Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici11

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Nu am mai intrat de mult noi suntem pe ultima suta de metri, luni ma internez si astept sa-mi faca a 2 a cezariana pt nazdravanul nr 2.
Sper sa fie bine si sa ajungem repede acasa.
Va pup pe toate!

39+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

AMR 1 saptamana !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

sirimie, inca nu e acasa cu noi. deja sunt peste 2 saptamani de cand e la terapie intensiva si a trecut de 2 kile jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

pisik4ever multa rabdare si putere si noi am stat 3 saptamani in spital pana a facut 2500g sa ne lase acasa;multumim lui Dzeu alte complicatii nu au fost la noi!

39+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

AMR 1 saptamana !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

sanziana27, curaj pentru a 2a cezariana! va tin pumnii sa fie totul bine. Si eu am facut 2 cezariene si la a doua a fost chiar mai usor decat la prima. In a treia zi am luat doza cea mai mica de pastile impotriva durerii iar in a patra zi nu am mai luat deloc. Am lasat organismul sa ma previna cand faceam miscari bruste si am invatat sa ma misc incet si cu precautie. In a patra zi mergeam deja prin spital pana la sectia de intensive care unde era puiutul meu, iar acum dupa 2 saptamani merg peste tot si nu mai am dureri deloc, si pot in sfarsit sa dorm pe burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

Pisik4ever-Elian al meu s-a nascut cu 1,5 kg la 30 saptamani si am plecat acasa la 1,8 kg . ca asa e in Romania - e mai bine acasa decat in spital - dar inainte de a veni acasa cateva zile le-am rugat sa ma lase pe mine sa-i dau biberon si ma duceam la spital la fiecare masa pentru ca sa ma recunoasca pe mine si mirosul meu-el era mai invatat cu cel de la spital - a fost greu dar incet-incet s-a obisnuit si cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

Gabriel a ajuns acasa dupa 3 saptamani de asteptare!

L-au lasat acasa la 2.600 kile dar a stat asa de mult ca nu voia sa pape singur. Deocamdata asta e cel mai greu - sa-l fac sa manince. Astazi a plans toata dupa amiaza - ma intreb daca e schimbarea de vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

simiena, ati fost tare curajosi. ma uit la al meu si ma gandesc cat de greu ti-a fost tie cand l-ai avut acasa la doar 1,8 kg si ma imbarbatez singura. Daca voi ati scos-o la capat atunci eu nu am nici o scuza, cu ditamai flacaul de 2 kile jumate!!!

si eu am fost la spital sa ii dau biberon si i-am vorbit si l-am tinut pe mine sa se obisnuiasca cu mirosul meu dar tot plange de zor de cand l-am adus, cred ca e din cauza schimbarii. De la spital mi-au spus sa ii dau o saptamana timp sa se adapteze. In pat plange, in brate se uita peste tot in loc sa .

Maine o sa merg cu el inapoi sa il vada un doctor si sa il cantareasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

Pisik4ever-la noi , Elian fiind inca atat de mic nici nu prea putea sa planga , de baza manca si dormea , cand a ajuns la stadiul sa planga cu adevarat era deja obisnuit , probabil.Il pupam pe micul mare si sa creasca sanatos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

pisik, mult succes! Si eu am avut un mofturos mare.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Buna, fetelor, nu am mai intrat prea mult pe forum ca timpul nu mi-a mai permis din pacate.
Intre timp, Alexia a mai crescut ceva, are deja 2 anisori si o luna, stie vreo 3-4 poezii si vreo doua cantecele scurte, toata ziua ii turuie gurita de nu se mai opreste.

Saptamana asta am aflat ca vom mai avea un bebe si as vrea sa intreb mamicile de esente tari daca am vreo sansa sa duc sarcina asta pana la termen, avand in vedere ca pe Alexia am nascut-o la 33 de saptamani si 4 zile. Eu parca as vrea sa fac un cerclaj, dar doctorul nu prea e de acord deocamadata...

va pupacesc dulce

7+

_

Mergi la inceput