despre romani (fiecare dintre ei)

despre romani (fiecare dintre ei) | Autor: Andrada

Link direct la acest mesaj

Din cele 21.5 milioane de romani numai 10.5 milioane sint adulti. 5 milioane sint copii si 6 milioane sint batrini pe care ii excludem fie ca nu au virsta sa faca aprecieri, fie din respect.
Din cele 10 milioane de adulti 2 milioane lucreaza in strainatate.
Dintre cei care ramin in tara.
Din cei 300.000 de vizitatori zilnic pe site fiecare are o familie imediata (bunici, socrii, parinti) de cel putin 10 persoane care trebuie exclusa din politete in discutiile "despre romani". Ramin 5 milioane.
Fiecare membru are apoi un grup de cel putin 10 prieteni care sint de aceeasi parere si calitate ca si membrul DC.
Fiecare membru cunoaste cel putin 4 personalitati care trebuie excluse din tiparul discutiilor de pe forum si alte 3 persoane pe care le-a intilnit la piine/in autobuz/in Pipera care ies din discutie.
Ramin in aparenta numai 136 de romani despre care se tot discuta pe forumul asta ca ar fi rai, meschini, maninca mult, sint inculti, insensibili, fara empatie, scuipa, arunca hirtii, se curata in urechi, se machiaza excesiv, etc
Acum putem face o lista cu ei.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

eu mananc mult si ma machiez excesiv.
am zis.



www.bebelissimo.com/" target="_blank">Bebelissimo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu arunc hartii, ambalaje , de fapt cred ca toata lumea se debaraseaza cumva, candva , de hartiile pe care le are .
Si ce sa facem acum ?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Andrada,

Doar 136?
Eu cred ca s-au facut greseli de calcul in statistica.
Ai sa vezi ca toata lumea v-a scrie ca ei fac parte doar din ultima si penultima categorie.

Eu ma pozitionez intre a fi rea si curata in urechi,de fapt imi place sa ma gadil in urechi .
Apropos, 300.000 useri zilnic? pai nu-i de rau zic eu

Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Ramin in aparenta numai 136 de romani despre care se tot discuta pe forumul asta ca ar fi rai, meschini, maninca mult, sint inculti, insensibili, fara empatie, scuipa, arunca hirtii, se curata in urechi, se machiaza excesiv, etc
Acum putem face o lista cu ei.

Just.
Andrada, .

Sa-i incercuim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Andrada, crezi ca ar trebui sa-i starpim pe cei 136 de neadaptati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:


Cu rosu ca la dictare sau ?

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Ramin in aparenta numai 136 de romani despre care se tot discuta pe forumul asta ca ar fi rai, meschini, maninca mult, sint inculti, insensibili, fara empatie, scuipa, arunca hirtii, se curata in urechi, se machiaza excesiv, etc
Acum putem face o lista cu ei.

Just.
Andrada, .

Sa-i incercuim.


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Andrada

Nu stiu cat ti-a luat calculul,dar le zici tare bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Chiar am sesizat o explozie de subiecte despre romani in ultima vreme.
Cand am vazut titlul subiectului am zis : Iaaaar??????
:)

Cred ca la mine se referau cand ziceau ca romanii mananca mult. Ma simt cu musca pe caciula. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

eu am locuit in 4 localitati diferite si in fiecare din ele am cunoscut cel putin 5 persoane care se incadreaza in cei 136 de romani,deci cel putin 20 asa ca...in restul tarii au ramas doar 116ce bine ar fi sa fie asa.hmmmmmmm!ce viata ar fi!eu ma machiez excesiv si sunt cam rea...deci au ramas doar 115dar daca stam sa ne gandim...mi-e cam greu sa cred ca in puscarii sunt doar 115 persoane sau astia nu se pun la numaratoare?sau sunt de fapt persoane bune de luat ca exemplu si trebuie scosi de acolo?

mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

n-avem infractori si betivi.

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput