HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Da. f de acord.
Tot azi, pe la 13 - 13.30 o sa vb cu Adevarul prin Elena Irimia care vine la mine si al Alinuk. Ma grabesc sa citesc si comunicatul asa ca nua m timp sa actualizez acum pe prima pag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna9

maiestrita, alinuk, elara sunteti de acord sa facem in felul urmator:

- fetele de pe DC se ocupa de pancarde si de interviurile la REALITATEA (ca tot aveti cunostinte ALINUK). important este sa vorbim intre noi si sa "cantam" pe aceeasi VOCE.
- grety_niku te-ai oferit tu sa te ocupi de trimiterea semnaturilor la guvern. imi poti da un PM cu numarul tau de telefon mobil ca sa te pun in legatura si cu maiestrita?
- camy_pus, am inteles ca tu dai interviuri de la brasov pentru REALITATEA. daca doresti te potpune si pe tine in legatura cu fetele de pe MIRESICI sa vezi si comunicatul lor de presa.

Este important sa stim ce face fiecare dintre noi sa nu ne imprastiem si sa fim usor de inabusit iar protestul nostru sa fie un fiasco.



pt mine e totul ok.
ref la emisiunile la realitatea, avem si noi o alina care are "intrare" buna acolo, la ea acasa se va tine emisiunea. deci e benefic pt toti ca ea si alinuk sa colaboreze pe partea asta, sunt convinsa ca se vor intelege si completa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fetele alaturi de faptul ca protestam fata de masura posibila care se va lua...
zic sa venim si cu propuneri de masuri!!!!!!!


spre ex:

sa se renunte la masinile de lux din apartul de stat, sa se renunte la contractele paguboase pt buget...

de ce un contract facut de stat cu o firma de cumetrie ar fi mai puternic decat o LEGE????????????


cui ii mai vine in cap ceva sa scrie aici pls




Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

BRAVO CAMY_PUS!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

sophia_elena te felicit ca ai luat initiativa la IASI si va alaturati mamicilor din Bucuresti, Brasov si alte orase care doresc sa se faca auzite. Mamici din alte orase – VA ROG SA NU RAMANETI IMPASIBILE la gandul ca fac bucurestencele greva pentru toate. Haideti sa le aratam ca mamicile din toata tara au nevoie de pampersi si mamicile din toata tara vor avea de suferit de pe urma deciziilor lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

stiu ca nu folositi asta , da ma descarc si io

sters

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu mai zbier odata......
MAMICI DIN BACAU....UNDE SUNTETI...CACI STIU CA SUNTETI....eu nu pot iesi singura in strada...si asa o sa imi iau pumni in gura de la sefi...

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

undutc - e urat sa critici un om din punctul de vedere al fizicului sau. Te rog sa pastrezi decenta si bun simt.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

AM SA STERG

dar sa nu uitati o clipa cat de mult isi bat ei joc de noi

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

elara, alinuk, am o mamica care are o Minune mica de fetita cu ceva probleme de sanatate pentru care s-a luptat enorm de mult prin spitale cu medici, medicamente etc. si care ar putea sa se intalneasca cu voi si cu alte mamici care mai dau interviu la realitatea. Doar ca mamica aceasta e disponibila maine. Eu zic ca si ea ar avea un cuvant greu de spus si cazul ei va impresiona. Sa nu uitam si de acei copii cu nevoi speciale...

De asemenea, as propune ca astazi sa mai „cooptati” o mamica gravida care sa fie alaturi de celelalte 2 care dau interviu. Si gravidutele sunt in aceeasi oala si pot declara ca acesti copii care nici nu s-au nascut sunt deja condamnati la saracie si umilinte. Ce ar vrea Guvernul: sa nastem pruncii si sa-i lasam la poarta Ebei/ Udrea?

Ce ziceti?

Mergi la inceput