Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(5)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

sunt cam supi, nu s-a vazut nimic la eco(abdominala) iar d-nei dr ii e frica sa nu fie extrauterina Marti trebuie sa ma duc sa fac din nou beta hcg si mi-a zis ca daca pot face o ecografie intravaginala ar fi super ca e posibil sa se vada acolo......Singurul luccru care ma linisteste este ca d-na dr zica ca daca era extrauterina trebuia sa am dureri mari ceea ce eu nu am....
oofffff


Floricika 7+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Floricika , stai linstita ,sigur e prea mic si de aceea nu se vede .Si la mn la eco abdominala s-a vazut incetosat doar sacul gestational,deci nimic clar .Depinde f mult si de cat de performant e ecograful .
Noi ne-am schimbat semnatura ...deja suntem mai mari.

Mirela 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Draga Bebe beca, nu as merge la Elias. Pe o prietena de-a mea gravida pe ultima suta de metri, luata in evidenta de un dr. de acolo (intelegi, "atentii" cat cuprinde de-a lungul sarcinii) au dat-o practic afara, nu au lasat-o sa nasca acolo pentru ca dr. ei nu era la spital in noaptea aia. A fost ceva de genul "in nici un caz nu poti sa nasti aici". S-a dus in puterea noptii la Municipal unde i-au oprit contractiile (erau false, cred, nu ma pricep), au luat-o in evidenta si a nascut o saptamana mai tarziu cu ei, la Municipal.
Sunt convinsa ca a fost un caz izolat, dar eu nu as risca. In plus, nici nu as vrea sa merg la un dr. super-cunoscut, dar care sa fie vesnic ocupat, sa nu imi raspunda la tel sau sa nu aiba timp de mine. Am patit deja chestia asta cu doua "somitati". Nu sunt pretentioasa, nu ma intelege gresit. Pentru mine puiul asta e un miracol, ni l-am dorit enorm, am emotii, intrebari si vreau ce e mai bun pentru el in primul rand, adica un dr. bun, cooperant, disponibil etc.
AAA, si eu vreau puiul cu mine in camera dupa nastere si il vreau si pe Dan cu mine.
Sper sa alegem solutia cea mai buna (nici eu nu sunt decisa 100%)!


Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

La mine nici sacul.....
Marti beta hcg indica o sarcina de 3 sapt, sa fie prea devreme? eu asa sper

Floricika 7+ si mamica de David Gabriel (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Capitol nou(dupa ce va fi moderat)

P.S. Fetele noi, o sa incerc maine sa va trec pe lista. Sunt tare prinsa azi. Sorry!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna seara burtici,
ce pot sa zic decat ca sunt fericita!!! analiza de glicemie a iesit bineeee. 107. mi-am facut cruce. a scazut destul de mult. am fost si la doc si a zis ca e mult mai bine asa si sa am grija in continuare.
asta e. regim la greu. nu mai am voie dulce nimic nimic .

pentru burticile pana in 6 saptamani, eu cred ca e prea devreme sa se vada. eu am fost la doc la 7 sapt si mi-a facut eco intravaginala si bebe era mic mic. asa ca mai asteptati un piculetz si o sa se vada si la voi sunt sigura. va doresc numai bine si astept vesti mai bune intr-o sapt.



12+ fericiti

mamica de baietel (imi spune inima)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karmen_ spune:

Buna, mamicilor! N-am mai intrat de mult si am citit cu sufletul la gura tot ce ati scris aici. Sunteti minunate cu ingerasii vostri micuti, cu toata bucuria si cu grijile voastre zilnice. Ma aseman cu fiecare dintre voi (si pe mine ma doare abdomenul, si eu iau utrogestan, agid folic si no-spa) si dupa o zi luuuunga la birou, abia astept sa "ma linistesc" cu cuvintele voastre.
Va multumesc tuturor, nu nominalizez, pentru ca m-am regasit, mai mult sau mai putin, in cuvintele fiecareia.
Sanatate tuturor!

+9

Mergi la inceput