Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca2506 spune:

Nu am cuvinte pentru curajul, demnitatea si felul in care ai ales sa infrunti aceasta boala nenorocita....te citesc cu sufletul la gura (desi ma inttristeaza foarte) si nu pot decat sa ma inclin in fata unui invingator....problemele mele sunt frunze in vant.....sa fii sanatoasa si fericita, o meriti din plin! Cu drag, Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:

Lina, sanatate multa si putere!

Ma inclin...problemele mele, sunt pseudo-probleme...ne dai o adevarata lectie de viata!

Iti doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Asiza imi pare tare rau sa aud ca mamei tale ii este asa de rau la tratament.Din pacate eu nu am luat Biobran si nu stiu ce sa-ti zic de el. Mie aici mi-au dat 5 pastile pe care le luam inainte de chimo , apoi cate una dimineata si una seara pt 2 zile se numeste ratio-ondansetron asta am inteles ca imi miscora efectele secundare ale tratamentului apoi pt starea de voma Apo-Prochlorazine iar pt durericle de oase Tylenol.Normal e mai bun advilul pt oase dar nu ai voie sa-l iei cand esti in chimo.
Sanatate maxima mamei tale ii doresc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

De BIOBRAN am auzit, dar mai pe departe.
S-a vorbit parca mai mult de IP-6 adica inositol hexaphosphate, care se gaseste īn principal īn coaja boabelor de cereale, mai ales orez brun.
zice ca ar lucra īn sinergie cu chimioterapia, si īn plus ar grabi apoptoza (moartea programata a celulelor din organism), ar anihila celulele maligne si ar crutza cele normale, si īn fine ar stimula activitatea celulelor NK (natural killer). Mi se pare remarcabil ca are capacitatea de a scoate din tesuturi anumite metale care au potential carcinogen (prin chelare).

Contraindicatii nu prea sunt, doar sa se ia īnainte de a mānca cu cca 45 de minute. Atāt.

Exista si pe la noi, parca se numeste chiar IP-6, dar eu am luat o vreme de la Starlife (firma ceheasca, are depozit si la Tg.Mures), sub numele de INOSITOL HEXA-STAR, mai ieftin ca celalalt, IP-6.
vezi pe www.str-berg.ro , care e site-ul lor īn romāna.

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Mai intai penntru AIDA!
ma tot gandeam la voi si am vrut sa te sun insa ma gandeam ca esti ocupata cu bb, daca s-a nascut, ca ar cam fi vremea, cred..

Eu nu ma plictisesc, am inceput ultima tura de chimio si mi-a fost cam rau, dar rau, asa ca de sfarsit, ca sa nu uit!
evident ca imi va cadea iar parul care a crescut cat de cat si iar ma voi unfla si deforma, dar trece...

Mai trist este ca daca te tot invarti printre medici si auzi parerile unora despre prestatiia altora, pe pielea ta, nu stii ce sa mai crezi
Stiti ca Blidari mi-a scos nodulul in decembrie fara ganglioni, desi se vedea ca erau prinsi si pe masa a iesit malign testul...
apoi Peltecu a scos ganglionii si a facut sector la san..

acum sunt comentarii care spun este impecabila operatia de sector, insa era recomandat sa il scoata de tot ca sa reduca riscul de recidiva...
si eu stau si ma uit la ei si ma intreb, mama, Eu cu ce am gresit, frate??
sa stau si sa ma tot gandesc, sa nu mai am zile linistite???

Dar sa lasam povestile triste si sa va zic de altele
Sa cumparati numarul de octombrie de UNICA, apare la sfarsitul lui septambrie, ca va fi un articol despre cancer si cancerosi si o sa vedeti si pe mandica cu catelul ei, adicatelea pe mine cu Bubu

si se pare ca vor sa faca si o emisiune la pro, pe subiect, ca vine ziua de 1 oct cu lumina roz, a cancerului de san pe mapamond

Acuma stiti ca nu sunt singura care am boala asta, stiti si voi insa sunt poate printre putinii care vorbesc deschis si macar atat sa fac si eu pentru societate, sa le zic femeilor sa mearga la doctor la timp, ca poate mai au o sansa, de asta ma tot expun

Nu stiu daca nu ma repet, m-a oprit o vanzatoare de la alimentara mea si m-a tras de o parte sa imi zica ca are si ea cancer uterin si tre sa se opereze, insa nu ii este frica, pentru ca m-a vazut pe mine ca sunt curajoasa si la tv si la alimentara, ca nu imi este rusine cu chelia mea, si sunt absolut normala ca atitudine si zice pentru asta va multumesc, ca mi-ati dat curaj si putere,
si m-am simtit tare bine, am zis in gandul meu , ca poate asa intorc si eu binele pe care mi l-ati facut voi, fetele de pe forum prin sustinerea acordata
in rest, cu ale mele, mai bune, mai rele ca la tot omul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Lina!
vad ca nu stii, AIDA noastra draga a nascut un baietel bucalat si frumos!

curaj, personal ma rog sa-ti fie bine, sa treci si sa invingi! si vei invinge! pentruca esti puternica!

poate ar fi bine sa faci ceva, sa vb femeilor despre cancer, esti un exemplu de curaj si atitudine ai inspirat si incurajat deja.

sanatate multa iti doresc! eu cum gasesc UNICA, ca locuiesc in Deutschland?



Bazar pt Mihaita

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Esti puternica si te adir foarte mult.
Gasim si noi revista pe internet sa putem citi articolul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Bravo Lina. Doamne ajuta in continuare. Sa inteleg ca tu nu ai facut mastectomie?
Nu stiu la care alt subiect sa scriu asa ca profit de ocazie si scriu aici felicitari lui AIDA
Mamica incercata, sa dea DD sa aveti parte de zile cat mai senine alaturi de puiul vostru.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Vesti de la Lina ... din pacate nu din cele mai bune: e in spital, la Fundeni, de vineri, cand a facut febra si se simtea foarte slabita. Rau i-a fost incontinuu de cand a facut ultima cura de chimio (sapt. trecuta) si nu isi revenea. S-a dus la spital si a aflat ca are neutropenie - scaderea drastica a numarului de globule albe, limfocite, trombocite plus ficatul in suferinta. Dr. i-a spus ca daca mai intarzia o zi...
Au pus-o la izolare (sa nu ia virusi sau alte bazaconii, sistemul imunitar e acum la pamant) si a facut tratament cu antibiotice si Neupogen - ieri era deja mai vesela dar analizele inca nu au iesit bine.
M-a sunat adineauri sa-mi spuna ca se simte mai bine si sa va dau de veste si voua.

pupici Linosobolino, asta a fost ultima tura si de acum e musai sa ai numai surprize placute


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Doamne Ajuta, Lina...meriti tot ce e bun pe lume!

Mergi la inceput