Mamici de iulie-august 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

buna fete!
mai apar si eu pe aici, scuzati absenta dar nu am avut timp nici sa mor. la servici e jale, aglomeratie mare, acasa piticul...
nu prea am apucat sa citesc din urma mai mult de citeva pagini, ma duc in urma si mai revin apoi.
altfel in afara de oboseala crunta sunt bine, am facut TT ieri si astept rez, sper sa fie bine.

sun aici sunt
mona pup fata pt urari si felicitari pt bb baietel! poate ma tragi si pe mine dupa tine ca eu tot baiat vreau, fii-mea e fata lui tasu' complet si iremediabil asa ca vreau si eu unul sa fie mamos. de roseata la ochisor cred ca poate fi si de la frig, sau o alergie. daca nu are dureri nu e ceva sistemic. se trezeste cu ochisorul lipit dimineata sau are secretie? sa nu fie o conjunctivita, in care caz niste picaturi cu antibiotic i-ar prinde bine.

cami pt furuncul clar iti trebuie antibiotic. cum mai sa te dea afara din spital daca ai infectie, dar acolo ce e sanatoriu pt oameni sanatosi???!

dana o sa tot vezi denivelari din astea pt ca bb isi schimba pozitia, face tumbe. si uterul ca urmare se contracta nu e nimic de speriat, uneori il vei simti exact ca un pietroi. nu ai de ce sa iei scobutil pt asa ceva, aceste contractii sunt absolut normale mai ales cind sunt nedureroase si pregatesc uterul pt nastere, se numesc Braxton Hicks.

mai revin
17+

Mami de Anna (5.02.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu: m-am ingrashat 5kg,mi s-au dublat sanii,iar mameloanele s-au marit in asha hal ca reprezinta jumatate din suprafata sanilor si s-au si maronit,iar mai nou am colostru,celulita pe picioare care se tzine scai de mine,o burta imensa dupa parerea mea,par mult si negru pe burta,unghii frumoase si tari care nu se mai exfoliaza..pofta de sex disparuse cu desavarshire dar a reaparut mai fioroasa ca niciodata,coshuri prin toate cotloanele fetei si pe spate am o adevarata cultura si mai am ganduri negre de genul: o sa ma descurc,oare m-am grabit?trebuia sa mai ashtept pana sa-l fac pe bb?o sa mi se strice toate formele din cauza sarcinii!!
cam asta despre monstruletzul de mine



Ana-Maria18+
am oMARIA!!!AMR 22sapt
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x3k83m_video008_events" target="_blank">filmuletze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput