Azoospermie -cap 36-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

alexia vad ca nu ai PM-ul activat ,activeaza-l sa putem vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

alexiaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

hei fetelor ,de citeva zile vb singura ,de ce nu mai intrati pe aici?
a mai fost cineva pe la d-l dr. Voinea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Buna, fetele,

Anita, eu nu te pot ajuta cu informatia despre dr Voinea. Deocamdata nici Alexia nu a ajuns la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Am si eu nevoie de o parere.

E posibil ca un barbat sa ajunga in doua luni de la 1300000 de spermatozoizi pe ml la un singur spermatozoid pe 5 campuri vizualizate asta in conditiile in care a facut tratament pt scaderea prolactinei si tratament cu profertil pt imbunatatirea spermogramei.

Stiti cumva care este cel mai bun laborator pentru analiza spermogramei?

va multumumesc si astept raspunsurile voastre.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

ELENADA - poate ca barbatul respectiv are o infectie in curs care a dus la acest rezultat.
Cu ce a facut tratament pt scaderea Prolactinei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor,am o veste minunata: o prietena de-a mea al carei sot are AZOOSPERMIE si care mai facuse anterior 3 FIV-uri nereusite, a fost in Belgia la acelasi dr Platteau si … a reusit !

Nu stiu daca voua vi se pare noroc ca eu, dupa 4 FIV-uri nereusite in tara si Austria am reusit din prima in Belgia (din pacate am pierdut sarcina – se pare ca din cauza trombofiliei); aceeasi poveste si la prietena mea care, dupa 3 FIV-uri nereusite, a reusit din prima in Belgia.

Eu dupa ce facusem primele 2 FIV-uri incepusem sa ma rog sa gasesc o clinica care, chiar daca ar fi mai scumpa, mi-ar oferi sanse reale la o sarcina. Pt ca in biopsiile facute anterior rezultasera spermatozoizi total imobili, ajunsesem sa cred ca e o mare loterie ce faceam eu.

Astfel, multumita unei fete de aici de pe forum, am descoperit clinica din Belgia si pe dr Platteau, specializat in FNA (Fine Needle Aspiration).

Ceea ce e deosebit fata de ce facusem pana in acest moment este ca acest FNA este total deosebit, in sensul ca se face fara anestezie, dureaza cateva secunde, nu doare deloc,nu afecteaza testicolele, iar rezultatul este unul fantastic: se obtin spermatozoizi, multi, viabili, necontaminati cu sange, etc.
Evident si rata de fecundare este mai mare.

Partea neplacuta cu Belgia este ca este f scump.
Procedura in sine (cu tot cu FNA si taxa lui Platteau) este 6000 eur. Mai costa drumul pana la Bruxelles si cazarea acolo (din pacate, cazarea in Bruxelles e de asemenea scumpa)
Si pentru mine a fost un efort considerabil dar … merita.

Pentru cele care vor mai multe detalii: http://www.brusselsivf.be/taalkeuze.aspx
Pe dr Platteau il gasiti scriind la: icsi@telenet.be (aici va raspunde cineva, chiar daca nu e el)
Adresa lui este peterplatteau@telenet.be

Din pacate, dr Platteau nu accepta cazuri fara consult prealabil, ceea ce mai costa inca 200 eur + drum.

Insa eu sunt 100% convinsa ca merita tot.
De aceea v-am si scris … E posibil sa nu mai intru o vreme pe forum insa e un lucru pe care am vrut sa-l impart cu voi.

Sper sa nu intristez si mai tare fetele care se imprumuta si pt un FIV in Romania. Dar vreau sa stiti ca in ultima instanta si daca reusiti cumva sa rezolvati acest aspect, exista dr Platteau si exista Belgia, care – din punctul meu de vedere – e cel mai promitator loc pentru cuplurile aflate in situatia noastra.

Va pup cu drag si va doresc success !


AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
ICSI 4,-martie 2009 la AZVUB Bruxelles - reusit,sarcina oprita din evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisicel multumim pt informatii. Posibil sa schimb si eu clinica, iar ce spui tu de nenea Platou suna f f f frumos. Te asteptam cu vestea buna si apoi vin si eu imediat, simt ca 2010 e anul meu norocos DOAMNE AJUTA!!
-ici pt toate fetele azoo




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisix
De aceea v-am si scris … E posibil sa nu mai intru o vreme pe forum insa e un lucru pe care am vrut sa-l impart cu voi.

Va pup cu drag si va doresc success !


de ce sa nu mai intri?????sper din suflet ca e un motiv serios
cine intra la acest subiect ,ar avea tot timpul nevoie de sfaturile tale,ai trecut prin atitea si ai studiat atit azoospermia incit un sfat de la tine este intotdeauna ce ne dorim sa auzim
pisix nostru drag si te asteptam sa ne 'vizitezi' atunci cind vei fi pregatita
vom pune pe prima pagina adresa dr Platteau ,poate va ajuta fetele care sint in aceasta situatie grea


_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Pisix a facut tratament pentru scaderea prolactinei cu dostinex.
Infectii nu are ca si-a tot facut analize. Spermocultura e ok.
Cine stie care o fi cauza. Nici medicii de aici de la noi nu au gasit o explicatie. din pacate de multe ori nu gasesc explicatii.



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput