Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Preluat legatura in California ...totul gri..sta sa ploua..oare cine a trimis si pe aici vremea asta?
Eu sint cam nauca iar ne-am culcat pe la 12.30..am vazut un thriller care mi-a placut si asa s-a dus timpul..Pe la 3 m-am trezit ca dormeam 3 in pat..si nu stiam cine este al treilea si cum a aterizat:)..I-am spus ca este timpul sa merga la el in pat..si ca un robotel..chiar a facut-o!

Azi la pus pantofii aveam o problema nu cadeam de acord ..i-am explicat ca aia pe care ii vrea nu se asorteaza..si ca sa mi-o reteze..mi-a zis..Mom you are too loud! My ears are gonna be biger and biger..and then broken

Roxa nu mai plecati deloc??? Nicaieri? Nu ne-am hotarit decit ca..daca nu venim in Ro s amergem Mexic sau Caraibe..nu am decis inca..oricum iunie-oct este perioada de uragene..Despre suvite..eu as incerca ceva mai radical adica rosu si suvite blonde..dar nu stiu cum iti sta si cit de scurt esti tunsa...
Ioana sanatate..of ce le mai tragi cu noptile...Luca de citeva saptamini nu se mai trezeste deloc..sau ff rar..o data...ptiu..sa nu-l deochi!

Daria ati facut testele de alergie sau ce?
Gabi ..nici nu vreau s ama gindesc cume este la 400...noi dorim o casa de 160 mp..
Andrea felicitari pt colaborarea gasita!

ma duc sa bag niste cafea pe vene...

edit Cristalinule..este clar esti urmarita:))))..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna
stau pe net sa schimb bilete si sa vaz ce mai faceti
Oliv, plecam cel mai probabil in mai. acum nu se mai poate... asta e, se intampla. pai are dreptate copilul.....daca vorbesti prea tare!
Cristal bine macar ca ai gasit 2 mai mici, poate compenseaza pentru una mare . norocul tau ca Oana nu a inceput inca cu pretentiile hihihihi.
Daria cand ai rezultatele la teste?

PS: aci ploua intr-o fericire. a venit primavaraa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Sara buna...mey...nu era de impletit cosulete...era de confectionat din carton colorat...una peste alta a fost dragut.Citeva pozici de azi cu obectu muncii....
http://good-times.webshots.com/album/562729476hGIbrU
Revin dupa ce culc copilutu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ema, ba eu zic ca arati foarte bine s-ti doresc multa sanatate si zambet pe chipul tau. f misto cosuletul, si cea mai crescut ric. pupici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Hop si io la sfarsit de capitol..

Biancai i-a trecut conjunctivita in 2 zile, ii mai pun inca antibiotic dar cam atat..

Ieri am fost cu ea la gradi si am stat juma de ora, mi-au facut demonstratie cum stie ea formele geometrice (inclusiv sfera, con, piramida etc..)... si am ramas impresionata de cat de ordonata poate fi acolo (nu li se da voie sa inceapa o activitate pana nu pun la loc materialele de la cea dinainte).. si cat de dezordonata poate fi acasa.. deci io sunt de vina
Din aprilie va sta acasa pana in iulie... si ma gandesc cu groaza ca trebuie sa o tin ocupata

La munci am inceput training-ul cu cea care imi va tine locul, si deja dupa 3 zile de explicatii sunt satula... sper sa treaca cat mai repede saptamanile urmatoare.. marti dupa amiaza ne-au dus la bowling cica sa ne multumeasca pentru vanzarile ce le-au avut de sarbatori.. nu mai dadusem cu bila din tineretile mele dar a fost distractiv..

Roxi, la noi vremea e misto, adica un mix de nori/ploaie/soare dar in jur de 8 grade.. au fost si cateva zile mai calde chiar.. cand citesc ce iarna au avut in Toronto si Montreal, ma ingrozesc..

Daria imi pare rau ca aveti probleme cu tusea.. si Bianca a fost suspecta anul trecut (dupa primele luni de gradi) de astm.. chiar au pus-o odata sa inhaleze ceva la urgenta.. dar i-a trecut cu venirea caldurii si anul asta nu mai are nimic.. sper sa se rezolve si la voi

V-am citit dar neuronu mi-e prea obosit acu.. daca-mi mai aduc aminte revin..



Rugati-va pentru Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu zic la fel, Ema, ai ramas acea femeie frumoasa asa cum te stim noi ! Pupam Ricu iscusit !

Multumesc de intrebare, rezultatele (20 alergeni) le am luni seara. Sunt foarte curioasa daca aflu si eu ceva concret sa stiu incotro o luam. Vest sau est

Rox, sper ca sunteti bine cu totii, iar amanarea e ... din cauza vremii

Kim, imi place Luca la nebunie. Giulia de obicei imi "spune" pe aceeasi decibeli k nu e surda ...

AndreeaP, da` ce scurt ... ai mult de lucru? Cum merge gradinaritul? Pupi cel smecheros cum e ?

Merg la nani.
Pup trupa.
Sper sa dormim bine ...

Edit; AncaMaria, ma bucur ca e bine Bia si trecu buba la ochi. Spor la treburi !!! Multumim pt gandurile bune.




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mey,va rog frumos...am o fata de mucegaita...si un aer tamp...nu v-ati uitat voi bine.Ricu in schimb e dragutel...si in continua schimbare...
Cristal...fetele tale sunt asa de dulci...cred ca te topesti toata de dragul lor.Mai baga bre ceva in traista...ca mi-amintii...stii ce vopsea e buna ptr. par dragut ca a nostru?
fara amoniac...du-te matale frumusel si cumpara-ti o nuanta cumintica...nici nu inaspreste paru si acopera si firele albe.
Roxa....eu optez ptr. blonde si castanii...nu stiu sa explic de ce...da eu asa te vad.Si imi pare rau ca nu iesi cum voiati voi...numa invidioasele astea-s de vina.Cind le-ai zis Madrid...s-or apucat de cobit...mey mey...ce ti-s si cu femeile astea.
Gabi...am citit...da cum as da-o tot e mare...iti trebe doamna in casa...ca nu faci fata.Acu serios.Mi-a placut sa citesc cuvintu tapet....ceva ce tine de topul rafinamentului in decoratiuni...acu depinde si de care...oare de ce n-ai facut incalzire prin pardoseala...e scump dar jur ca-i economic pe urma...mai ales daca ai camere inalte...toata se duce sus...asa din dusumele...nu-ti trebe temperatura mare...copii pot patrula in picioarele goale iarna...m-a rog...nici eu n-am insa de-as face acum alta casa...intra in lista de prioritati.Apropo...nu stiu daca stii da casele de la tencuiala la cheia finala sunt o mare dragoste de-a mea...am inteles ca ai un decorator...daca cumva ai nevoie de o idee...m-a rog o sugestie,oricind...imi place la nebunie...sa imbrac case.Si da,finisajele sunt usturator de scumpe...mai ales daca optezi ptr. chestii deosebite.una peste alta...sa se gate repejor si sa v-a mutati...aaa...gradina de flori...bulbi...de astea...oricind...flori frumoase ca aici nu-s nicaieri...ori macar reviste sa te inspiri...au astia niste gradini pe aici...raman de multe ori muta...de unde atita imaginatie si bun simt.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Semnez rapid de buna-dimineata: trecu noaptea fara urma de tuse. Si aseara i am dat doar cei 5 ml aerius. Sunt asa de happy.
Pup trupa. O zi frumoasa. Merg sa echipez cupilu` la cerere in roz si doo codite ...



Mey, alea de chiuliti atata, haideti la semnat condicaaa !!!



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Ema hihihi asa, ce ti-e si cu relele astea . si eu as tinde tot spre saten... din pacate nu ma mai duc azi, trebuie sa aman pentru saptamana viitoare. ce frumos cosuletul facut de Ric, bravo!!!
Daria asteptam rezultatul de la analize si imi pare bine ca nu a tusit Giulia azi-noapte. de plecat vom pleca cel mai probabil in 16-25 mai.
Anca bine ca e ok Bianca cu ochisorul! heheh ce ti-e si cu adaptarea asta la vreme, la noi daca e 8 grade ma miorlai si ma vait de numa' . o sa gasiti voi activitati in Romania, stai linistita
aici iar ploua... ce super bleacks. bine ca nu am spalat masina ca si asa era imputita de nu se mai vedea culoarea.
gata ma duc la munci ca azi iar am tone.
bine macar ca e vineri.
pupici tuturor, o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am aterizat in birou, am aici sefu` al mai mare :-) Va fi o zi plina, dar va trece f rapid.
Rox, nu pui poze cu tunsoarea asta scurta de care zici ? :-)

Am vizitat cupilu` la gradi ... e asa o bagareata ce n am vazut, s a cocotat la pc pe cate un genunchi al educatoarei noastre si al celeilate, zici k e regina :-))) Mare tupeu, i se trage de la inaltime, stiu io :-)))

Sunt prin zona, cu bota aia ... stiti voi ...
Mitzu, Pako, Amironeanu, Andries cu pozili, Vrabiuta, Alice, Roller, Roberta, Kro, Marina, Nora, Ina, Lia cu pozili ... si restu` ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput