Ingineri fosti, viitori...(29)

Ingineri fosti, viitori...(29) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!

(28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Ce gandesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala?
Optimistul: vai, vom ajunge cu totii sa cersim...
Pesimistul: De la cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Nico m-ai dat gata cu asta! tare de tot si se simte ca fiind izvorata din intelepciunea romaneasca!
Multumesc ca ai imapartasit-o cu noi!
La mine a plouat cu galeata, cu fulgere si tunete - aici nu am vazut niciodata pana acum.
Va pupic fetelor si sa aveti o seara super!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

La multi ani Elena!
La multi ani tuturor care se serbeaza azi!

Eu am multi sarbatoriti azi. Sper sa reusim sa trecem pe la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Multumesc, Nico
Soacra mea a avut 2 interventii chirurgicale in termen de o luna, asa ca am fost toti prinsi de treburi si de ganduri mai mult sau mai putin optimiste. Ieri a fost externata, urmeaza sa inceapa seria de chimioterapie. Deocamdata este bine, pare rezistenta.
Eu am gatit pentru ambele familii.... si cu copilul si serviciul, chiar nu am prea mai avut timp de internet.
Plus ca Nico stie, eu mai postam la un subiect, la Scutece si mi se parea ca in ultima vreme fetele povestesc de tot felul de chestii inteligente pe care le fac copilasii lor. Al meu abia spune mama, tata, papa, apa, ham, nu stie sa citeasca, nu stie culorile, nu face la olita, etc.
Si am preferat sa ma abtin o perioada sa mai citesc pe acolo, ca sa nu ajung sa ma stresez si sa imi stresez copilul ca nu e la fel de precoce ca ceilalti copii din generatia lui.
Si am ajuns asa sa nu mai intru deloc pe forum.
In plus, noi la serviciu suntem in fierbere cu depunerea dosarelor de management a directorilor care trebuie sa participe la concurs saptamana viitoare, am avut intarzieri de salariu....adica tot felul de chestii care mi-au ocupat gandurile.
Dar incep si eu sa ma linistesc acum. Azi imi vin fratii si nasii, asa ca petrecem un pic. Am facut un tort excelent din crema de zahar ars si blat de pandispan, imbracat in frisca si sper sa le placa.
Va servesc si pe voi cu o felie virtuala si cu alte bunatati tot virtuale .



Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Elena draga mi-ai facut o pofta de tort ....daca nu asi avea asa de multi sarbatoriti aiz asi face si eu unul mic .
refarcere rapida soacrei si multa sanatate.
Cu Razvan nu te mai stresa. Sti foarte bine ca fiecare copil are ritmul lui. Unele fete spun ca strumfitele lor stiu sa numere pana la 10 (la nici 2 ani) iar la mine lui Alex i-au trebuit 5 ani ca sa numere corect . Pur si simplu il uita pe 7.
Eu prefer sa imi las copii sa se joace, sa profite de copilarie. sotul ma mai streseaza ca x stie multe si y la fel. Invata si ai mei in ritmul lor. Am prietene care nu isi scot copiii afara decat dupa ce si-au facut lectiile (pusti de nici 5 ani). Mi se pare exagerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
La multi ani Elena! Sa fi sanatoasa si toate dorintele sa ti se implineasca!
Cat despre grijile tale legate de copilas te rog sa nu te mai stresezi. Si eu am avut o perioada ca tine cand eram acasa. A mea era slaba de te prevedeai prin ea. Toate prietenele mele aveau copii rotunjori si tot asa cum spui tu povesteau si ele de ai lor. A mea se juca si inca se mai joaca ca o nebuna. Tot ce este periculos ii place. Cat despre partea cu invatatul sa numere si sa citeasca ori vine de la sine si copilul incepe sa picteze singur litere si cifre ori de la 5 ani in sus consider ca trebuie sa incepi sa faci asta. Roxy stie literele, a avut o perioada in care o interesa tot ce scrie pe orice. Nu puteai sa citesti ceva ce ea era sa vad si eu acum nu. Scrie cu litere mari dupa dictare daca o intereseza pe ea ( lista de cumparaturi pentru ea de exemulu) daca nu nici nu viseaza.
Deci lasa copilul sa creasca in ritmul lui. Eu am citit o carte buna, f veche in care spunea cum sa evolueze copilul si fizic si psihic si mi se pare cea mai buna ca nu iti spune ca la 3 ani copilul sa stie filosofia greaca si tabla adunarii si scaderii pe derost.
Ce spui tu ca vb este sufiecient si in general baietii sunt mai muti decat fetele.
Sa-ti zic Elena si sa ti se insanatoseasca soacra. Si a mea se sarbatoreste azi.
Nico si eu ca si tine: VREAU TORT!
Si asa cum ai zis si tu: sa se joace ca de carti or sa aiba capul plin destul.
Pupici fetelor si o zi cu soare sa fie!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
LA multi ani pentru toate Elenele si Costicii
Elena nu te stresa si lasa copilul in pace ca fiecare are ritmul lui .
Si Maria stie culorile,adica toate sunt rosii sau "aba"(alba)si mai stie sa numere de la 2 la 3
Eu intru f rar ca sunt prinsa cu diverse,adica mi-am descoperit o galma la un san si pune-te pe stres si bocit ca bunica mea a murit de cancer la san...azi fac eco si ma linistesc intr-un fel sau altu
Si ca sa fie tacamul complet sora me a aflat ca are endometrioza

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman
.....adica mi-am descoperit o galma la un san si pune-te pe stres si bocit ca bunica mea a murit de cancer la san...azi fac eco si ma linistesc intr-un fel sau altu
Si ca sa fie tacamul complet sora me a aflat ca are endometrioza

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI












Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

AncaD capul sus ca o sa fie bine.
Cristina al meu pusti nu e prieten nici cu literel, adica stie foarte putine. Prefere sa ii citesc eu . In schimb are memorie vizuala foarte bine si apoi se vezi cum isi pacaleste el prietenii ca stie sa citeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Anca sa dea dumnezeu sa nu fie nimic. si bafta la analize!
Nico are timp la scoala si asa este ca unii sunt foarte inventivi si cu memorie foarte buna. Roxy a mea imita cate o litera de mana de la fiecare prin desen. Era tare haios modul ei de 'a scrie' cand avea vreo 3 ani. Nu stia ce inseamna bine intels dar copia la fix.
La mine este giatatie multa si vreme urat de tot cu furtuni si momente insorite de tot dar 90% tot furtuna ramane.
Va pupic si sa aveti o zi minunata!

Cristina

Mergi la inceput