Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

si la mine primul test a fost slab si am zis ca nu-i bun dar am vazut ca nu mi-a venit cm si dupa 3 sau 4 zile am mai facut unul si a iesit pozitiv, de aceea spun k esti, dar sa fii super sigura fa un test de sange si te asteptam sa ne dai vestea cea mare.

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salutare fetelor n-am mai intrat demult si chiar mi-era dor de voi
danutza sigur e cu ochi...ma bucur pt tine
sa dea dd sa va fie bine si sper din tot sufletul sa-ti tinem si noi obiceiul...

alinushali au mai aparut ceva simptome?tin pumnii....

walkiria imi pare rau pt tine ca n-a fost luna asta...dar sigur,sigur vine si la noi

la mine luna aceasta oricum este compromisa pt sapt viitoare am hsg...dar de luna viitoare il asteptam cu drag pe

mie mi-a venit cm pe 1 si acum am mucusul acela fertil...o fii de la tratament?sunt cam nedumerita....

va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

multumesc mult azi o sa ma duc sa-mi iau trimitere la ginecologie ca sa fiu cel mai sigura ca sa nu mai am indoieli sper sa ma primeasca medicul de fam ca acum am inteles ca este cu programare ......



bafta multa si voua va tin pumnii cum aflu ceva sigur va anunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Danutza onny si eu zic ca sigur e cu ochi. Eu cred ca nu conteaza cat e de colorata a 2 liniuta. Important e sa fie. Ma bucur mult pt tine.
Eu am 8 zile de cand am ciclu.Offf nu mai trece.Oare e normal avand in vedere ca am avut intarzierea aia de 3 saptamani?.Multi pupici fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

buna sper si la voi sa fie cu ochisori data viitoare.
nu ai fost la medic sa vezi ce zice?
eu am reusit sa zicem asa cu calculul de ovulatie de pe site , cu tot tacamu picioare sus nu dus la toaleta imediata adik dupa 30min sau poate chiar a2- a zi dim.
va urez multa bafta azi dupa srv ma duc la medic sa vedem ce zice eu sper sa fie totul bine , vad ca de azi dim am inceput sa ma simt un pic cam slabita si cu stari de voma,va tin la curent. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

spuneti-mi si mie in ce consta controlul pt. sarcina ? este la fel ca celalalt cu degetu sau doar eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

neata
am fost la dc ieri si mi-a zis ca sunt gravida :d



bafta si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

felicitari danutza sa ai un bebe sanatos si frumos si asteptam sa ne mai dai vesti despre burtica.

kitty ce simptome sa am , singurul lucru pe care il simt acum este frustrarea. Ma dor ovarele cand si cand,ma duc la toaleta des, dar asta mi se intampla mereu inainte de cm, mameloanele sunt sensibile dar cica ar fi din cauza stimularii si in afara de asta sunt ffff suparata ......bineinteles ca m-a mancat in fund si am facut un test de sarcina in ziua 26 si a iesit mai mult de cat negativ asa frumos cu fundal alb si acum plang cat e ziua de lunga .Desi sunt terminata tot mai sper ca luni sa nu-mi vina.

Dar cam atat cu mine , iti tin pumni sa iasa hsg ok si sa vii dupa cu liniutele mult visate.


Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

multumesc si bafta si tie sa nu vina obraznicii luni
o sa va tin la curent cu tot ieri am facut analizele gratuite si mi s-au dat si celelalte cu plata stiti undeva mai ieftin?(bucuresti) ca mi-a dat TORCH ,LISTERIA si mai sunt 3 dar nu le descifrez si am intrebat undeva si ma duc 405 si eco ar fi 70 de lei intra.



sa auzim numai de ochisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

salutare, salutare gagici!!! Imi pare tare rau ca nu am mai intrat pana acum, dar asa cum va spuneam sapt trcuta, am avut o saptamana super grea la munca.

Danutza felicitaaaaaariiii!!!!!!! in sfarsit auzim de bine!!!
Vedeti fetelor, asta inseamna ca nici noi nu trebuie sa renuntam si sa gandim ca daca nu a fost sa fie luna asta, atunci va fi luna viitoare.
Danutza sper sa fi spart gheata si sa te urmam si noi toate!
Oricum iti doresc sa ai sarcina fara probleme si un bebe anatos...sau poate doi

Alinushali, oof...nu ai aut astampar. Nu fi inca dezamagita, ca mai rau iti faci, gandeste-te ca testele pot iesi negative pana la a 3 saptamana de la conceptie, adica o saptamana de la data in care ar trebui sa-ti vina.
Stai cumintica si roaga-te la Doamne Doamne pana luni cand tr sa vina nesuferitii.

Kitty, nush ce sa-ti spun referitor la scurgere. Oricum sunt curioasa cum decurge procesul cu HSG. Cand ai timp sa ne pov...eu nu sunt informata deloc de asta.

Eu abia abia am scapat de urati si astept perioada fertila cu sufletul la gurazici ca sunt la vreun concurs.

Danutza sa ne tii la curent cu starile tale, daca iti aduci aminte, ne-ar fi de folos sa ne povestesti daca ai simtit ceva deosebit, in perioada dintre ovulatie si pana ai facut testele.
Apropos in a cata zi ai facut testele?

Va pup fetelor

Mergi la inceput