Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Stelele sunt lumina inimii fiecarui copil care a ales prea repede sa straluceasca pentru totdeauna...

Frumos spus...Cand eram copil petreceam destul de mult timp la tzara, la bunica din partea tatalui meu..Mai ales vara aveam o placere deosebita: sa privesc cerul instelat. De cum se insera ii atrageam bunicii atentie asupra stelutelor care se aprindeau una cate una, pana se umplea tot cerul...Ma bucuram nespus cand era cerul senin si plin, dar absolut plin de luminite. Daca as fi putut sa ii spun si bunicii mele ce ai scris tu despre stele, poate ar fi cautat si ea cu drag spre ele sa isi zareasca fetita. Nu o sa crezi, dar bunica mea e mama de inger...Fetita ei - Ioana, a murit la 4 luni de la nastere. De ce? Ea spune ca la nastere moasa i-ar fi facut ceva gresit, i-ar fi deplasat sholdul...nu am informatii prea multe, ca atunci nu erau nici spitale si nici doctori specializati...dar mai stiu ca nu a uitat-o niciodata. Si ca dovada m-a invatat si pe mine sa o iubesc pe matusa mea micutza ce ne veghea de acolo din cer.
Mai imi spunea bunica ca bunicul (pe care nu l-am cunoscut niciodata...mort cu 2 ani inainte sa ma nasc eu) m-ar fi iubit cu disperare, pentru ca si-a dorit mult o fata si aceea a devenit inger...iar apoi Dumnezeu le-a mai daruit un fiu (nu pe tata, ci pe fratele lui...).
Spun tampenii, dar simteam nevoia sa povestesc ceva...

ALMA+MARIA


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

"Ca mama datoria mea e sa am grija de ceea ce e posibil si sa-I incredintez lui Dumnezeu imposibilul"

www.derverber.com/images/Butterflies_Rainbow.jpg" target="_blank">Zbor celest

"Nu a murit - ea zboara doar mai sus
Mai sus ca niciodata
Iar limitele pamantene
N-or s-o impiedice vreodata.

Zborul ei acuma poate fi
Spre inaltimi la care a visat
Unde se-ntrece cu comete
Si curcubeul a imbratisat.

Caci ea-i ca universul,
Ca dragostea, curajul si speranta,
Ca sentimente ne-ncatusate
Eterne ca si viata.

N-a murit!
Ar trebui sa stiti ca zboara doar mai sus,
Mai sus ca niciodata."

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Monica, de 4 zile incerc sa-mi gasesc si eu cuvintele si nu prea-mi iese...grea incercare ai de trecut din nou
Ma rog si eu sa gasesti putere sa mergi mai departe si sa vezi intr-o zi dincolo de ce ti se intampla acum. Te imbratisez si eu si te pup pe suflet, mamica greu incercata.

mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Monica



Ma rog la D-zeu sa-ti dea putere sa-ti duci crucea.
Nu sunt cuvinte care te-ar putea consola; nu pot sa spun decat ca-mi pare nespus de rau ....




Alex...mamica de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ayla draga , acum am aflat , plange inima in mine. Stiu ca nici nu iti vine sa te ridici din pat si o faci ... doar pentru ca nu ai ce face

Te scumpo si plang alaturi de tine , nimic nu ne poate sterge lacrimile ... cuvintele sunt chiar fara valoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Sunt alaturi de tine, Monica !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ayla sunt alaturi de tine!

*Daca cineva rade - razi cu el impreuna!
Daca cineva canta - canta cu el impreuna!
Daca cineva lucreaza -

lasa-l sa lucreze! !*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc mult tuturor!
Multumesc prietenelor mele care m-au sustinut, care si-au facut griji, m-au sunat, mi-au dat mesaje si mi-au tinut "mintea ocupata" in aceste zile.
Adevarul e ca si in acea zi, am fost singura, m-am simtit singura. Desi poate atatea prietene se gandesc la mine, uneori, in sufletul meu, ma simt tot singura.
Dar, sunt bine, invat sa o iau iar de la capat. Il am si pe Alex alaturi acum, si prezenta lui imi da putere.
Sunt multe lucruri pe care nu le inteleg, pe care probabil nu le voi intelege niciodata. Nici nu stiu ce ar trebui sa fac in continuare, si nici ce trebuie sa simt acum. Asa ca las viata sa mearga inainte. Au fost zile in care nici sa ma ridic din pat nu am vrut, vor mai veni si zile proaste, dar... pana la urma durerea cea mare a trecut. De fapt aceasta a fost o alta durere care a accentuat-o pe cea care era deja in suflet.
Multi ma cred puternica, uneori si eu ma mint ca sunt. Uitandu-ma in urma, nici eu nu inteleg cum am trait si am supravietuit acestor 9 luni. Si am trecut cu bine...pana acum o saptamana. Au fost momente cand as fi vrut sa mor, pt ca simt ca nu mai pot nici eu, ca am ajuns si eu la limitele mele. A fost o pierdere, inca o pierdere, inca o bucatica de viata din mine a murit. Si nu voi intelege niciodata de ce. Am simtit rusine ca am crezut ca pot sa le fac pe toate, si am esuat din nou. Nici nu ma mai simt "cea mai buna mama" a copiilor mei.
Paradoxal asteptarilor dr, dupa analizele de cariotip, bebe, care era sigur fetita (cromozom XX), era ok, si...ar fi fost o fetita sanatoasa. Doar ca a decis...nu stiu cine, nu stiu de ce... sa plece la cer. Motivul? "Miscarriage is a mystery to even the most qualified doctors & scientists. Sometimes... it just happens". Adica totul, mai presus de noi...
Am incercat sa nu-mi pierd credinta, si nici sa nu-L intreb de ce. De ce am primit-o, ca apoi s-o pierd si pe ea. De ce am nevoie de ingerasi in cer, cand eu mi-am dorit copilasi pe pamant. Dar...citind chiar aici pe forum, mi-am dat seama, ca nu sunt singura care are atatea intrebari. Mi-am dat seama ca viata nu e intotdeauna dreapta, si ca nu face compromisuri. Eu... nu vreau nimic special, vreau doar sa pot merge inainte fara sa ma mai impiedic pe "cale", pt ca nu mai am putere sa nu mai cad.


Luana & "ma petite soeur"

*The stars in the sky* They shine bright each night. Which one are you? They bring light to the night sky. Where are you? They bring hope to a broken heart. Can I capture you in my hand? They never go out. Is that you I see? There's more of them each night. But why?
Don't you know that God only picks the very best for his garden? He also picks only the best for the night sky. The stars are the light of each child's heart whose gone too soon picked to glow forever...*
My Little Stars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Of, Monica... Nu stiu ce as putea spune, viata intr-adevar nu e dreapta si multe lucruri depasesc puterea noastra de intelegere, sunt prea multe "de ce"-uri... Si pentru ca nu pot si nu gasesc cuvinte care sa te consoleze, vreau doar sa-ti spun ca Luana e o minune de fetita, am vazut pozele de la semnatura... Ea si sotul tau si Claudiu sunt 1000 de motive pentru care sa te ridici dimineata din pat si sa mergi inainte.

Monica, mami de Luca Andrei si 10+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni,
Iti doresc tot binele din lume

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput