Mamici sau gravidute de Satu Mare

Mamici sau gravidute de Satu Mare | Autor: AdrianaSM

Link direct la acest mesaj

Salut...

Daca sunt pe forum mamici sau gravidute de Satu Mare va astept sa povestim impreuna...



Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Chiar nu sunt fete din Satu Mare pe forum....?????

Haideti fetelor la o poveste intre satmarence....

Va astept....

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Servus Adriana

Eu sunt din Satu Mare, chiar daca de 10 ani practic nu mai stau acolo.
Locuiesc in Cluj-Napoca si in martie astept sa se nasca fetitele mele.
Daca iti pot fi de folos... chiar daca sunt doar in devenire mamica... sunt pe forum.
Ai o fetita superba. Cum ii place cam,era cu copacelul?

Clara 29+ in asteptarea Iuliei si Antoniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

buna dimineata
si eu sunt din satu mare si daca ma primiti si pe mine ma alaturi voua




28+Iulia Petra si de Daniel(05.03.2006)

bb 2

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Buna dimineata!

Bun venit fetelor...chiar ma gandeam...oare nu este nimeni din Satu Mare pe-aici...

Iliesclara, astepti gemene...ce frumos...si sotul meu si-a dorit foarte mult sa avem gemeni...dar n-a fost sa fie...tu ai cazuri in familie de gemeni, sau s-a intamplat pur si simplu?
Camera fetitei am pictat-o noi...ii place tare mult sa se uite la pereti...dar inca nu intelege foarte multe...peste cateva zile implinim 4 luni...poate cand va mai creste se va bucura mai mult de aceste desene...
Iti doresc sarcina usoara in continuare...si fetite sanatoase...unde vei naste la Cluj? eu am fost 2 sapt in spital la Stanca la inceputul sarcini...pentru disgravidie...

Zsuzsu, bineinteles ca te primim...chiar asta e intentia...sa ne adunam fetele din Satu Mare...am vazut pozele cu baietelul tau...este tare scump...tu deja ai experinta in ale copiilor...
La cine umbli cu sarcina? iti doresc o sarcina usoara si o fetita sanatoasa...

Si acum putin despre noi, ca sa ne cunoastem...eu am nascut la Baia Mare la Euromedica cu D-l dr.Sasaran in 17 sept 2008...la 37 de sapt fara o zi...Estera a avut 2470 gr si 48 cm...peste cateva zile avem 4 luni si suntem tare zambarete si povestitoare...

Va pupam...


Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut

Am auzit de Euromedica, ceva particular cred ... si si de doctorul acela, de la o mamica cu care am fost internata cu mine simultan la GineI. Eu acolo o sa nasc cu Dr. Boitor, sper in martie (nicidecum mai repede). Pt noi cu gemenii e periculoasa perioada 32-34 saptamani si trebuie sa am grija maxima.
Stau in pat oricum, de la vreo 9 saptamani cu o mica perioada mai lejera in oct-nov, cand mai ieseam pana la alimentara de langa noi.

Sarcina a iesit spontan, dar avem gemeni in familie si sotz si eu.

Daca mai stateam in SM mergeam in Ungaria la nastere si controale probabil. De aici era cam greu, mai ales cu restrictia de efort.

In alta ordine de idei, eu acum sunt in faza in care dirijez (din pat) shoppingul pt nasterea BBilor, bagaj spital, cele necesare acasa... etc.
Vreau sa va intreb pe voi, ca sunteti mamici veterane, sterilzatorul pt bieroane este realmente util sau e un moft? Prin fierbere nu se sterilizeaza la fel de bine? Daca e util atunci de care merita mai mult electric sau pt microunde?

Multumim
Clara 29+ si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Euromedica este o clinica privata..acolo am umblat la controale si tot acolo am nascut...da, exista aici si varinta Ungaria, dar din pacate eu nu stiu maghiara si m-as fi simtit ciudat sa se vb pe langa mine intr-o limba necunoscuta termeni medicali...de asta am ales Euromedica si nu-mi pare rau deloc...a fost o experinta placuta si nasterea si zilele care au urmat...

Iti doresc ca gemenele tale sa stea cat mai mult in burtica...acolo e cel mai bine pentru ele...cred ca pentru tine varinata e cezariana, nu? sau te gandestila o nastere normala?

Legat de sterilizator...eu am (chiar doua: unul l-am cumparat si unul l-am primit)si il consider util in cazul in care bebelusii sunt hraniti artificial...eu alaptez si nu folosesc biberon, deci nu prea il folosesc...pentru 2 suzete nu are rost sa il pun in functiune...le fierb in apa...oricum rezultatul e acelasi...dar dc e vb de biberoane eu zic ca e super ok un sterilizator...timpul se scurteaza (aprox 8 minute)si nu trebuie sa tot folosesti oale pentru fiert...eu am sterilizator pt microunde...

Orice alte intrebari ei te ajut cu placere...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Nimeni din Satu Mare nu intra la o poveste?




Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Salutare...

Chiar nu este nimeni pe-aici...?
Haideti satmarence la o poveste...!!!!!!!

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Eu sunt din Zalau de loc, dar am locuit o vreme in SM. Acum suntem de un an si 4 luni in Suedia. Dar mi-ar face placere sa stau de vorba cu voi. Am si cunoscut doua fete aici pe forum, din SM, dar ele nu mai sunt active dupa cate vad. Cu una din ele imi mai scriu din cand in cand emailuri. Si prietena mea cea mai buna e in SM, cu ea ne scriem des. Am lucrat in SM si fetita mea cea mica e nascuta acolo. Ma leaga multe de orasul acela, sotul meu e de acolo, are rude in oras. Fetele au mers la scoala si la camin, eu ma simt si satmareanca, ma leaga multe amintiri de SM.

Cu drag, daca ai chef de povesti, eu intru zilnic...numai sa am timp de scris, caci sunt cam ocupata.


www.blogger.com/profile/16547766189292998717" target="_blank"> vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Salut Mihaela...

Ma bucur ca putem vorbi...chiar dc esti din Zalau,daca te-ai casatorit in Satu Mare esti satmareanca...

Am vazut pozele de pe blogul tau...sunt fotografii facute de tine? foarte frumoase...deosebite...

Am inteles ca ai o fetita...cum o cheama?

Multi ...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput