Apocalipsa (3)

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popescudora spune:

De fiecare data cand citesc sau particip la discutii intre atei si credinciosi nu pot decat sa ma felicit pentru faptul ca sunt atee. De ce? Noi avem toleranta fata de toate religiile, nu sarim nimanui in cap ca o sa ajunga in iad pentru ca nu crede sau crede in zei sau mai stiu eu ce...
Nu am idei fanatice de genul ca daca imi implantez un microcip cu rol de identificare e de fapt fapta diavolului si automat merg in iad.
Oricum merg in iad pentru ca nu cred (caci in viziunea lui DD un ateu care pacatuieste cat de putin poate pe baza principiilor etice e mai rau decat un crestin care ii da in cap lu' vecinu da' se caieste sincer dupa aia). In iad merg de asemenea toti cei care sunt musulmani, buddisti, politeisti sau mai stiu eu ce.
Geneticienii isi pierd timpul de pomana, evolutia nu exista, toate dovezile astea cum ca omul si maimuta au comun 98% din ADN au fost create de Satana sau de DD ca sa vada cine crede cu adevarat in el (cine pierde testul ajunge in iad, desigur).
Dumnezeu stie pacatele la 6 miliarde de oameni plus cei care au trait inainte, le tine o evidenta clara. Unde-i bine si frumos e dovada ca exista Dzeu, unde-i rau, e vina oamenilor. Se presupune ca tb sa cred si ca Isus e copilul lui Dzeu (da' eu vreau sa-mi fie demonstrat genetic), ca se poate face din apa vin, mortii invie etc.

Asa ca astept sa merg in iad impreuna cu restul ateilor, credinciosii pacatosi, credinciosii de alte religii si credinciosii buni care isi insereaza microcip. AMIN!

>>>Continuare

Mergi la inceput