Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (27)

Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (27) | Autor: katiapam

Link direct la acest mesaj



1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,21,22,24,25,


Gravidute si mamici
intre 25-35 de ani si copilasii



MARIAANNA-Petronel Alexandru+ingeras Ioana acum din nou cu o minune mica

KATIAPAM--Giulia

RAMYTEO--Teodora

NASTASIE-Razvan

ANCADRAGOMAN-Maria Alexandra

ADRIANA-M-Robert Cristianacum cu o minune mica


KITZY--Diana

NELIACRISCristianacum cu o minune mica

SERBANICASerban

MILLIETimeea Alexandra

PLOSCARIUIoana+Ionut

OCTAVIA-Vesna


Sarbatoritii anului

Ianuarie

-12/01/2008-Ionut (Ploscariu)

Februarie
-21/02/1982-Ploscariu
-25/02/2009-Timeea Alexandra (Millie)

Martie
-14/03/2008-Cristian (Neliacris)
-16/03/1979-Mariaanna

Aprilie
-24/04/2008-Diana (Kitzy)

Mai
-28/05/1977-Katiapam

Iunie
-20/06/2007-Giulia (Katiapam)
-28/06/2002-Petronel Alexandru (Mariaanna)

Iulie
-11/07/1977-Millie

August
-02/08/1975-Octavia
-11/08/1986-Neliacris
-17/08/1977-Adriana_m
-26/08/2004-Robert Cristian (Adriana_m)

Septembrie
-24/09/1980-Ancadragoman

Octombrie
-16/10/2008-Vesna(Octavia)

Noiembrie
-01/11/2004-Razvan (Nastasie)
-02/11/1981 Nastasie
-04/11/2007-Maria Alexandra (Ancadragoman)

Decembrie
-13/12/2004-Ioana (Ploscariu)

sa fie capitole numai cu vesti bune


[size=1]
de Giulia -20 iunie'07

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salut fetelor
unde sinteti? apareti la cap nou?



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

eu sunt la apel...am niste dureri de spate....care urca pana mai sus spre plaman...ori e aerul conditionat de vina ori am infectie ceva doar ca pipi nu e galben si nici nu ma pisca nimic...si asta doar cand stau,cand merg nu mai simt nimic...mi so fi dereglat vreun nerv?

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

sunt si eu pe aici.am lucrat de azi dimineata ca eram tareeeeee rau in urma.am trimis baietii sa doarma de pranz la soacra-mea si am avut spor.
acum s-a innorat la noi si vroiam sa dam o fuga dupa masa la plaja.frig nu e dar bate un vant turbat.om vedea pe unde ne facem "drum".

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Si eu tot pe aici.
Nu ne mai mutam pana la urma ca am decis sa il tinem pe Robert inca un an si sa nu-l dam la scoala. Abia se mai maturizeaza si el. Oricum de invatat are el timp toaata viata. Asa ca am decis sa mai stam un an aici si abia la anul sa ne mutam.
Katiapam asa am avut si eu sarcina asta perioadele. Acum e perioada aia super buna. Sper sa ma tina asa pana la sfarsit. Am energie. Doar ca am zile bune in care sunt vesela si zile nasoale in care sunt trista si amarata si mi s-au inecat toate corabiile. Ce sa-i faci, hormonii astia.
Nastasie frumos fluturas ai acasa. Si ce desene frumoase picteaza copilasii. Pe aici nu prea am vazut la copii desene asa bune, sa nu iasa din linii la pictura. Astia aici fac mai mult literele, numerele. Bravo alor tai.
Nelie eu nu am inteles intrebarea cu ciclu, ca ti-as fi raspuns. Nu stiu la ce te refereai. Ai facut testul pana la urma? Bafta si sper sa treaca repede durerile de spate.
Mariaanna ce mai faci oare?

Adriana 23+ cu si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salutare
Adriana m-ma bucur ca ai dat un semn
o sa aiba timp de scoala...lasa ca inca e micuti
si cind e cu mutatul o sa mai creasca si pitica
ceva nume preferite ati ales?
Mariaanna-sigur e prinsa cu scoala dar intre in vacanta si poate e mai activa
Nelia-nu prea cred ca vroiau sa testeze inca nici una
tu esti faptasa
ceva semne? cit tre' sa faci testul?
ai vazut alea digitale in farmacie care iti zic si de cind esti sau publicitae la tv?
Nastasie-pe unde ti-ai facut drum?
Millie-n-ai mai dat nici un semn
nici Gina....



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

bua
katia,nu am vazut la farmacie nimic pt ca nu am bani...sotul a imprumutat 200 de euro,pana ii da seful lui banii,pe care cred ca trebuia sa ii dea de mult dar sotul nu a vrut sau ceva de genul...mai astept pana imi vine ca sigur imi vine....

Cris doarme singur in patul mare eu pe canapea in bucatarie,nici macar nu se desface..ce familie fericita!!!

Eu sunt cam naspa zilele astea...am plans ieri ca un copil...cred ca de cand l-a mnascut pe cris nu am mai fost asa de distrusa...mi-e dor de casa....de gradina,m-am saturat sa duc copilul in parc,printr bunici care vb bergamasca aia imputita....cu copii nesimtit.oameni care vb alte limbi,parca as fii pe luna...si asa mai departe...intr-o luna doua cred ca nu ma mai ve-ti gasi pe aici....gravida sau nu...si nu am nici un chef sa prestez nimic cu un sot care are mereu ceva de comentat la ce fac,nimic nu e bine,mancarea nu e buna...el nu mananca,orez,paste,spanac,supa...draku stie ....asa ca bai bai...stau aici si nu am nici bani sa imi cumpar un amarat de test sau o jucarie la Cris...na ca v-am zis...

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Nelia-perioade urite tot au si toti trec prin ele
hai sa-ti zic si off-ul meu
la noi ajung banii,cistiga bine sotul si ne descurcam dar.....ce crezi ca eu n-am zile urite cind n-am chef de nimic? cind vad ca trece timpul degeaba?ca nu gasesc o munca buna numai porcarii,numai la negru...si anii trec....
apoi cu bb 2 ar fi mai greu cum faci cu cresa,gradi,servici? ca nu gasesti cu unul deja marisor dapoi cu 2? casnica.......in toata regula......ei multe ar fi de zis da ma abtin......ca si asa nu rezolv nimic
uffa de ma apuc de golit sacul nu mai termin
si eu am zile ca vreau acasa,la un loc de munca placut dar banii cred ca ar fi putini si as avea ajutorul parintilor cu fetita dar si acolo sint alte greutati si ce faci...si speri ca poate toate se aranjeaza...mie imi lipseste doar o activitate sa am un servici in regula si gata ma potolesc,fetita la gradi eu la lucru si sa fim active decit sa stam fara activitate,eu prefer sa stau in stres si fara timp pt mine cum eram inainte decit asa sa tot astept sa vina sotul de la munca,sa vina wekk sa stam toti impreuna macar in timpul saptaminii sa am si eu ocupatie atunci as fi mai vesela
oare ce am de-mi amortesc mainile si bratele asa dintr-o data,imi tremura si le simt amortite...imi revin eu imediat......
in rest nu ma pling de nimic ca toate sint ok....mi-e ciuda pe unele chestii.....dar trec toate



de Giulia -20 iunie'07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

pai din salariul sotului bani nu raman pe a 2 a luna,nici macar sa pui deoparte pt casa..a.sa decat sa stau aici si sa stiu cu siguranta ca nici in 5 ani nu pun nimic deoparte mai bine castig in tara 8 mil si stau linistita si imi ridic si casa incet incet...vad ca nu maiscam nimic in rest..

deChristian Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Salutare

Am revenit si noi dupa cum stiti ne-am petrecut un pic,apoi am profitat ca tati a fost acasa si toata ziulica am umblat brambura
Nastasie tare frumusel e fluturasul tau,are niste ochi
Nelia ceva liniute la orizont?chiar am vazut ca sa deschis topicul pt gravidute mart.aprilie si ma cam lovit melancolia,am dat o rasforire la pozele mele cu burtica.
Katiapam,Adriana_m si restul fetelor
http://s378.photobucket.com/albums/oo221/enoola/?newest=1


Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

millie,inca nu e cazul pt test...mai astept pana pe 16-17...
frumoase pozele,frumoasa si nasica,si voi bineinteles,nu stiu de ca spuneai ca esti grasutza...eu nu am vazut nici un pic de burtica la tine,in schimb la mine....parca deja sunt gravi in 5 luni....dar daca o trag e mult mai bine...

In continuare ma dor oasele,m-am us in pat sa fac un nani,si ma dor si mai tare,acum ma doare inghinal,dar picioarele nu burta,parca am febra musculara...oi avea o lipsa de calciu...azi imi iau si eu niste elevit pt gravide....care are si acidul folic in el,ca daca nu ar trebui sa merg la doctor pentru impegnativa,trimitere...cum ii zice asa,reteta....

Nastasie.eu te astept pe tine cu testul....
Anca,unde e presimtirea aia....vine bb sau nu...as fii tare fericita pentru noi..in loc sa inmultim ca persoane,ne inmultim intre noi...

deChristian Ionut

Mergi la inceput