Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Creme de fata fara parabeni

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

tigresa
tigresa

371 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tigresa Adauga semn de carte la mesaj Trimite tigresa un Mesaj Privat  Reply with Quote

Creme de fata fara parabeni

Am inceput din curiozitate sa urmaresc cremele care se gasesc in comert, dupa ce o cosmeticiana mi-a spus ca toate au parabeni (conservanti cu potential cangerigen).Si intr-adevar asa e, chiar si cele din farmacii au parabeni, de la firme f. bune precum vichy, avene sau la roche. M-am uitat si la cele romanesti de la farmec sau gerovital, pentru ca m-am gandit ca e posibil sa fie ceva mai naturale, insa la fel. Sunt doar cateva lotiuni pe care e mentionat "fara parabeni", in rest nimic.
Se pare ca doar cele profesionale, pe care le cumperi din saloanele de cosmetice, nu contin conservati, insa sunt mult mai scumpe, intre 100 si 200 de lei 50 ml. Merita intr-adevar,si fac "minuni", dupa cum sustin cosmeticienele? Voi ce creme folositi pentru ingrijirea personala?

Tigresa & tigrisorul Horia (21.08.2003) & tigruta draguta (Ilinca 15.09.2008)
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
mary87
mary87

51 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna!
Eu folosesc de ani de zile Atoderm de la Bioderma...recomandata atunci pe reteta de medicul dermatolog. Si m-am uitat acum si are paraben...
Oare o exista vreuna fara?
Mie imi merge ff bine cu ea, mai ales ca e pentru bebe.
Mergi la inceput

andru_mami

1375 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui andru_mami  Trimite mesaj yahoo luiandru_mami Adauga semn de carte la raspuns Trimite andru_mami un Mesaj Privat  Reply with Quote
mai eu nu prea ma dau in vant dupa creme de fata,nu folosesc asa regulat,mai mult pe tp de iarna una hidratanta si atat;de obicei foloseam gerovital plant,dar am luat mai multe si asla vital si dove si garnier si loreal,multe soiuri,dar nu am avut nimic niciodata de l;a ele.

POZE
Mergi la inceput
Dierna3
Dierna3

175 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui tigresa

Am inceput din curiozitate sa urmaresc cremele care se gasesc in comert, dupa ce o cosmeticiana mi-a spus ca toate au parabeni (conservanti cu potential cangerigen).Si intr-adevar asa e, chiar si cele din farmacii au parabeni, de la firme f. bune precum vichy, avene sau la roche. M-am uitat si la cele romanesti de la farmec sau gerovital, pentru ca m-am gandit ca e posibil sa fie ceva mai naturale, insa la fel. Sunt doar cateva lotiuni pe care e mentionat "fara parabeni", in rest nimic.
Se pare ca doar cele profesionale, pe care le cumperi din saloanele de cosmetice, nu contin conservati, insa sunt mult mai scumpe, intre 100 si 200 de lei 50 ml. Merita intr-adevar,si fac "minuni", dupa cum sustin cosmeticienele? Voi ce creme folositi pentru ingrijirea personala?

Tigresa & tigrisorul Horia (21.08.2003) & tigruta draguta (Ilinca 15.09.2008)

Creme romanesti fara parabeni sunt cele noi de la Herbagen (melc, argania, ulei abisinian, fitoceramide si ulei de avocado), in rest cauta in gamele bio, cea mai ieftina e Alverde, are certificat BDIH pentru toate produsele si se vinde in DM la preturi derizorii.
Mergi la inceput
ANITA75
ANITA75

1466 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ANITA75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
am vazut la plafar crema de la herbagen cu melc etc,si nu era deloc scumpa doar 11 lei,am mai vazut tot din gama aia si o masca de fata cu colagen
Mergi la inceput
geniest
geniest

2017 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la raspuns Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si la Elmiplant mai exista creme fara parabeni. cel putin asa scrie pe cutie.
Mergi la inceput
geniest
geniest

2017 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui geniest Adauga semn de carte la raspuns Trimite geniest un Mesaj Privat  Reply with Quote

[/quote]

Creme romanesti fara parabeni sunt cele noi de la Herbagen (melc, argania, ulei abisinian, fitoceramide si ulei de avocado), in rest cauta in gamele bio, cea mai ieftina e Alverde, are certificat BDIH pentru toate produsele si se vinde in DM la preturi derizorii.
[/quote]

Eu folosesc produse Alverde, insa mi se par suspect de ieftine. Oare care sa fie explicatia ???
Mergi la inceput
Dierna3
Dierna3

175 Mesaje
E marca lor, distribuita direct in toate tarile cu DM. Daca elimini intermediarii, ambalajele fancy, pretul reclamei inclus in produs si adaugi politica lor de vanzari, puterea financiara mare care permite achizitia de materii prime la cel mai mic pret si cumpararea certificatelor bio astfel incat sa nu se resimta in costul final, asta e pretul corect.
Mergi la inceput
silar
silar

638 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisilar Adauga semn de carte la raspuns Trimite silar un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si pe mine m-a socat pretul din DM la Alverde, mai ales ca sunt naturale. Mie mi-a recomandat gama cosmeticiana mea, pana acum foloseam Cliniq, dar m-am lasat. Nu era bun pt tenul meu sensibil, mai ales ca lotiunea tonica are mult alcool.Asha ca am trecut la Alverde. Cica si cele de la Biotherm ar fi mai naturale, dar nu spun mai multe pana nu citesc cu ochi mei ingredientele.
Asha, si la naturale se mai incadreaza produsele LaMer care sunt sigur naturale, dar sunt scumpe rau. Le foloseste o prietena de-a mea de mult timp si am inteles nu se descurca fara ele. Acum incearca concentratul pt ochi tot de la LaMer.

silvia mamy de Mihaita (07.02.2004) si Mariuta (03.04.2006)
Mergi la inceput
Loma
Loma

1434 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Loma un Mesaj Privat  Reply with Quote
Elmiplant, fara parabeni, si ieftine si bune. Isi fac treaba mai bine decat multe altele cu pretentii mari de firme cu fite.
Mergi la inceput
SIMONABB
SIMONABB

1795 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiSIMONABB Adauga semn de carte la raspuns Trimite SIMONABB un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui geniest

[/quote]

Eu folosesc produse Alverde, insa mi se par suspect de ieftine. Oare care sa fie explicatia ???
[/quote]

te rog spune-mi de unde cumperi in romania produse Alverde ?
mersi

Simona
http://community.webshots.com/user/simonabb
Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com