Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Hmmm, deci ingerii exista si avem dovada... E prima oara cand scriu aici cu zambetul pe buze. Tocmai am primit o poza pe mms de la tine, Monica si am vazut-o pe Alma... Simt o liniste ciudata in suflet si imi vine sa zambesc, desi nu pot explica aceasta euforie...
Am umplut iar o pagina cu lumanarici la pagina Almei, toate dedicate memoriei ei. Se apropie ziua ei si a Luanei... Ma bucur ca acum data de 30 are si o perspectiva pozitiva pentru tine...
Astept si ma pentru ca tu sa ai pana la final (40 de saptamani) o sarcina usoara, iar puisorul trimis de Alma sa fie unul sanatos care sa va aduca bucurie in familia voastra greu incercata cu atatea probleme.
ALMA, NU TE VOM UITA NICIODATA SI TE IUBIM MULT!


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Asa trebuia sa fie... Viata noastra ar fi fost perfecta.

Roxi multumesc!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...



Ha, ce coincidenta...si eu eram pe aici, cu gandul la aceasta poza...
Ziceti si voi fetelor, daca nu am eu dreptate: fata din dreapta e Luana, iar cea din stanga isi ascunde cu discretie aripile...si e chiar ALMA...

Monica, stii ca te iubesc


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Alya si eu ma rog la Doamne Doamne ca sarcina sa mearga bine si sigur asa va fi. Te pup, ai grija de tine, de Alex si de micuti...si Alma face la fel!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


38+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 2 ZILE

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Monica pentru poza. Viata va fi perfecta si asa pentru ca poate nu stii de ce aveati nevoie si de un inger.
Si pentru ca maine ar fi trebuit sa o sarbatorim si pe Alma uite un site care sunt convinsa ca ti se va parea interesant.
http://www.lumeaingerilor.ro/


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Lucia Camy Johanna multumesc!

Citat:
citat din mesajul lui joklk
Si pentru ca maine ar fi trebuit sa o sarbatorim si pe Alma

...cand am citit... mi s-a oprit respiratia in gat.
Ar fi avut 9 luni! Nici macar nu voi fi cu ea. Lumanarelele virtuale sunt singurele care ard in memoria ei. Noua luni...
Alma, inca existi la fel de vie in sufletul meu, chiar daca incet, incet, am invatat sa traiesc fara tine!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

La multi ani Ingerasule drag Alma



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La multi ani, ingeras Alma! Sa veghezi asupra fratiorilor tai si sa-i dai putere samburelului din burtica sa creasca sanatos si sa-si bucure parintii!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alysa26 spune:

la multi ani iubita ALMA , INGER nevinovat si suflet curat de copil!

durerea ramane in suflet oricat de mult am vrea s a o stergem dar tot ce ne ramane e amintirea. un zambet curat ..o farama din cer..

monica iti doresc sarcina usoara si un bb sanatos..nu uita ca bb e darul cerului si al almei pt tine!

sa dea dd multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ingerasul meu Alma, de acum, nu mai este singura. Bebe mic din burtica, a plecat astazi la cer. Era fetita. Nu are nume, nu va avea nimic loc unde sa-i duc o floare. Va fi doar in amintirea mea, si, cred, sus in cer, cu surioara ei. A fost un vis frumos. Si scurt. Sper sa nu mai fiu niciodata insarcinata.
Va multumesc celor care va veti gandi la mine. Azi...si maine.
In acest moment nu pot si nu vreau sa vorbesc cu nimeni. Sunt bine. Atat.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


orice as spune, nu te-ar ajuta.
sunt alaturi de tine.
as vrea sa te ajut cu orice.
imi pare atat de rau, nu sunt cuvinte destule sa spun ce simt acum.


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput