**Buburuze de 2009 in actiune (14)**

**Buburuze de 2009 in actiune (14)** | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***

12345678910111213

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************

*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79

Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************

*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************

*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************

*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi

Buburuze nascute in Mai 2009
************************************

*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa

Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************

*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela

Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************

*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************

*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************

*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************

*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************

*24 noiembrie Ioana Carolina(3800 gr,51 cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************


***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:

*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:

*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:

*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:

*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:

*15/05/1982 Cris82

Iunie:

*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:

August:

*22/08/1977 ClaraJ

Septembrie:

*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:

*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:

*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi

Decembrie:

*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





Cum se deschide capitol nou:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

multam picky

iry pat cu apa zici,ai????pai ia baga aicea ceva info despre el ca sa vad daca fac vreo achizitie in viitorul apropiat ca sa va legan cand am program de viol cu soata

fug sa halesc somn la cuptor ca nu degeaba l-am stresat pe nenea de la raionul de pestebaleam de ceva timp la asemenea specimensunt curioasa daca o sa-i placa sotului ca el nu a mancat niciodata

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce fraiera sunt am vorbit cu relusha azi de dimineata si..................a luat licenta

sper sa nu se supere pe mine ca v-am dat eu vestea pana intra eadar ii e dor de voi si va

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

gata...am mancat se pare ca soata e foarte incantata ca se lingea pe degete,el care nu sufera pestele
va si va urez o noapte linistita si somnic pufos la pitici

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Fetele, va multumesc ca v-ati gandit la noi Vladut a fost bine azi, dar in seara asta iar mi-a facut febra 38,1, acum doarme...mi-e ca de fapt ne paste o raceala, ca vad ca respira cam greu..sa vedem cu se prezinta la noapte

Avem poze, aici http://family.webshots.com/photo/2398200780106226777IQPWhH

Am pus si poza cu mine tunsa, dar nu stiu ce se vede ca eram cam ciufulita http://family.webshots.com/photo/2097279300106226777klGzqB

Astazi Vladut a primit de la ai mei un carucior nou , uitati aici http://family.webshots.com/photo/2507865580106226777DNwPHZ E foarte util pt ca este usor si se strange tip umbrela, si se manuieste f usor. Si tricicleta e ok, dar e buna doar de plimbari, drum lejer pana in parc...dar daca te grabesti e mai util caruciorul, e mai in siguranta copilul in el. Am ajuns la concluzia asta dupa ce am testat tricicleta si la plimbare, dar si cand am fost la cumparaturi, si a fost ok doar pt plimbare.

Si ca sa fiu la zi cu pozele, priviti si noul meu acvariu, pestisorii cam stau pititi, oricum nu sunt decat 5, dar o sa le vina in curand colegi de celule http://family.webshots.com/photo/2455018550106226777KTIyng

Picky, eu i-am facut album cu poze din diferite momente de la 0 la 1 an, si acum am trecut la albumul de 1+ (pe asta trebuia sa-l cumpar). Si sa stii ca nu am asteptat sotul ca daca stateam dupa el nu-l mai faceam niciodata. Dar sa stii ca merita, are poze din toate momentele interesante din primul an de viata si aproape la fiecare oza am scris cate ceva, si ca sa vezi cam ce poze am pus, in afara de cele de la aniversarea fiecarei luni sau din vacanta... am pus poze cum il spalam la fundulet in chiuveta, sau cum il cantaream cand era bebelus, cum se stramba cand ii dadeam sa pape...e f frumos cand ma uit in album, reinvie toate amintirile. Si acum vreau sa continui asa, pt ca pe sutele de poze digitale e mai greu sa te uiti...
Ema, am bagat poza cu mine. tu ce faci, ti-au mai trecut nervisorii?
Ramona, pai va prieste la ai tai, sa ramaneti acolo
Mada, tin pumnii sa fie bine fata la vaccinul de saptamana viitoare
Iry, pai acum inteleg, credeam ca ai reusit sa inveti germana doar in 6 luni de curs. Oricum, daca vorbesti mai des acolo o sa se fixeze mai bine. Nici eu nu stiam ca nu e voie sa scriem cu litere mari
Cris, sunt de acord, a fost simpatic sotul, macar stiu ca sta bine cu mirosul daca cu vazul are ceva probleme Frumos cadou ai luat nasei, sper sa-i placa. Nasa mea a fost marti la spa si m-a sunat dupa ca a fost tare bine, o relaxasera aia de tot Mai, dar de cuscra-ta mai stii ceva?
Andreea, nu te supara, cred ca s-a interpretat gresit ce ai vrut tu sa spui, dar nimeni nu s-a suparat

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, sa-ti fie de bine, sa-mi zici si mie cum ai facut somnu la cuptor ca am incercat si eu odata si mi-a iesit gretos

Relusha, felicitari te asteptam repede sa ne spui vesti despre voi


Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
crissssssss perfuzabilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
eu nu dau tigari ca-s scumpe aici....chetroasa ce sunt
picky ca o ultima remarca...aia cu saritul la beregata nu se referea la tine si gata, subiect inchis.
amu na.....si eu cat eram in tara tare ma mai enervau aia care veneau din afara si aveau limba pusa pe moatze, ca sa zic asa.....acu simt pe pielea mea ce inseamna sa nu vb numai romaneste, andreea intradevar incep sa-ti lipseasca cuvinte din dictionar, intradvar incepi sa ai probleme de exprimare....si nu e ca uiti sau ca nu stii....e ca vorbind zilnic o limba straina, ajungi sa gandesti in acea limba si e destul de grelut sa te exprimi repede si corect in limba materna....eu am noroc deocamdata ca sunt doar de un an si ceva placata, fetele insa sunt de mai multi
ano iti sta bine mama....da la mine stii ce inseamna schimbare de look????? ma duc cu par de juma de m si blons si ma intorc cu el de 3 cm si castaniu........eiiii, eu zic asa ca am nervi dar n-am....daca as avea as musca din laptop....rar ma enervez dar fac urat...ca diavolul tazmanian
danoooo fata haiiiiiiiiiiiii, da ce faceti????????
cuscro fata draga si cand faceti si voi hatza hatza cum face patul ala cu apa?????? fameleonul si in special noruta
dragele mele...ce ma fac eu cu plodu asta?????? la 1 si ceva avea ochii cat cepele si chef de joaca....l-am mufat cu ceai...a tinut 10 min ca dupa iar scandal si joaca....a amortit el asa la un mom dat da isi baga pumnii in gura....pe la 2 si ceva i-am facut lapte....l-a supt tot si somn pan la 6.15....deci am ajuns la o masa pe noapte, si asta de vreo 2 zile...da ma omoaraaaaaaaaaaaaaa joaca din creierul noptiiiiiiiiiiiii.
azi fac ratatouille....sa vedem ce iese...vineri, post deci se leaga brici...daca vreti reteta, urlati
picky voi ce mai faceti mama de papa ca mie mi s-a acrit cu produsele astea fara gusttttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici
hai gagici la o calda ,perfozocafeaua pentru tine ema e gata,trabuce pentru fumatoarele inraitesi vogue pentru cuscra .. ca ea doar le mai pufaie

La Multe Lunite inainte

Ana buburuza de NelaM sa cresti mare si frumoasa,iar tu mamico ce faci?????

revin mai tarziu ca am o mica istericaloasa(ramo hai repede cu DEX-ul) careia chiar am sa-i bag un sut in bucile alea cu bratele ei cu tot

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris un unt bunut, pe care si Darius il papa in piureul lui de legume, si-i place tare mult e de la President....e cam scumput, nu mai retin exat cat e in tara, si aici nu e chiar 2 lei, dar daca iei doar pt terorici nu dai faliment.... au si pachete mai mici, de 100 gr...deci nu sta cu luna in frigider pana sa il termine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

anna,imi place cum te-ai aranjatce controlici mic am vazutsi ce atent era la cadourile primite..caruciorul e nemaipomenitsa-l foloseasca vladut cu placereiar acvariul e fai de tot..abea astept sa vad pozici si cu noii colegi de celulachiar nu stiu nimica de cuscra si de cand cu patania de la ziua ei,tot stau si ma gandesc numai la tampeniisi cum nu intra pe aicea sau nu o vad pe mess..primul gand e la denis ca poate o fi racit sau ceva probleme..sunt paranoica
ema multam de cafelutaazi ti-am pus si un praf de scortisoara la cafeasa-mi zici daca e mai buna asaooooo,vad ca esti la capitolul scosul meselor din timpul noptiipai sa stii ca nu pot decat sa-ti uraz multaaaaaaaaaa bafta ca e al naibii de obositor ,dar sa mor de nu se merita....sa vezi ce fain e cand dormi cate 8-10 ore legatemultam,e chiar mai ieftinache presidentul decat meggle,ala il mancam noi adultii
anna e adevarat ca e un peste mai retos un pic ca e si gras,dar o sa-ti spun cum l-am facut eu:am taiat pestele de-a lungul pe din doua si apoi l-am portionat,coada si capul le-am oprit pentru un bors de peste si restul l-a cuptor(somnul a avut aproape 2 kg),bucatile le-am crestat un pic pe partea cu pielea si le-am pus intr-o tava inalta.Am pus putina sare si ulei,si o lamaie intreaga taiata rondele,busuoic si apa cat sa-l acopere si l-am bagat la cuptor.Si gatadaca mai vrei poti sa pui lamaie si in farfurie

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neatza......gata cu fricirea.....la sase canta si chiuia.. si la 4.30-prrrrrrrrrr din buze....

ma rog..i-am facut ciorba....sa vedem daca ii place.......cred ca e cam acra........dar ii place acreala in general...iar sunt in pana pentru ca nu mai vrea nici o mancare de-a ei...poate doar fructe...mananca orice fruct...nu cereale,nu borcanele......da` ici lapte nu vrea
il mananca de nevoie.....e "grele...dom`le e grele..e grele de tot."..
urmeaza ardei umpluti...are ceva daca-i dau putina paine?este vreuna pentru ei?



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#
povestea nasterii

Mergi la inceput