* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (58)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

La noi, de cind cu Mos Nicolae, Alexandra merge si-si indeasa miinile in cizmulite de mai multe ori pe zi, doar-doar i-o mai fi pus Mos Nicolae ceva :) e haioasa s-o vezi cum se0ntrerupe din joaca si fuga la cizme, la verificari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

ALINAALEX, fac eu modificarile, sigur. Lista am luat-o dand "reply with quote". dar cum sa facem sa avem iar lista pe care sa modifice toata lumea? ca eu in disperare de cauza am facut asa - uitasem parola de la contul comun. daca o stii, scrie-mi-o pliz, ca sa facem iar prin cont comun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Catrinel, ti-am trimis PM. Cu lista nu stiu cum sa facem, ca nu prea ma pricep, poate ne ajuta AIDA, daca are timp, help!

Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Catrinutza,tare ma bucur sa citesc de voi.Of,...prin ce trecurati si voi!Dar las,astea trec,...

Eu sunt tare suparata si parca nu-mi pot lua gandul de la asta,....cumnatul meu si-a taiat mana,....adica 4 degete,la mana dreapta,...cand folosea masina de taiat lemne,chiar luni de ziua sora-mi.In rest eu,..am niste amigdale cat niste nuci,nu mai mananc de 2 zile,....beau ceai cu stcla de 1 litru,...febra nu am....Rudy muceste si tare nu as vrea sa ia ce am eu.Bine ca a venit mama ca sa faca pe sora medicala cu noi.Vineri are Rudy serbarea de craciun,...si vine si domnu tati incoace ca sa nu piarda si sa imortalizam evenimentul,....
Alina,e maricel puiul tau si cate stie el sa spuna.Rudy e putin ramas in urma la capitolul vorbire,...dar educatoarele sunt tare multumite.l stie,foloseste cam 50-60 de cuvinte in romana si cam tot atatea in engleza,deci chiar nu am de ce sa-mi fac griji si poate e mai dificil pentru el ca totusi aude si trebuie sa se exprime in 2 limbi diferite.Nu-i bai,sanatos sa fie!
Ciuf,Eva ce si cum vorbeste?Tare fain de sotiorul tau ca are o slujba care il trimite peste tot si vede lumea.Bine,stiu ca nu e intotdeauna usor sa fi pe drumuri,...Te astept la povesti,cum ziceau fetele,ne e dor de voi si vrem poze cu casa impodobita si bradutul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Nici noi nu suntem prea pe roze, insa nici nu pot sa ma vait. Si eu sunt cu multe pe cap ca si Ciuf...Bine totusi ca nu mai am scoala...asta mi-ar fi lipsit!
Cristi ma dispera tot zice ca mama e urata si rea si ca il bat, iar eu nu l-am batut de mai bine de 4 luni...nu stiu ce l-a apucat...Prima data ne-a zis ca il bate doamna...ne-am dus la gradi sa intrebam si nu era adevarat..cand l-a intrebat doamna de fata cu mine daca il bate a zis ca nu.

Delia imi pare rau ca esti asa bolnavioara si ai as probleme urate in fam. Succes la serbare!

Aida ce tare e Alexandra.

Andreea imi pare rau ca ati avut asa pb! Doamne ajuta ca ati ajuns la Bucresti si s-a rezolvat! Sanatate lu` bubu!

Am citit ca in Olanda si Germania, Sf Nicolae se sarbatoreste cu mare fast.

Fetele si io stiam la un moment dat parola de la contul comun, dar am uitat-o! Si nici notata nu o am.

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

eram prin zona :)

mihaser, alinaalex, va trimit mesaj imediat.

Catrinel, verifica-ti mesajele.

Fetele, am deschis capitolul 59 aici. La ritmul in care scriem, parca vad ca ne tine pina dupa Anul Nou





www.onetruemedia.com/shared?p=241b3734905abb9d5d8142&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A fi parinte, e o binecuvintare
(Alexandra - 3 mai 2006)

Mergi la inceput