Mamici de pepenasi de iulie-august 2009

Mamici de pepenasi de iulie-august 2009 | Autor: mcrissa

Link direct la acest mesaj

Buna,
de azi de dimineata ma uit la test si nu-mi vine sa cred ca e pozitiv.Voi deveni mamicaData probabila anasterii este 2 iulie 2009.
ma gandeam sa deschid odiseea, dar nu aveam curaj, dar mi-am luat inima in dinti si am deschis-o.
Ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta sarcina mult dorita si cu greu obtinuta.
Astept si alte gravidute fericite sa mi se alature

********************************************
Suntem un de 9

IULIE

alfa_anca
DN 25.03.1982; UM 13.09.2008; DPN 20.06.2009

anne_marry
DN 22.11.1980; UM 24.09.2008; DPN 01.07.2009

mcrissa
DN 30.03.1979; UM 25.09.2008; DPN 02.07.2009

pooh
DN 03.11.1977; UM 26.09.2008; DPN 03.07.2009

iula78
DN 22.09.1978; UM 24.09.2008; DPN 05.07.2009

adrainafedorca
DN 08.07.1976; UM 30.09.2008; DPN 07.07.2009

doina2222
DN 17.09.1978; UM 27.09.2008; DPN 04.07.2009

rallu
DN 23.07.1979; UM 27.09.2008; DPN 04.07.2009

alina32
DN 19.01.1977; UM 26.09.2008; DPN 06.07.2009



Link-uri utile:

[left]www.emedonline.ro/calculator index.htm" target="_blank">Calculul DPN in functie de lungimea ciclului (1),(2), www.mishu.ro/barza.php" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/info.asp?ID=138" target="_blank">(4)

www.desprecopii.com/info.asp?id=848" target="_blank">Calculul datei nasterii,www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html" target="_blank">Dezvoltare bb dupa saptamani si luni - imagini ecografice, www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=com.bc.common.AdInfo%4041a70bf9" target="_blank">Greutate si centrimetri in burtica la mami, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana, www.visembryo.com/baby/1.html" target="_blank">Dezvoltarea bb-ului din ziua fecundarii, www.youtube.com/watch?v=H_IIIibwyXo&mode=related&search=" target="_blank">In pantecul matern, www.betahcg.it/8094/index.html" target="_blank">Valori beta hCG, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf,www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank">Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase,www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina,www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Explicatii masuratori ecograf,www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici,www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">Sa mancam sanatos,www.babycentre.co.uk/pregnancy/fetaldevelopment/" target="_blank">Dezvoltarea fatului, www.wpclinic.org/parenting/fetal-development/first-trimester/" target="_blank">Dezvoltarea fatului 1, www.pregnancy.org/pregnancy/fetaldevelopment1.php" target="_blank">Dezvoltarea fatului 2,www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul - distrati-va ghicind sexul bebelusului vostru [/b]
masuratori utile recomandari gravide
Index subiecte=Analize,ecografii,teste,proceduri,medici,spitale
Incompatibilitatea de grupe sanguine intre soti
calculator sarcina www.pregnancy.org/pregnancycalendar/" target="_blank">pregnancy calendar
alimente interzise in timpul sarcinii www.babycenter.com/general/fetaldevelopement/pregnancy/1290794.html,greutatea" target="_blank">greutatea si cm fat
www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">poze cu bb in burtica in diferite saptamani filmulet dezvoltare bb
www.pregnancycheck.com/pregnancy-ultrasound.html" target="_blank">ecografii diferite varste sarcina www.pregnancy-weekbyweek.com/pregnancy-week-1-and-2.htm" target="_blank">sarcina saptamana cu saptamana
www.scoalaparintilor.ro/" target="_blank">scoala parintilor 126 zile concediu pre si post natal
www.eva.ro/sanatate/articol284-1.html" target="_blank">exercitii pt travaliu www.eva.ro/sanatate/articol284-2.html" target="_blank">exercitii pentru nastere lista bagaj spital
www.emedicine.com/med/topic3239.htm" target="_blank">nasterea naturala www.emedicine.com/med/topic3283.htm" target="_blank">cezariana www.behindthename.com/" target="_blank">semnificatii nume www.youtube.com/watch?v=H_IIIibwyXo&mode=related&search=" target="_blank">IN BURTICA www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozebb www.visembryo.com/baby/index.html" target="_blank">The Visible Embryo
fetalmedicine, www.topfeminin.ro/bebe/shop/isofix" target="_blank"> sistem siguranta bb in masina 1, sistem siguranta bb in masina 2



Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Felicitari Cristinaaaaaaaaaa!!!!!!! ma bucur tare tare mult. Nu cred ca iti mai aduci aminte, dar noi am fost colege la odiseea pe care tu ai parasit-o din pacate.

Ma bucur ca sunt prima care te felicit, numai bine!! Si schimba semnatura aiaaaaaaaaa!!

Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Multumesc din suflet Eseea!imi aduc aminte de tine, am stat 4 luni impreuna la odiseea de mai-iunie 2007.V-am urmarit apoi din umbra, dar nu mai imi gaseam locul printre voi.
Am schimbat semnatura


Cristina, graviduta fericita
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ei, asa da semnatura!

Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Felicitari din suflet!!!!!!!!!!!!!!
Doamne ajuta sa fie totul bine si in iulie sa ai bebelul mult visat.
Ma bucur mult,ai sa reusesti!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

musette multumesc, nu-mi vine sa cred ca sunt insarcinata.parca traiesc un vis, cel mai frumos vis!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 4+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Felicitari din inima , stiu de cand astepti momentul asta si cat de mult iti doreai
Ma bucur tare pt tine


O vesnica aspiranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

deja gravidute de iul-aug 2009!
Sarcina usora si bebe sanatos si norocos!

Simo mami de Matei
Poze noi

Pentru vot ma gasiti aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=21" target="_blank">si1 si si2
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Felicitari!!!!Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

in sfarsit mamici de iulie august 2009...

mcrissa felicitari, sarcina usoara si bb sanatos


acum sa va spun de mine...am avut UM pe 30 septembrie , luni pe 20 oct fac test si nimic...zic...lasa e prea devreme sa iasa, ar trebui sa-mi vina duminica pe 27 oct...a 2 a zi marti nu mai rezist si ma duc si mai cumpar un test il fac si...vad 2 liniute una mai intensa si a 2 a mai pala...m-a apucat tremuratul ...il arat sotului...vede si el tot 2....incep s asun pe la prietene de bucurie...si fug iar la farmacie...mai cumpar un test il fac ...la fel...a 2 a liniuta se vede clar dar e mai pala decat aia de control....zic gata o s afiu din nou mamica...ma duc azi la dr sa-mi de-a o trimitere pt o eco la sani ...am avut o problema ...dar asta e alta poveste , ii zic , fac testul iese la fel, la care dr zice ca mai bine sa mai asteptam sa-mi intarzie si dupa aia sa ne bucuram....mi-a taiat tot cheful....acum stau si va intreb la voi s-a vazut bine a 2 a liniuta? sunt sau nu sunt gravi din nou? e posibil sa iasa testul pozitiv asa devereme?
sanii s-au marit, burtica ma doar dar nu ca la CM am niste intepaturi ...uffff
la toata lumea si sper sa se mareasca lista de iul-aug in curand


p.s. am uitat sa va spun ca in total am facut 4 teste plus unul azi la dr si toate au 2 liniute , a 2 a mai pala dar e acolo...
Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Felicitari si sa ajungeti toate la termen si sa va tineti puii in brate.
Si eu am avut UM in 30 septembrie... 2006 , fetita s-a nascut fix la dpn, o sa mai arunc un ochi pe aici ca ma apuca nostalgia.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
Bulgaria 2008
www.americanshop.ro" target="_blank">Produse americane originale

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput