta,dar asta e valabil in India ,nu in Londra.
Tu o stii pe cealalta numai prin prisma de prietena.E spirituala,cu simtul umorului...ce crezi ca-l atrage la ea?
Inteleg ca nu-ti place acolo si ca e eliminatorie locatia.Ar trebui sa iei in calcul faptul ca daca nu intervenea amica ,oricum relatia ar fi fost ucisa ,incetisor, in timp ,de distanta.
Deci anul asta n-a fost la voi?Eu cred ca ai avut mai multe semnale pe care le-ai ignorat.
Deci cind apare ,nu-l seca la cap cu analizatul si nici printre picaturi,pina atunci.Iti dai seama ca va studiaza prin comparatie si cealalta face 1-0 permanent,ca e fata de treaba.
In dragoste si razboi totul e permis,asa ca nu-ti bate capul cu decazutul in ochii tai ca iei atitudine.Crezi ca l-ar flata sa fii mai combativa?
Ce afaceri fac?Tu nu poti lucra cu sotul tau?Macar pina se plictiseste aia si se lasa de afaceri sau isi gaseste pe altcineva?
Pt orice eventualitate incepe sa inveti indiana,macar ca nu-ti va servi la mare lucru,insa el ar aprecia gestul.Nu poate fi mai grea decit japoneza.Cit o fi de greu ,in vacanta scolara,fa un efort,dai o raita pe acolo si sabotezi ce poti .Iti iei poseta,te duci la biroul lor si-ti oferi serviciile gratuit.Daca vezi ca efectul e zero ,iti dai un termen maxim cit ar merita sa astepti sa treaca valul ,iar daca nu trece,nu stai si-ti plingi de mila la plus infinit si divortezi.Dar pina atunci incearca sa lupti ,ca practic i l-ai oferit pe tava.
Daca aia nu-l preseaza sa divorteze,cred ca el prost ar fi sa nu aiba asa o varietate la dispozitie.Se distreaza,ca viata-i scurta!
Esti dependenta financiar de el?Presupunind ca divortezi crezi ca s-ar purta elegant pe termen lung, dpdv financiar.Ca pina la urma trebuie sa te gindesti si la copil ,insa nici pt tine nu e in regula sa stai sa astepti fara sa-ti evaluezi situatia obiectiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu as vedea doua solutii: ori nu mai spui nimic, stii care e situatia, te porti frumos si astepti sa treaca (sau nu), ori ii spui pa.
cu diverse si multiple chestionari nu cistigi nimic, dimpotriva. si nici daca te perpelesti zi si noapte.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

eu tot nu inteleg chestia cu "nu pot sa stau acolo".

daca vrei, daca intr-adevar il vrei, nu exista nu pot.

nu-ti place mancarea? gateste.

e deprimant sa stai acolo? pune in balanta...cat de deprimant ar fi sa stai in Londra si sa-l pierzi si cat de deprimant ar fi sa stai in India, dar cu el.

eu asa as privi.

daca dupa ce tragi toate liniile astea, tot nu poti merge dupa el...atunci, in inima ta, desi inca inconstient, ai ales deja.

Mergi la inceput