ii miroase gurita

ii miroase gurita | Autor: ancadragoman

Link direct la acest mesaj

Am si eu o problema cu fetita mea,are un an si 5 luni si am observat ca ii cam miroase gurita.A mai patit cineva asa ceva,la ce medic ati mers(ca dr de fam mi-a zis ca trebuie sa o spal pe dinti iar la pediatru nu am ajuns inca)sau ce analize ati facut?
Multumesc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

O amprenta anala. Posibil sa aiba ceva viermisori intestinali...

Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Am si eu o problema cu fetita mea,are un an si 5 luni si am observat ca ii cam miroase gurita.A mai patit cineva asa ceva,la ce medic ati mers(ca dr de fam mi-a zis ca trebuie sa o spal pe dinti iar la pediatru nu am ajuns inca)sau ce analize ati facut?
Multumesc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM



Buna,
Si la noi se mai intampla...mai ales dupa somnul de pranz...eu una m-am obisnuit si o spal pe dinti dimineata, dupa masa de pranz si seara...sunt resturile de mancarica care miros...


Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Maria nu prea sta sa o spal

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu il mai dau pe al meu cu glicerina boraxata cu stamicin sau nistatin. E dulce si buna la gust. Se da imbibata in fasa sterila.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita




Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Anca, daca e nespalata pe dinti e clar ca miroase! Noi am inceput spalatul inca inainte de a avea propriu-zis dinti, le frecam pe gingiute cu comprese sterile ude. La 1 an si 5 luni e deja fff tarziu, vezi sa nu-ti faca si super-carii! Poate si are deja si de aia si miroase asa. Copilul trebuie spalat pe dinti de 2-3 ori pe zi si neaparat exact inainte de somn.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cand era micuta statea sa o sterg ,dar decand au inceput sa iasa maselutele nu mai deschide gurita.POt sa o spal deja cu pasta nu?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmuletepovestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI


EMA INVINGE CANCERUL!!!!!!!


UN VOT VA RUGAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stcgeo spune:

Si baitelului meu ii miroase gurita chiar daca il spal pe dinti dimineata si seara. Am observat ca ii miroase mai intens la debutul unei raceli cu secretii in gat. Eu m-am gandit la carie dentara sau viermisori dar le-am eliminat pe rand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu l-am spalat pe Vladut cu pasta de dinti de cind i-au iesit primii dinti, si inainte de asta ii curatam gura cu glicerina boraxata

Exista pasta si perie speciala pentru copii mici. Trebuie neaparat sa o speli pe dinti. Pune-o pe ea, poate i se va parea interesant.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita




Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Exista o pasta de dinti pentru bebelusi, de la Nenedent, care are si o periuta din silicon; se pune pe degetul tau si are perii foarte moi.
Si noi am avut problema asta si am observat ca se intampla mai ales cand se trezeste si a uitat bunica s-o spele pe dinti inaitne de culcare. La 1 an si 5 luni e foarte tarziu, trebuia sa incepi spalatul pe dinti de la primul dintisor ! Periuta de care vorbesc ajuta si la masajul gingiilor si ii ies mai repede dintisorii.

Fii-mea a fost super-incantata de periuta, ba chioar ma batea la cap sa i-o dau ei s-o jumuleasca !

Poate sa fie si ceva paraziti, incearca sa-i faci examen coproparazitologic, vezi ce iese.

Boghi

www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.avonromania.webs.com" target="_blank">Hai sa discutam despre frumusete si ... bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, exista pasta pt copii asa mici, evident. Si miroase bine, si face balonase, si e colorata interesant, si peria e cu zana, Aiurel, Winnie etc ce i-o placea copilului....

Eu le-am convinsa ca daca se spala pe dinti le vor straluci dintii ca perlele si cu cat ii spala mai mult vor fi tot mai albi si ne prosteam cum ca ele imi zambesc si eu imi feresc ochii de atata stralucire etc etc etc.

si le-am mai si speriat cu carii, durere de dinti, le-am aratat plombele noastre etc, dar asta cand au mai crescut si le era lene sa se mai si spele pe dinti inainte de culcare.

Mergi la inceput