Aradencele la apel!(85)

Aradencele la apel!(85) | Autor: pufymic

Link direct la acest mesaj



Mamici din Arad



adablackcat(Ada) - Teo- Iulia si Vlad
alina33 (Alina) - Dacian - Dragos
Alina.a (Alina) - Gheorghe-Elisa
alinamorostes (Alina)- Calin - Dragos & Adelina
alinutza13 (Alina)- Sebastian - Fabiana
ancapolgar (Anca)- Ovi - Alex
anichka (Ana) - Costel - Albert Fabian
anto (Antonela)- Radu - Denisa
claudelu (Claudia) - Claudiu - Raul-Andrei
claudia_maria (Claudia) cu - Paul - Ana Maria
cristinacsa (Cristina) - Mihai - Carina & Alexandra
DianaR (Diana) - Vasile - Vlad & Timeea
dita (Edith) - Eugen
Ducky (Diana Maria) - Helmut Robert - Glad Helmut Ioan
flavia ramona (Flavia)- Sorin - Bogdan Ioan
gabitzica (Gabi) - Ciprian - Tudor & Ioana
Hildegard (Vero) - Ioji- Stefan Peter
ILDI25 (Ildi) - Stefan - David
lindaG (Linda) - Mark
maggda (Magda) - Danut - Bianca
Melania14 (Carmen) - Ovi - Melania Ioana
Monica70 (Monica) - Ghita - Diana
maria_rubi (Maria) - Adi - Mara
Niko_26 (Nicoleta) - Cipri - Maia
pau (Nico) - Romy - Paula
pufymic (Ioana) - Ovidiu - Alesio Andrei & Nicolas Mihai
Somleac (Mihaela) cu - Cristi - Daria & Alex & Matia







Ianuarie
01.01.2006- Diana (fetita lu Monica70"Monica")
10.01.1974- Ovidiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania 14"Carmen")
14.01.2005- Melania Ioana (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania 14 "Carmen")
18.01.2007 - Mara (fata lui maria_rubi "Maria")
20.01.1980- Stefan (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=25758" target="_blank">ILDI25"Ildi")
22.01.1981 - Ducky "Diana Maria"
22.01.1981- Niko_26 "Nicoleta"
22.01.1973- Somleac "Mihaela"
23.01.1973- Romy (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau"Nico")
29.01.1999- Daria (fata lui Somleac "Mihaela")
30.01.1977- Anichka "Ana"

Februarie
03.02.1971- Vasile (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR “Diana”)
05.02.2005- Ana-Maria (fata lui claudia_maria "Claudia")
05.02.1977 - Hildegard "Veronica"
07.02.2003- Alex (baiatul lui Somleac "Mihaela")
08.02.1962- Radu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto “Antonela”)
09.02.1981 - ancapolgar "Anca"
28.02.1974 - Ioji (sotul lui Hildegard "Veronica")


Martie
02.03.1975-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">Melania14 "Carmen"
02.03.1978- Ovidiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana")
05.03.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana"
12.03.1975- Claudiu (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia")
14.03.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8354" target="_blank">flavia_Ramona "Flavia" (web)
15.03.1981- Ovi (sotul lui ancapolgar "Anca")
18.03.1969- Mihai (sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina")(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
21.03.1971 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda" (web)
26.03.1991- Denisa (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto "Antonela")
28.03.xxxx – Eugen(sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3271" target="_blank">dita “Edith”)

Aprilie
01.04.2004- Raul-Andrei (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia")
11.04.2002- Dragos (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina") (web)
14.04.1974- Cipri (sotul lui Niko_26 "Nicoleta")
20.04.1972- claudia_maria "Claudia"
20.04.2004 - Albert Fabian (baiatul lui Anichka "Ana")
29.04.2004- Dragos (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 "Alina") (www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web)


Mai
02.05.2006- David (baiatul lui ILDI25 "Ildi")
06.05.2006 - Vlad (baiatul lui Adablackcat "Ada")
09.05.1975 - Costel (sotul lui Anichka "Ana")
10.05.1976- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi" (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
16.05.2004- Vlad (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR "Diana") (web1, web2)
17.05.1980-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=25758" target="_blank">ILDI25 "Ildi"
17.05.1966 - Teo (sotul lui Adablackcat "Ada")
18.05.2006- Timeea (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR "Diana")
23.05.1979 - Adablackcat "Ada"

Iunie
18.06.1978- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13297" target="_blank">DianaR “Diana” (web1, web2)
20.06.2007- Elisa (fata lui alina.a "Alina" )


Iulie
04.07.2006- Alex (fiul lui ancaplogar "Anca")
05.07.1965- Danut (sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda")(web)
10.07.2003 - Iulia (fata lui Adablackcat "Ada")
11.07.2005 - Glad Helmut Ioan (fiul lui Ducky "Diana Maria")
16.07.1979- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5929" target="_blank">Claudelu "Claudia"
22.07.1974- Calin (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes "Alina") (web)
22.07.2002- Alexandra & Carina (gemenele lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
27.07.1980 - Helmut Robert (sotul lui Ducky "Diana Maria")
August
05.08.1977 - Alina.a "Alina"
09.08.1977 – Paul (sotzul lui claudia_maria "Claudia")
28.08.1973 – Dacian (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 “Alina”)
31.08.2006 - Adelina (fata lui alina morostes "Alina")


Septembrie
05.09.2006 - Bogdan (baiatul lui flavia ramona "Flavia")
09.09.2004-Fabiana (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina")
11.09.2006 - Ioana (fata lui Gabitzica "Gabi")
11.09.1980-Sebastian ( sotul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13"Alina")
17.09.2006 - Nicolas (baiatul lui pufymic "Ioana")
29.09.1998- Bianca (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7369" target="_blank">maggda "Magda") (web)

Octombrie
07.10.1975- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9967" target="_blank">stanamiorel "Ciprian" (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
08.10.2004- Alesio Andrei (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7453" target="_blank">pufymic "Ioana")
22.10.2003- Tudor (baiatul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8670" target="_blank">Gabitzica "Gabi") (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gabitzica" target="_blank">web1, www.stoc-studio.ro/tudor" target="_blank">web2)
24.10.1970- Sorin (sotzul lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8354" target="_blank">flavia_Ramona "Flavia") (web)
31.10.2006- Matia (baiatul lui Somleac "Mihaela")


Noiembrie
07.11.2005 - Stefan Peter (baiatul lui Hildegard "Veronica")
10.11.1972-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=305" target="_blank">Cristinasca "Cristina" (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=cristinacsa" target="_blank">web1, web2)
15.11.1970- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3271" target="_blank">dita "Edith"
16.11.1965- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3667" target="_blank">anto “Antonela”
17.11.1970- Cristi (sotzul lui Somleac "Mihaela")
27.11.2002- Paula (fata lui www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau "Nico")
28.11.1973-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5568" target="_blank">Alina_morostes
"Alina"
(web)
30.11.1982-www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16392" target="_blank">alinutza13
"Alina"


Decembrie
05.12.2006- Maia (fata lui Niko_26 "Nicoleta")
07.12.1976 – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22933" target="_blank">pau “Nico”
24.12.1969 – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6331" target="_blank">Alina33 “Alina” (www.inarad.ro/dragos" target="_blank">web)
25.12.1979 - maria_rubi"Maria"
27.12.1979 - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8766" target="_blank">LindaG"Linda" (web)
30.12.1978- Adi (sotzul lui maria_rubi "Maria" )



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Pau, la gradi de obicei se duce tort si suc. dar au fost si copii care au dus numai bomboane sau la ziu unei fetite au fost si 2 clowni care i-a pictat pe fata si le-a facut animale din baloane.
Pentru copii poti face eclere micute aperitiv, umplute cu ce vrei tu, pasta de branza, de conopida, de icre, telina, etc. Poti face cornuri cu sunca( tot apertitiv). A.. ce ar fi interesant pentru copii, sa insiri pe scobitori sunca, cascaval, chifteluta. Eu mai fac o rulada cu blat asemantor cu piscotul, subtire iar umplutura e pate, unt, sunca, oua fierte ,ceapa patrunjel. Mai am un chec din cascaval, oua si parizer. Daca vrei reteta la vreuna din ele sa imi spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Buna seara!

Am fost 10 zile cu Mara la ai mei parinti la Slatina, a fost super!!! Pacat ca am stat atat de putin si ca pe ai mei o sa-i mai vad la anul in vara, daca nu reusesc mai repede...
Am vazut ca v-ati intalnit, veneam si noi daca eram aici.....dar ramane pe data viitoare.
Bineinteles ca vroiam sa scriu mai mult, dat fiind faptul ca am citit cele 2 capitole incheiate de cand am plecat, dar am un blanc, poate din cauza somnului....
Claudia, Carmen, Miha (surpriza serii pt mine ), felicitari si sarcina usoara sa aveti!!!
Trimit mesajul asta, imi pun ordine in idei si revin daca operatiunea reuseste

de Mara

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Cristina, bine ai revenit

Pau, mi-am amintit ceva...si mama ne-a facut decateva ori ravase (sper sa nu gresesc )...a facut niste nuci scobite (sper ca stii prajitura aia numita "nuci", nu?), iar in unele dintre ele n-a pus crema si fel si fel de ghicitori sau intrebari...ultima data cand a facut vestitele ravase a fost ptr un revelion inca pe vremea studentiei...atunci chiar a fost show...a pus fel si fel de intrebari despre sex si alte cele (bine, autoarea a fost sora mea, care nu mi-a spus nimic, nimic )
A si inca ceva...ieri am descoperit ca pe site-ul lui Hildegard sunt multe retete faine. Stai sa caut site-ul si cu siguranta vei gasi ce sa faci ptr ziua Paulei
Uite asta e site-ul!

Sanatate multacelor bolnaviori!
Raulica e tot cu tuse, dar parca o idee mai bine.
Eu sunt presedinte ptr referendum la o sectie de votare din Micalaca si sunt super aglomerata saptamana asta. Dute la copil, dute la primarie, dute la sectia de votare, sunt tot pe drumuri, mai rau ca traseistele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu tot fara net, a sunat Calin la rds si sper ca vine cineva maine sa vada care-i problema.
Dragos e mai bine, mai tuseste putin, il mai tin si maine acasa.

Gabi, mi-a zis Calin ca v-ati intalnit la Cipri la birou azi.
Pana la urma ai alaptat-o pe Ioana? Cum esti, te doare?
A, ceasul e Coster Diamonds, l-a cumparat tot de acolo cu lantisorul.

Pau, vad ca fetele ti-au dat cateva idei de aperitive, am intrat si eu acum pe blogul Veronicai si sunt multe retete fain.
Noi la gradi am dus tort, suc si o cafea (un pachet) pentru doamne.

Ada, l-am vazut pe Vladut tunsulica, tare scump e, eu zic ca seamana f bine cu tine.

Dita, imi pare rau ca nu te simti bine. Nu ai fost la medic la Szeged? Mai scrie-ne cand ai timp.

Ioana, cum e Alesio?
Felicitari lui Nicolas pentru dintisori!
La Adelina sunt f umflate gingiile jos in ambele parti, stau sa iasa ceva maselute, dar pana acum o chinuie rau.

Edit: Am corectat ca facusem cateva greseli, nu sunt obisnuita cu tastaura asta.
Clau, wow ce aglomerata esti!
Ma bucur ca Raul e mai bine.






Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata!

Noi suntem suparati ca e tare bolnavior Alesio, asa ca azi avem in program si vizita la medic....
Cel mai tare ma sperie ca-mi tot spune ca-l doare spatele....sper sa nu fie facut pneumonie....dar nu prea cred ca ieri cand l-a auscultat Ovi nu avea raluri....sa vedem ce verdict avem azi de la dr!

Cristina bine ati revenit!Ce mai face Mara?Mama ta cum se mai simte?O deranjeaza operatia?

Clau deci pana dupa votare esti doamne presedinta?Sper ca macar iei ceva bauti ca lumea pe chestia asta!

Alinush ma bucur ca e mai bine Dragos....si eu l-am tinut sapt asta acasa pe Alesio...

Mai fetelor ma confrunt cu o mare problema: Nicolas!Pe cat a fost de cumintel cat a fost mic, pe-atat e de dracusor scum!Si a inceput sa urle si sa se tranteasca de pamant daca nu ii dai ce vrea el sau daca nu faci ce vrea el....e de groaza!Vreau sfaturi: ce sa-i fac in situatiile astea?Cu ignorarea nu merge ca se tavaleste pe jos si se da cu capul de podea...cu distragerea atentiei merge dar mai rar....!Ma dispera!

Miha, Carmen, Anca, Alina.a, Ada, Cristinacsa,Monica si restul fetelor, voi pe unde sunteti?ce mai faceti?Mai dati un semn de viata!!!!



******

VOTATI-NE!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=8" target="_blank">"cioc-cioc"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=miss%20odiseea%20sarcinii&page=21" target="_blank">"te pup fratiorule"

Multumim anticipat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Salve! Cristina,bine ai revenit!
Na, ca mai apar probleme si la noi,l-a prins raceala pe Alex,azi-noapte a facut febra,noroc ca i-a trecut cu Nurofen,tuseste.... Sper sa ii venim de hac inainte sa se agraveze.Acum e un dulce,sta pe canapea si se uita la desene.

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Ioana, mama e bine, nu o deranjeaza decat putin cand se schimba vremea, multumesc de intrebare! Mara are 4 dintisori, 2 jos si 2 sus si sta sa sparga si al cincilea.....are 10 kg si merge de o manuta.

Ce de copii bolnaviori pe aici, offff..... Noi suntem bine, sper sa nu dea si peste noi vreo raceala ca ne-a ajuns faza cu spitalul in septembrie. Multa sanatate piticilor si voua multa multa rabdare si odihna sa puteti face fata problemelor

In alta ordine de idei, hai sa vorbesc si eu de Miha, care nu numai ca m-a surprins placut dar deja o vad ca pe o mama eroina.....si imi aduc aminte cum zicea ea in gluma cu cateva capitole in urma ca o sa tamaieze, si scuipa in san si lucruri din astea ....felicitari mamico, you rock!!!! Ai o putere si o rabdare de invidiat......

Aaaa, era sa uit, deh, daca nu iau vitamine.......Gabi, m-am amuzat de Ioana ca si-a gasit genele si tot trage de ele, tare scumpica tre sa fie, parca o si vad cum isi duce degetelele...hahaha

Mai punem de-o intalnire?

de Mara

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dita spune:

Ceau fetelor!

Alinush, am fost la Szeged, acolo m-am si operat.

Ioana, am facut laparoscopie pt indepartarea unui chist si verificarea trompelor si a uterului. Poate ca multa lume face aderente dupa operatii si probabil nici nu stie daca nu provoaca durere . Acum nu e f. sigur ca asta e problema la mine, dar la eco fiind toate in regula asta a presupus doctorul ca poate fi. Din cate stiu aderentele oricum nu se pot diagnostica altfel decat cu alta laparoscopie, dar sper sa nu fie cazul. E bine de stiut ca exista solutia de care spui tu.

Pupici copilasilor bolnavi, sa se faca bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Cristina rubi, bine-ai revenit. Si eu vreau intalnire! Bine ca sunteti sanatosi, si noi suntem la fel, deocamdata...

In rest...sunt tare ocupata, nu prea am timp de nik, nici de LR macar.

Ioana, si Vlad e un rautz , cu orice prinde in mana merge prima data sa o plezneasca pe Iulia si apoi mai vede el daca se si joaca cu jucaria respectiva. Si face urat daca nu i se da ce vrea...etc. ii tot repet ca nu e voie, il cert, il tot iau si-l pun pe podea de pe unde de catara (e mare mare catarator, ca sora-sa), se urca pe mobila, pe masa, pe scaune. In afar de ce stii si tu nu stiu nik in plus. O sa treaca si astea...





Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna fetele,


niste poze cu stefan de 2 zile

noi suntem bine, ne ies masele din spate, avem deja 2 mai avem 2S-a lasat cu agitatie la maxim.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(2 ani)

Mergi la inceput