al 2 divort ?

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Miluna, am scris clar ca e urat sfatul meu si incorect, dar eu nu as mai da nici 2 bani pe un astfel de om.

Am citit aici pe forum multe povesti despre inselat, dar o asa poveste urata nu. Nu pun inselatul in aceeasi categorie cu casniciile abuzive, dar eu cred ca sotul lui Flexi comite de luni de zile abuz dupa abuz, emotional.

Probabil eu nu as pastra copilul, oricat de impotriva avortului sunt.
Sau daca l-as pastra, as face tot posibilul sa nu aiba de-a face cu acest tata exclusiv biologic, care in timp il va folosi ca unealta de santaj (probabil tot emotional).

Eu ma gandesc acum doar la aceasta sotie si mama care inghite cu polonicul mizerii de nedescris, care este tradata pe fata si supusa unor umilinte pe care nu le mai poate accepta.

Ma gandesc la fiul ei, care e imposibil sa nu fie afectat si sa nu vada ce se intampla in casa.

Da, omule, ai o amanta, a avut accident, du-te dragule si stai cu ea, dar de tot. Nu veni sa-mi spui mie de ea. Nu veni sa plangi de mila ei pe umarul meu. Cine naiba poate sa tolereze asa ceva si sa duca o sarcina normala cand e folosita doar pe post de rezonanta a durerii dupa amanta?

Poza fetei amantei pe telefon? Pai telefonul ala era demult oale si ulcele dc ajungea pe langa mine.

Poti fi o lady, si Flexi a fost si este, dar totul are o limita.

Ma gandesc ca Flexi a facut enorm, mult mai multe decat ar fi facut alte femei: s-a blocat, s-a deblocat si a incercat sa lupte, a gandit si apoi n-a mai gandit ci doar a actionat....

Daca nu era sarcina, dosarul era azi pe rol. Din punct de vedere juridic, cu un bun avocat poti ajunge la parasire de domiciliu daca dovedesti ca a petrecut nopti pe la madam, sta cu ea la spital... si desigur, cotizeaza clar la apartamentul ei.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Flexi, eu nu inteleg de ce ii permiti sa-ti tot povesteasca despre duduia-amanta! Nu inteleg de ce ii accepti "moaca" plansa in preajma ta. Prea de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Flexi, bine ca ai luat legatura cu un avocat. Sper sa reusesti sa pui capat acestei umilinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

sunt convinsa ca el nici nu crede ca esti insarcinata. Banuieste ca este o inventie de-a ta pentru al face sa renunte la amanta si de-asta apasa pe acceleratie sa te convinga sa renunti, dar nu direct. La o adica, nu-i vina lui.
Este clar ca omul e indragpstit acum. Se va trezi mai tarziu, dar pana atunci trebuie lasat sa-si consume povestea de dragoste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

...si dupa ce-si va consuma poveste de amor,nu o sa-ti mai pese tie!
ideal ar fi sa nu-ti mai pese de acum,dar asta e doar idealul...
bafta multa iti doresc

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Aseara a fost fara bocete si suspine, dar tot trebuia sa fie ceva. A venit si mi-a spus ca trebuie din nou operata, ca e foarte grav, dar nu asta e bomba. Mi-a spus ca va ramane cu o infirmitate, ca nu va mai putea face nimic si NOI ce facem ? Trebuie sa o ingrijim. Ma uiatm la el ca nauca. L-am intrebat : sa o aduci aici? Nu stiu, mi-a raspuns. Te intreb doar ce facem? oameni buni, ori eu sunt nebuna, ori el este sarit complet de pe fix.Nu i-am spus ca am vb cu avocat si ca azi ma intalnesc cu ea. N-are nici un rost. Oricum nu vede si nu aude. Ieri dimineata am fost anuntati ca a murit matusa lui si inmormantarea e sambata. Ar trebui sa mergem la CJ.Mi-a spus : nu putem merge ptr ca nu pot sa o las pe EA singura in spital. Si daca o opereaza sambata iti dai seama. Cu ce pot sa o mai ajut pe matusa daca merg? Dar EA are nevoie de ajutor. Scenariu de telenovela. Probabil multi spun de aici de pe forum ca nu poate fi adevarat. Ba da, ESTE PURUL ADEVAR ce scriu ca mi se intampla. Ce sa va mai spun ? Ce mi-a mai zis? Oricum o sa va cruciti de ce poate scoate din capul ala. Bine ca am reusit sa ma adun si sa sun avocata sa ma intalnesc cu ea. Mai departe...........Nimeni nu poate sa zica ca nu am incercat in astea 2 luni sa-mi salvez casnicia. Am facut tot ce era posibil, si chiar imposibi0l,dar GATA. Este mult prea mult pt. mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Scenariul asta bate toate telenovelele. Eu zic sa te intilnesti cit mai repede, la prima ora cu avocata.
Eu cred ca el asta vrea, s-o aduca pe ea in casa voastra. Nu stiu ce sa zic, am citit tot felul de povesti dar asta le intrece pe toate. Imi pare rau ca ai pierdut si astea doua luni, depune actele cit poti de repede, sa pui capat calvarului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui flexi

Aseara a fost fara bocete si suspine, dar tot trebuia sa fie ceva. A venit si mi-a spus ca trebuie din nou operata, ca e foarte grav, dar nu asta e bomba. Mi-a spus ca va ramane cu o infirmitate, ca nu va mai putea face nimic si NOI ce facem ? Trebuie sa o ingrijim. Ma uiatm la el ca nauca. L-am intrebat : sa o aduci aici? Nu stiu, mi-a raspuns. Te intreb doar ce facem? oameni buni, ori eu sunt nebuna, ori el este sarit complet de pe fix.Nu i-am spus ca am vb cu avocat si ca azi ma intalnesc cu ea. N-are nici un rost. Oricum nu vede si nu aude. Ieri dimineata am fost anuntati ca a murit matusa lui si inmormantarea e sambata. Ar trebui sa mergem la CJ.Mi-a spus : nu putem merge ptr ca nu pot sa o las pe EA singura in spital. Si daca o opereaza sambata iti dai seama. Cu ce pot sa o mai ajut pe matusa daca merg? Dar EA are nevoie de ajutor. Scenariu de telenovela. Probabil multi spun de aici de pe forum ca nu poate fi adevarat. Ba da, ESTE PURUL ADEVAR ce scriu ca mi se intampla. Ce sa va mai spun ? Ce mi-a mai zis? Oricum o sa va cruciti de ce poate scoate din capul ala. Bine ca am reusit sa ma adun si sa sun avocata sa ma intalnesc cu ea. Mai departe...........Nimeni nu poate sa zica ca nu am incercat in astea 2 luni sa-mi salvez casnicia. Am facut tot ce era posibil, si chiar imposibi0l,dar GATA. Este mult prea mult pt. mine.

stiu ca-i tragica situatia dar pe mine la faza asta m-a bufnit rasul. Cred ca si tu ai zambit putin ca nu se poate altfel.
Omul a dat in penibil. Ia distanta ca poate fi molipsitor si la balamuc, cica nu mai sunt locuri
Medicamenteeee, medicamenteeee....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Doamne, Flexi, inainteaza degraba actele de divort si fa-i cat poti de repede bagajele domnului, pana nu te trezesti cu ale madamei la usa ta...
Clar are probleme cu capul, altfel nu se explica asemenea cerere. Ia distanta cat poti de repede, sa nu ai si alte surprize!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

brrrr

o intrebare practica - a cui e casa in care stati?

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput