Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISA_SAS spune:

Buna,sunt cam noua pe aici si nu stiu prea bn unde sa scri , asa ca daca am gresit va rog sa ma iertati. Fetelo imi doresc si eu enorm sa am un copilasa vrea sa stiu daca am ramas luna asta caci prima zi a Cm a fost 31-01-11 si sa terminat pe 04-02-11, si am prestst in urmatoarele zile 09-02-11, 12-02-11,15-02-11,16-02-11,17-02-11 si cred ca o sa fie si azi pe 20-02-11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

edeeea ai fost la beta?
cristina trebuie sa ai rabdare si sa astepti pana cand poti face un test,pentru mine fiecare luna e "cred ca luna asta sunt'

fetelor vroiam sa va spun ca eu luna asta experimentez polidinul si va spun dacada rezultat sau nu .

pana acum am facut 2 IA ,stimulari de ovulatie, HSG,si laparo si vreo 3 luni de naturiste.

luna asta fac polidin,daca nu mere trec pe tratament cu IA pe ciclu natural,daca nu pe homeopate si in ultima faza fiv.



inca ma documentez cu polidinul ca nu stiu cate si cand sa-l fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany-ela spune:

eu am facut polidin si .nimic,l-am facut pe perioada ciclului .l-m facut doar doua luni si nimic,acum mi-am luat teste de ovulatie ,sa vad exact cand am ovulatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany-ela spune:

un ginecolog bun din craiova pe cine imi recomandati....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany-ela spune:

am facut testul de ovulatie si ama avut ovulatie.voi ce mai ziceti fetelor???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gizella spune:

Buna fetelor.Sunt noua pe forum.Imi doresc foarte mult un bebe,dar am ovare polichistice am facut 3 luni de tratament cu Clostibelgyt dar se pare ca ovarele mele nu au reactionat cum trebuia ,asa ca tot nu am obtinut ovulatie .De luna asta incep un nou tratament cu Gonal F in combinatie cu Clostibelgyt si Pregnyl .
A-ti facut careva un tratament asemanator ?
A-ti ramas insarcinate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany-ela spune:

buna fetelor.eu am auzit ca este buna tinctura branca ursului,pt rezultate bune sa ia 3 luni inclusiv sotul.maine ma duc la plafar sa o cumpar ,am inteles ca nu e scumpa in jur de 15 lei...am mai citit si pe alte forumuri si multe au rama s insarcinate dupa ce au uat aceasta tinctura.a luat cineva?dupa ce o sa iau o sa scriu sa va sp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxandrra spune:

Salut, sunt noua pe site, si cred ca m-ati putea ajuta in privinta semne de intrebare pe care le am. Am 25 de ani si de aproape 4 ani am inceput sa am probleme cu microchisti ovarieni, menstruatii neregulate si chiar menstruatii la 2-3 luni. De vreo 3 ani am luat anticonceptionale, avand in vedere ca nu imi doream atunci un bebe si ca ginecologul mi le-a recomandat pt microchisturi. Acum de 3 luni am intrerupt anticonceptionalele pt ca volumul la menstruatie era tot mai redus, pana la niste urme. Dupa ce am intrerup medicul mi-a dat Duphaston, a zis ca imi va regla menstruatia. Intr-adevar in prima luna mi-a venit ok, apoi in a 2-a luna nu a mai venit la 4 zile dupa intreruperea administrarii Duphastonului, ci venind dupa 13 zile abia; am crezut ca am ramas insarcinata. Dar la medic s-a dovedit ca nu. Am intrerupt si Duphastonul, si apoi medicul mi-a dat sa fac niste dozari hormonale. Acestea le-am facut in a 3-a zi a ciclului, estradiol=108, fsh=5,39 , lh=9,03 , prolactina=438,4 , tsh=2,4 , rapotr lh/fsh=1,68. Intrebarile mele sunt legate de faptul daca sunt rezultatele cele ale unor ovare polichistice? si daca o sa imi fie foarte greu sa raman insarcinata? in prezent ma ingrijoreaza ca sunt in a 41-a zi de la ultima menstruatie si inca nu mi-a venit menstruatia. test am facut si as vrea sa fi fost pozitiv, dar nu a fost. nu stiu cum ar trebui sa procedez, sa consult si un alt medic? pt ca acesta nu mi-a dat nici un tratament pt ovarele mele polichistice, a zis doar ca sa nu imi fac griji daca nu o sa am menstruatie in fiecare luna, si ca sa incerc sa raman insarcinata iar daca intr-un an nu reusesc atunci imi va da ceva pe baza de fsh ca sa imi stimuleze dezvoltarea foliculara. dar eu sunt tot mai ingrijorata? ce ma sfatuiti? si ce parere aveti de analize si de conduita medicului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Summer2011 spune:

Buna fetelor,

Sunt noua pe forum si proaspat insarcinata (6 saptamani),numai ca avem o problema si anume sarcina pare a fi pozitionata pe unul din nodulii fibromatosi (intramurali , 3/2 cm).

S-a mai confruntat cineva cu o problema asemenantoare?

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hello_kity spune:

buna tuturor.doresc sa raman insarcinata ar putea sa imi spuna cineva dupa cat timp apar primele simtome la o sarcina?

Mergi la inceput