Gravidute si mamici din CLUJ - 46

Gravidute si mamici din CLUJ - 46 | Autor: dpop

Link direct la acest mesaj



Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina si Maria Teodora

CristinaGoji in asteptare de Daria(DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa poze

Alexandra (Alex29) si TIADRIS ANDREEA poze

Ramona (Ramonella) si Beatrice Alessia poze

Co(bex) si Carina Alysa poze

Paula (Victo) si Stefan poze

Flory (pufulet74) si Joshua Raphael poze

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria poze

Nicoleta (Nrl) si Andrei poze

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) si Eric

Anca (Soanso) si Sorana Miruna poze

Lavinia si Miruna Antonia poze

Raluca si Ilinca si Mihai www.flickr.com/photos/15161024@N07/" target="_blank">poze

Gabriela77 si Sara www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1" target="_blank">poze

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia poze

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia si Ana si Stefania www.flickr.com/photos/10220847@N05/" target="_blank">poze

Diana (dpop) si Irina poze

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad poze

Kitzy in asteptare de Diana (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)

Ildiko (iko) si Szende-Irisz poze

Ani (puisor) in asteptare de Stefana (DPN 02.02.2008) poze

Simona (Simo29) si David

Ioana (Ioana13) si Patrick poze

anca.b in asteptare de Stefan DPN 01.02.2008

Moberi si Alexandra si Matei

Cristina (greta4you) si Mara Bianca

Adriana (mami_alexia) si Alexia poze


Elena(velenamaria) si Eduard Mihai www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze

Andreea(dariandra) si Daria poze

Julia(julia_popadiuc) si Alex-Raoul in asteptare de

Ianuarie .....................................................Februarie
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002..............Lore (redai)- 3.02.1985
.................................................................Ana Maria (fetita de Natalia)-4.02.2005
Codruta-12.01.1975....................................Simona-15.02.1976
Monica (arghirmonica)-15.01.1977
CristinaGoji-18.01.1980...................
Alexandra (Alex29)-22.01.1978
Anca (Soanso) - 27.01.1974...................

Martie........................................................Aprilie
Delia (Ripley)-5.03.1975.............................Asiza - 28.04.1979
Diana (dpop) - 5.03.1980........................................Alexia (bb de Mami Alexia)-28.04.2007
Natalia-13.03.1976...................................Melinda (antoni)-29.04.1979
Ioana -13.03.1975
Daniel (baietel de Monica)-14.03.2002
Raluca-14.03.1975
Adriana (adab)-15.03.1978..............



Mai............................................................Iunie
Carina Sofia(bb de Carrie)-10.05.2007..........Patrick-01.06.2007
Matei (bb de Moberi)-13.05.2007
Theodora Alexia(fetita de Carrie)-30.05.2003


Iulie..........................................................August
Doru-Andrei(bb de Mioara)-1.07.2007...........Adriana(Mami Alexia)-6.08.1987
Cristian(bb de Monica)-7.07.2006................Ramona(Ramonella)-12.08.1981
Timea-Larisa(bb de Meli)-8.07.2007............Petra Alexandra(bb de Codruta)-9.08.2005
..............................................................Flory (Pufulet74)-14.08.1974
Nicoleta(Nrl)-18.07.1979...........................Cristiana(Carrie)-22.08.1973
David Vlad(bb de redai)-18.07.2007...........Co (bex)-28.08.1977
.............................................................Sara(bb de Gabriela)-29.08.2007
.............................................................Paula (Victo) - 30.08.1978


Septembrie..............................................Octombrie
Ildiko(Iko)-1.09.1977
Miruna Antonia(bb de Lav)-5.09.2007........Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
Kitzy - 30.09.1979..................................OanaAlina- 6.10.1977
............................................................Mihai(bb de Raluca)-8.10.2007
............................................................Iris Maria(bb de Delia)-10.10.2007
............................................................Vlad(bb de CristinaGoji) -17.10.2006
...........................................................Stefan (bb de Victo) - 30.10.2007
...........................................................Maria Teodora (bb de OanaAlina)-30.10.2007
...........................................................Szende Iris (bb de Iko)-31.10.2007


Noiembrie...................................................Decembrie
Irina(bb de Dpop)-5.11.2007
Beatrice Alessia(bb de Ramona)-8.11.2007...Ani(puisor)-02.12.1976

David(bb de Simona)-9.11.2006..................Andrei(bb de Nico)08.12.2007
...............................................................Eric(bb de Andreea)-9.12.2007
...............................................................Lavinia-10.12.1974
Ana Ecaterina(bb de Delia)-10.11.2005........Andreea(Eladea2005)-12.12.1977
Carina Alysa(bb de Co)-13.11.2007
Joshua Raphael(bb de Flory)-14.11.2007
Gabriela-27.11.1977...................................Denis Cristian(bb de Asiza)-19.12.2006
................................................................Sorana Miruna(bb de Anca)-20.12.2005
................................................................Felicia-20.12.1977
................................................................Stefania (bb de Natalia)-26.12.2007






mami de irina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata!
Andreea, nu stiu ce sa zic cu cazutul parului, si eu am avut aceeasi problema fupa nastere si acum, in timpul alaptarii. Eu m-am tuns putin si vad ca nu mai cade asa tare.
Alex, eu in locul tau as face un playlist acasa cu muzica si acolo doar l-as lasa sa mearga(selectezi muzica pe care o vrei, cam 200 melodii cred ca ajung). Intr-adevar e scump si un DJ.


MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

buna dimineata scumpelor!
mi-ati lipsit tare-tyare!
o adorm pe printesa si va scriu.
Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Pufulet74, felicitari pentru greutatea lui Joshua Raphael! Se vede si in poze ca ia in greutate, asa am fost si noi cand eram micuti. Pe la 5 luni doctorita imi zicea ca Alexia arata de 8 luni(statea in fund, radea incontinuu). Imi place poza in care sta in coltul canapelei, parca e un ursulet!
Cand ma uit la pozele cu bebelusi Alexia sare in sus de bucurie, se uita la ei, rade, gangureste, parca vrea sa le spuna ceva! Oricum, am constatat ca e mare fan copii, pacat ca nu prea are cu cine sa se joace.Cu verisorii ei a facut dezastru...ei nu erau prea interesati de ea, dar ea ii tragea de bluze, de maini, doar, doar sa o bage in seama!

MAMI & bebe ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna dimineata si de la noi!

Hai ca eu tot citesc despre diversificare, deja am capul calendar...S-au schimbat mult lucrurile...

Oana, nici eu nu folosesc hainitele cu gluga, desi am primit o gramada, dar nu sunt practice, costumasul era doar de...poza!

Sis, sosetute cu talpite de cauciuc din Carrefour am cumparat pt Sara, pt mami nu stiu unde sint.Inveti? Inveti?

Alex, si eu as merge pe varianta propusa de Mami Alexia, as face un playlist si...m-as distra.In grupul nostru de prieteni cel mai bun DJ e...sotul.

Raluca, distractie placuta Ilincai! Alt chef, alta distractie! yuhuuuuuuuuuuuu!!!

Parul si mie imi cade in disperare, si cel care nu cade e smuls de Sara, care mai nou are o noua distractie sa imi smulga mie parul din cap. Solutii nu stiu...eu n-am rabdare de masti si uleiuri prin cap. Cade si se regenereaza. Mie in perioada asta a anului totdeauna mi-a cazut. E drept ca are de unde.

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Meli bine ai revenit! Hai cu povesti! Si tu ne-ai lipsit!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

hello:) sa nu sariti, sunt la o doua

alexutza, minunea tine la noi...a dormit puiul de la 11,30-12 pana al 7 jumate...drept cand s-a trezit rupea tot de fomica:)

gabitzo, merci de pont, ca sosetutele pe care le are cari sunt deja micute:)si da...m-am trezit pe la 6 sa mai invat, dar na m-am lungut cu cafeluta, cu dusul, s-a trezit papusa si am mers la examen...sa speram ca va fi bine;P deja ma gandesc la urmatorul:)

meli, bine te-ai intors:) cum a fost? esti o fericita ca ai avut ceva vacanta zilele astea. cum e puiul mic?

adriana, cate examene mai ai? eu 2 si gata sesiunea asta:)

da alexutzo, sa facem un mare chef;) ar fi fain:) cu sau fara puiuti? sa stiu cum facem planul:)

va pup, asteptam musafiri...pana cand:((


Co +Carina Alysa

http://lilypie.com/pic/080104/j87d.jpg http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor!
piti a mea nu vrea sa doarme nicicum inca, poate s-a dezobisnuit de la patutul de acasa, deci voi scrie incet, hihi, cat ma va lasa.
a fost tare dragut, ne-am dat o gramada cu bordul, am prins o zapada super, vreme draguta, seara mergeam la bai ca sa ne mai relaxam muschii, hihi. in ultimele 2 zile m-a apucat un dor de piti de am crezut ca innebunesc,abia asteptam sa vin acasa.o sa pun si niste poze, dar sa apuc, am impresia acum ca nu ma ajung din urma.inca nu am apucat sa va citesc din urma, sper ca sunteti toate bine.
offf, acum imi zice sotul ca ni s-a stricat centrala si daca nu vin astia sa ni-l repare, iar trebuie s-o duc pe piti,innebunesc. de ce toate astea? si asa visam sa stau cvu ea cateva zile.
mai revin dupa ce rezolvam

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

andreea, am uitat sa zic cu cazutul parului. eu cand am patit-o, cam toamana si pe vremea asta, interesant ca pe sarcina deloc si nici acum..am luat sampon de la Vichy special pt asa ceva si m-am tuns scurt. acum tu ai parul relativ scurt, eventual ii faci un refresh:)

pufu, am renuntat la residence pt ca chicago's e aproape de noi si aici sunt saloane pt nefumatori unde incap cam 25 de pers.si m-am gandit totusi ce a zis si ralu cu dansul...ca e capacitatea de 35 si probabil ca 25 cati vom fi am fi la limita dansului...:)

Co +Carina Alysa

http://lilypie.com/pic/080104/j87d.jpg http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

MELI draga bine ai venit ne a fost tare tare dor de tine ,nu uita sa ne pui poze cand ai timp
daca ai probleme cu centrala spune mi ca pot sa ti dau un nr de telef unde sa suni

Cam frigutz afara tu fetelor ,mogaldeatza mea are un nasuc asa de rosuuu draga de ea ,gata cu plimbarea pe ziua de azi

LORE draga pe unde esti ?

ANDREEA eu zic sa ti faci niste analize si sa vezi unde i baiu .oricum clar ca ai nevoie de vitamine ,ai incercat cu REVALID?

GABI ce noroc ca se pricepe sotzul tau la muzica
la botez am facut un mp3 si totul a fost ok ,dar acuma vreau muzica de dans ...
stitzi ceva site uri cu muzica buna ?


TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA
3 oct.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LA MULTI ANI CODRUTA SI TOT CE TI DORESTI


CO draga eu ma gandeam la varianta cu copilashii si sotziorii dupa noi
voi ce zicetzi ?
vreti sa fim numai noi fetele ?
oricum e bine
sa facem ceva tot la rest.CHICAGO

DAR TREBUIE SA NE HOTARAM DIN TIMP SA PUTEM FACE REZERVAREA

listutza :GABI,EU,ANDREEA(dariandra),ADRIANA(mamiAlexia),CO
deocamndata suntem numai 5 ...daca ne strangem vreo 20 ar fi super



TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA
3 oct.2007

Mergi la inceput