Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 35

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Salutari!

Ne-am intors de la munte unde totul a fost EXCELENT! De la drum, cand hunii s-au comportat exemplar, au dormit si au privit pe geam, pana la perioada de sedere, au mancat, au dormit si au ras cum n-au mai facut-o pana acum, se vede ca le prieste aerul de munte. Si noi ne-am relaxat, ne-am odihnit, caci si ei au avut doar o trezire pe noapte ptr papa si ne-am intors si cu primul nostru dinte, la Robi! Mai jos poze.

poze cu huni la munte

b_izuka, ai mei adorm fara suzeta, nu au vrut-o de nicio culoare. din pacate leganati, spun din pacate ptr ca nu mi-e usor si nici nu stiu cum o sa ii dezobisnuiesc, Robi pe picioare si Edi in bouncer. De cateva ori mi-a reusit sa ii adorm pe rand, in patuturile lor, singuri de fapt au adormit, dar destul de rar... totusi, nu ma plang, dorm in patul lor inca de la inceput si nu ii adorm in brate, mi-ar fi si mai greu asa....

kineta, eu i-am pus in balansoar la 2 luni. tot atunci si in scoica. sper sa va treaca repede colicii. vazut pozele!!

cata14, felicitari, sa-ti traiasca comorile si sa fiti sanatosi cu totii!!!

alexa_teo, imi pare rau de cazatura, bine ca e totul ok!! Eu am o mare teama sa nu cad cu ei pe scari, car caruturile pe niste scari oribile, multe si mari, blocul nostru e pe un deal, acum vad ca vor sa faca o rampa, sper sa se tina de cuvant... offf

andrea, nici noi nu bem apa... pur si simplu nu le place gustul... sau mai bine zis, pentru ca nu are nici un gust. stiu sa bea din canita cu cioc si din cea cu pai, dar cand dau de apa o scuipa cu zambetul pe buze. iar eu perseverez cu o rabdare de fier, asta e.
cu mancarea, alor mei le place pana acum ce le dau. am incercat in deplasare cu borcanele si nu toate sunt pe gustul lor... poate incerci si tu... cele de la HIPP sunt bio, marea lor majoritate, gama e diversa si bogata, dar unele sunt cu sare, nu stiu daca le dai sare alor tai...

eliana, felicitari ptr carnet!

pentru Anita si Miriam!! Sa fiti sanatoase, dragelor! Ca iubite, stim deja ca sunteti si de frumoase... ce sa mai zic, pozele vorbesc de la sine!!!

si pentru cei ce-si sarbatoresc astazi onomastica!!!

gemeni in familie nu am avut nici eu si nici sotul - desi asta nu conteaza, cred eu - tratamente n-am facut, anticonceptionale n-am luat in viata mea, alimentatie si stil sanatos de viata nu prea am prestat, mai mult in timpul sarcinii si acum decat inainte, am 27 de ani, relativ tanara, nu am mai avut copii inainte... deci? care sa fie cauza pentru care eu am gemeni? si identici, adica univitelini? eu zic ca e un dar, o minune si ma bucur de fiecare cm din ei!!

v-am pupat, am scris o caruta de cuvinte!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

LA MULTI ANI ! Anita si Miriam, sa cresteti mari si sanatoase!!!!

Luminita, ti-am vazut hunii, tare dragalasi . Si carucioarele imi plac, culoarea . Ai reusit sa prinzi unul de celalat prin clame?
Pussi, pup fetitele frumoase. Cred ca toata lumea se uita dupa ele la cat de dragalase sunt.
Si noi vrem la mare ..... si la munte.

35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Salutari!


b_izuka, ai mei adorm fara suzeta, nu au vrut-o de nicio culoare. din pacate leganati, spun din pacate ptr ca nu mi-e usor si nici nu stiu cum o sa ii dezobisnuiesc, Robi pe picioare si Edi in bouncer. De cateva ori mi-a reusit sa ii adorm pe rand, in patuturile lor, singuri de fapt au adormit, dar destul de rar... totusi, nu ma plang, dorm in patul lor inca de la inceput si nu ii adorm in brate, mi-ar fi si mai greu asa....
....................
gemeni in familie nu am avut nici eu si nici sotul - desi asta nu conteaza, cred eu - tratamente n-am facut, anticonceptionale n-am luat in viata mea, alimentatie si stil sanatos de viata nu prea am prestat, mai mult in timpul sarcinii si acum decat inainte, am 27 de ani, relativ tanara, nu am mai avut copii inainte... deci? care sa fie cauza pentru care eu am gemeni? si identici, adica univitelini? eu zic ca e un dar, o minune si ma bucur de fiecare cm din ei!!
...............


Luminita...te cred ca nu e usor....eu ma bucur ca macar fata tine suzeta fara probleme.....cum am mai spus...baiatul reuseste sa o tina doar cand doarme....n-am putut sa inteleg de ce....ca de cerut o cere....si nu adoarme deloc fara ea...
La mine se cer si leganati.... Hanna cred ca numai din invidie...si f rar in bratele altuia. Eu multumesc lui DD am ajutor....cateodata nu stiu ce m-as face fara....dar de nevoie...m-as descurca, desi uneori si asa sunt atat de epuizata....
Sa-ti traiasca "hunii"...sunt niste scumpi pozele sunt superbe si ma bucur ca v-ati relaxat..poate cand mai crestem si noi un pic o sa ne si putem relaxa... Oricum fata de prima luna s-au schimbat fff multe in bine.

In ceea ce priv gemenii...si eu ma bucur fffff mult si dau slava pt ei...numai ca incercam sa gasesc o explicatie.......(apropo...suntem de-o seama si nici eu n-am mai avut copii)...dar probabil...cum spui si tu e un dar de la DD

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Continuare in Capitolul 36.

Mergi la inceput