Mamici de globulete de ianuarie-februarie 2010

Mamici de globulete de ianuarie-februarie 2010 | Autor: acai24

Link direct la acest mesaj

Buna,
Eu sunt mamica unui flacau, Gruia-Alexandru de 2 ani si 7 luni. Am apartinut odiseei si 'Bucuriilor de sep-oct 2006'. Luna asta cred ca am ramas gravida ( am facut exact in perioada fertila). Am facut un calcul si ar trebui sa am DPN pe 15 ian 2010. Saptamana viitoare fac testul si sper sa fie cu ochisori,
Astept alte viitoare mamici sa mi se alature.

Pupici

Andreea Gruia-Alexandru 14.09.2006 + bebe 2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Eu inca nu stiu daca sunt sau nu gravidutza, dar asa cred. Mai am o saptamana buna pana la testare. Daca e cu ochisori, DPN ar fi undeva 12-13 ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

Daca inca nu e nici o graviduta confirmata pe aici, subscriu si eu. Habar n-am daca am ramas sau nu, de sperat sper ca in fiecare luna si avand in vedere ca e inceput de odisee noua, scriu si eu poate-poate o fi cu noroc.



Doamne ajuta sa ramanem aici, la odiseea asta!!!!!!!

Ramayanaa, in asteptarea implinirii unui vis...

http://tt.lilypie.com/FVwOp2.png
http://www.youtube.com/watch?v=336nqH9es90&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:

ma bag si eu in seama...
de 4 zile am titi durerosi si grei...de testat numai peste o saptamana...poate da DD si vine si la noi ca il asteptam cu mare drag

viitoare
http://tt.lilypie.com/ywKvp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Eu intru sa va tin pumnii, sa fie cu II liniute toate testele si sa incepeti o odisee frumoasa si la anu', cand o sa fiti kioare de somn , dar fericite mamici, sa intrati si voi la odiseea de 2011 si sa va intrebati cand a trecut 1 an .

Sunt cu okii pe voi, ca vreau sa mai retraiesc emotiile celor 40 de saptamani.

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:


Noi suntem licurici de ian-feb 2009 si va tinem pumnii ca la anul pe vremea asta sa va pregatiti de botez!
Si mie mi-e dor de burtica

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Si eu sunt din odiseea de ian feb 2009.
Va doresc mult noroc si 2 liniute. Pt cele cu bebe mititel in burtica va doresc sarcina usoara si un bebe sanatos.
Nu-mi vine sa cred ca a trecut aproape un an de cand si-a inceput calatoria si bebelasul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

buna viitoare mamici de ianaurie februarie 2010. si eu la randul meu sunt una dintre norocoasele mamici de licrurici ianuarie februarie 2009. va doresc la toate o sarcina usoara,buucrati-va de fiecare minut din sarcina...este ceva extraordinar,iar la sfarsitul drumului de 9 luni veti avea parte de cele mai frumoase momente din viata.
eu doar acum simt ca traiesc...



29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Bunaaa! Ma bucur tare sa gasesc acest subiect (multumim Andreea!) pentru ca doresc sa ma alatur mamicilor de ianuarie febrarie 2010! Tin pumnii si eu sa iasa toate testele cu doua liniute. Eu abia de luna viitoare ma apuc de treaba , ravnesc la un DPN in jur de 15 februarie, stiu, sunt super optimista... Om trai s-om vedea, eu sper sa-mi aduca noroc postarea si sa petrecem impreuna o frumoasa odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Buna din nou! Am uitat sa spun ca am inceput deja sa iau acid folic de vreo saptamana, de cand ne-am hotarat. Stiu ca medicii recomanda in general ca viitoare mamici sa ia acid folic trei luni inainte de conceptie pentru a evita malformatiile de tub neural. E bine de luat si de cand se confirma sarcina, daca bebe vine pe neasteptate. Eu iau cate o pastiluta de 5 mg de acid folic pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Vreau si eu la aceasta Odiseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!

Mergi la inceput