Fiv in Ungaria 96

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

crisi81 felicitari eu sunt una dintre vechiturile care activau pe vremea cand tu faceai FIV-uri la Szeged.Se pare ca Dumnezeu le aseaza pe toate nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

Felicitari dragutza,
mie personal mi s-a ridicat parul pe mine.........daca erai prima persoana de care aud ca dupa infiere a ramas insarcinata as fi zis ca e o intamplare. Totusi in conditiile date cred ca DD are pentru fiecare dintre noi un drum ales pe care oricat am dori noi sa-l evitam nu vom reusi.
Vreau sa iti spun ca tot am mai citit eu pe aici, una alta, defapt de 3 ani tot citesc dar mesajul tau m-a convins: va fi bine pentru toata lumea. pentru ca DD ne vrea doar binele si are grija de fiecare dintre noi. Dumnezeu sa iti ajute sa te bucuri de cele doua minuni ale tale.

Citat:
citat din mesajul lui crisis81

Sa stiti ca de azi dimineatza ma tot uit sa vad cine mai scrie p'aici, daca mai cunosc pe cineva, care mai e sau si sunt cam putine fete cunoscute pentru mine. Sa zicem ca sunt din cele "vechi" si o spun cu mandrie pentru ca eu mereu eram cea mai noua, incepatoarea.

Eu am reusit sa finalizez adoptia, deci sunt oficial mamica si se pare ca voi fi 2Xmamica pentru ca sunt , natural si trebuie sa recunosc ca nedorit si neasteptat (din fereala).



Cris mami de Teodora
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ginamaria, felicitari, spune-ne si noua cum e cu fereala, sa incercam si noi!
ce ma bucur de 2 ori: o data pt fetita infiata, ca va avea parinti care o vor pretui, a doua oara pt reusita sarcinii naturale. exista un Dzeu acolo sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

luck, complete blood test= hemoleucograma completa, iar liver test functions sunt:TGP/ALT, TGO/AST,
mai trebuie sa faci: uree, creatinina, glicemie, Natriu, K seric, rubella, HIV, hepatitele B si C, fa-ti si grupa de sange(daca nu o stii) si RH ca tot te intepi.

adria, te sarut, multumesc de incurajare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimiiiiiiiiii
azi mergem sa ne luam copiii acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

buna dimiiiiiiiiii
azi mergem sa ne luam copiii acasa


Samira, mult succes azi, sa ai embrionasi super lipiciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Fetelor, am 600 UI de Gonal F intr-un pen de 900 si acele aferente (cumparat din Ungaria). Gonalul expira in 2011, dar trebuie folosit pana in 3 aprilie inclusiv (l-am deschis in 7 Martie si am folosit o doza de 300 UI din el; de la data desigilarii, un pen trebuie folosit in 28 de zile). A fost pastrat permanent la rece. M-as bucura sa il pot oferi uneia dintre voi. Astept PM cu adresa si numele unde sa il trimit. Il voi oferi aceleia care ma va contacta prima.

crisis, imi amintesc de tine. Felicitari pt finalizarea adoptiei si pt sarcina naturala.

Mult succes tuturor fetelor care sunt in plina procedura sau asteapta rezultatul bHCG.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Crisis, felicitari! Asta da veste!
Luckacum m-am "consultat" cu o dr hematolog din de la mine, de aici, dar de fapt doar am fost sa-mi dea reteta pt a putea lua 50% compensatie. Doza mi-a stabilit-o Uscatescu, dar atunci nu i-am cerut reteta, caci ma gandeam ca nu o sa fac Clexane de 0.4.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asadar.....mami laura...sa adaugi si tu,te rog frumos,aceste informatii in prezentarea pe care am facut-o Pensiunii Korall...poate vor fi de ajutor fetelor ce urmeaza sa vina aici


-adresa de mail a pensiunii-villa.korall@upcmail.hu
-adresa de web-www.villakorall.hu

mijloace de transport din zona pentru cine vine fara masina personala:

-de la Gara Keleti pana la Pensiunea Korall

1-cu metroul M2-linia rosie,pana la Gara de Sud-Deli.
2-de la Deli cu bus nr.139 pana la statia Torokugrato.Coborati aici si mergeti inapoi 50 m pana la coltul strazii Ortahaza.Aici faceti stanga si prima la dreapta este strada Radoc.Pensiunea este a2a casa pe stanga la nr.19.

-de la pensiune pana la clinica

1-cu bus 139 pana la Gara Deli
2-de acolo cu bus 90 sau 90A pana la statiile Pethenyi sau Nogradi-clinica este intre cele 2 statii.

pentru cine vine fara masina...se pot face abonamente extrem de avantajoase pentru toate liniile de transport in comun...pentru o saptamana sau 2...cum vrea fiecare.

2 companii de taxi cu tarife rezonabile si seriosi...sunt Fo taxi si City Taxi-nu S Taxi,asa cum va spusesm eu-scuze...intelesesem gresit.
au dispecerat in lb. engleza si sunt prompti.

sper sa va fie de folos aceste informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Samy, multumim tare mult pt informatii! Sa ai lipiciosi! Am uitat cate zile ai zis ca ai stat in Budapesta.
Nu stiu ....sa inchiriez 15 nopti? Am facut un calcul estimativ si daca fac cu blasto, o sa plec ca in a treia zi dupa ET, adica atunci cand incep sa se prinda. Naspa! Nu stiu ....
Aseara am avut un gand...ca un fel de feeling mai bn zis: eu o sa raman gravi si o sa fiu cea mai stresata gravida ever, cred ca nu o sa ma pot bucura de perioada aceea!


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput