Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

BUNA ELLAR , am luat branca ursului cum am spus , dar sa stii ca chiar ai dreptate ca cade tensiunea, cand o luam aveam niste ameteli nu ma simpteam bine deloc , si nu am mai luat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

Asa am patit si eu ba chiar mai rau!
aveam dureri foarte mari in piept, iar la un moment simteam ca ma arde pieptu. in acea seara am baut un presor de cafea si am stat toata noaptea cu ochii in tavan. Numai dimineata am adormit cand a trebuit sa ma trezesc de fapt ca trebuia sa merg la servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterinutza spune:

buna tuturor aspirantelor de bb...sunt noua oe aici...si imi doresc si eu un bb frumos si sanatos...dar vad ca se cam lasa asteptat...am inceput sa iau branca ursului de 2 zile...vad ca pana acum nu am probleme...sper sa dea rezultate...daca aveti si alte tratamente pe care le-ati incercat astept sugestii... va si sa dea doamne doamne bebe frumos si sanatosla toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redbluemiki spune:

Buna fetelor, am si eu o intrebare desi s-ar putea sa fie offtopic. Eu am ciclul regulat si de 4-5 luni ma "chinui" cu sotul meu sa avem un bebe. Ciclul luna aceasta trebuia sa imi vina pe 6 iunie,insa a intarziat si suntem in 8. Eu cu disperare mi-am facut chiar pe data de 6 un test de sarcina,dar a iesit negativ si m-am intristat,apoi o colega mi-a spus ca dr. ei ginecolog i a spus ca testele de sarcina se efectueaza cu cel putin 7 zile dupa ce menstruatia a intarziat. Asa sa fie si oare am sanse sa fiu insarcinata? Va multumesc ca ati citit mesajul si daca puteti sa imi da-ti un raspuns,un sfat,parere,v-as fi recunoscatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

redbluemiki nu stiu la ce teste se referea acea dr. mie mi-au iesit pozitive chiar si la 1 zi de intarziere. si erau barza si sure check
exista teste care depisteaza sarcina chiar cu cateva zile inainte de a intarzia menstra. am vazut la Cora si se numesc First Response. am intels ca sunt si la Carrefour.

ceA mai sigura metoda este insa analiza de sange beta HCG
---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dio16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea2011

Buna, dragele mele! Eu am incercat 6 luni sa raman insarcinata. Amandoi eram tare nerabdatori, dar bebe se lasa asteptat. O prietena mi-a imprumutat un monitor de fertilitate, de la clear blue.Te ajuta sa depistezi cele mai fertile 2 zile. Am fost reticenta cand l-am utilizat, dar am zis ca nu am nimic de pierdut daca incerc.Asa ca l-am folosit.Si am ramas din prima luna!!!
Cat despre doctori buni din Constanta, prietenele mele care sunt proaspete mamici,imi recomanada pe dr. Lutescu!
Mult Succes!


despre ce fertilizator vorbesti? cum se numeste si de unde poate fi luat?

thanks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Mie mi se pare ca branca ursului nu-si face efectele. Poate sunt eu de vina, dar dupa ce am luat branca ursului si cretisoara... acum, la CM asta m-a durut enorm burtica si spatele (ca niciodata pana acum). Si curge fara oprire, tot ca nicodata. Sa fie de la ce oare? Sunt fara nadejde...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui eri.ka

Mie mi se pare ca branca ursului nu-si face efectele. Poate sunt eu de vina, dar dupa ce am luat branca ursului si cretisoara... acum, la CM asta m-a durut enorm burtica si spatele (ca niciodata pana acum). Si curge fara oprire, tot ca nicodata. Sa fie de la ce oare? Sunt fara nadejde...


Nu cred ca nu-si face efectele, dar depinde de la persoana la persoana. Reactioneaza diferit. La inceput poate sa apara dureri la modul ca incepe sa-ti stimuleze ovarele si asta pana se obisnueste organismul tau.
Pentru ce iei Banca Ursului?

Daca vrei efecte fff bune trebuie luat combinat cu alte extracte.
De exemplu:
- Extract de mladite de zmeur - lucreaza pe axa hipotalamus-hipofiza-ovariana.
- Extract de Coacaz Negru - completeaza zmeurul si il face sa actioneze mai bine - este si un bun antiinflamator.
- Elixir de fructe de soc - detoxifiaza organismul, regleaza partea hormonala si in asociere cu zmeurul da efecte foarte bune.
- Extract din muguri de Arin Alb - reface mucoasa genitala

E alegerea ta ce folosesti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui malina30

BUNA ELLAR , am luat branca ursului cum am spus , dar sa stii ca chiar ai dreptate ca cade tensiunea, cand o luam aveam niste ameteli nu ma simpteam bine deloc , si nu am mai luat.


Am descoperit ca se poate lua cu ceai de maghiran pentru a anula efectul de scadere de tensiune sau vin de coacaz negru (care ridica tensiunea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui caterinutza

buna tuturor aspirantelor de bb...sunt noua oe aici...si imi doresc si eu un bb frumos si sanatos...dar vad ca se cam lasa asteptat...am inceput sa iau branca ursului de 2 zile...vad ca pana acum nu am probleme...sper sa dea rezultate...daca aveti si alte tratamente pe care le-ati incercat astept sugestii... va si sa dea doamne doamne bebe frumos si sanatosla toata lumea!


Bine ai venit si sper sa nu stai mult la stadiul de aspiranta. Sa fugi cat mai repede la odisee.

Cat despre tratament naturist eu fac unul foarte complex, inca nu pot spune toate efectele. DR. biolog care il recomanda spune ca deja are foarte multe femei care au copii, peste 36 de copii.
Ea prin acest tratament incearca sa regleze toata axa hormonala, pentru ca dupa cum spune ea totul se leaga in lant.
Eu ma lupt acum sa scap de un chist, pe partea stanga. In ianuarie am am fost pe partea dreapta operata tot de chist. Slava Domnului ca mai am acel ovar chiar daca e si numai partial.
vezi site-ul carpicon

va pe toate

Mergi la inceput