Rahova sau apropiere (44)

Rahova sau apropiere (44) | Autor: Alinutzaa

Link direct la acest mesaj

Capitol43



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
Alinutzaa (11.04) mami de Tudor (05.08.2007)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky (29 iunie.67') Dani (24.nov.2000)
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69(17.sept.69') mami de Mihnea (8.06.2000)






Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Asaaaaa

Sa va zic si eu buna dimineata, sa va dau o cafeluta sa mearga cu capitolul nou, si sa va urez o zi buna si frumoasa.

Mirela nu ma streseaza neaparat copilul decat cand nu ii mai intru in voie nicicum din motive de eruptie dentara sau bazdaci in fundulet sau mai stiu eu ce. Dar, cum ziceai si tu, acum nu mai e de stapanit. Vrea sa mearga si nu poate singur bineinteles asa ca trebuie sa il tin de manute. Si ma plimba asa prin toata casa. Nu mai vrea in patut sau in tarc, vrea pe jos si o ia de-a busilea si se baga prin toate colturile casei, etc. Ai dreptate, era mai usor cand era mai mic. Asa ca la sfarsitul zilei nu sunt stresata cat obosita fizic. Ca si in parc cand iesim...vrea in leagan, vrea pe jos, in nisip, in iarba, la plimbare de manute, plus orele de plimbat in carut. Dupa care trage un pui de somn, intram in casa, eu sunt rupta de oboseala iar el ma ia de proaspata. He he. Dar mi-e drag de nu mai pooooot.
Vicky ai dreptate, ar trebui sa incep sa ma gandesc la gradinite. Stiu ce nebunie este. Dar nici nu vreau sa ma gandesc la faptul ca baiatul meu creste si la un moment dat nu o sa mai fie legat de mine asa cum e acum si o sa il duc la gradi... Offff, hai ca mai avem un pic pana atunci.

A inceput sa chitaie, ma duc la el.

Pup fetele si copilutii

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mire, stai linistita, cum sa ma supar? Imi cam pare rau ca am pierdut ocazia cu pila aia, dar asta e. Cum spuneam, datele problemei s-au cam schimbat si n-ar fi asa bai daca nu-l dau din toamna la gradi.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20058+
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hello fetelor,
andre-ea alex a inceput scoala din martie
mai bine il mai tii acasa pe tudor daca poti si ai ceva ajutor desi e mult mai bine pentru el la gradi dar el e micut si are timp sa mearga la toate grupele
Alinutza, multumim de capitol nou
vicky, super tare invatzatoarea... sunt convinsa ca Dany are numai FB-uri stai linistita
Mire, Dory, vio, lexi, simona, cris, raluca pe toate
sa aveti o zi buna in continuare

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna fetele!

Mirela, daca tot stau eu deocamdata acasa, ce rost are sa o chinuiesc cu gradi?, oricum cred ca nu mi-ar inscri-o acum tocmai din acest motiv, pt ca am auzit ca trebuie sa lucreze ambii pareinti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Dory si alexa e mica si are timp de gradi... poate la anul doar program scurt sa se joace si ea cu copilashii pe-acolo

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua fetelor
pe unde sunteti?
noi suntem obositi pt ca am inceput amenajarile la mama acasa si muncim pe branci,asteptam vacanta,ne-am luat o luna de concediu in august si acum tatonam terenul sa vedem pe unde mergem ca o sa fim singurei ca tati se duce la servici
va pupic pe toate si va doresc o zi buna

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Poftiti la o feliuta de tort si la un pahar de suculet!
Piciul meu implineste 10 lunite asa ca azi sarbatorim un pic. He he


Sa aveti o zi frumoasa
Pup fetele si copilutii

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

sa-ti traiasca piciul ALINUTZZA...
mai aveti putin si faceti anul,atunci sa vezi...trebuie sa faci cinste in realitate nu virtual

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

saru'mana Mirela

fac cinste la un an, pe bune ca fac

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
La multi ani! pentru cele 10 lunite lui tudorica


Mirela, spor la amenajari
noi suntem pe-aici ca fetele baietii au pelcat la scoala si servici noi ne delectam cu lapte si cafea
va si va doresc o zi buna

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput