Durerea unei pierderi de sarcina ( 39 )

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Si LA MULTI ANI pentru sarbatorite! Sa fiti sanatoase si fericite, fetelor, ca va veni si ziua aceea de fericire deplina!


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

LIANA, si noi te iubim si te pupam!Bravo pt examene, nici nu ma gandeam sa nu le iei

CMYRY, cum e, ai venit? Da-ne un semn!

PEPSI, eu ma gandesc la tine si iti doresc multa putere sa treci penste necazuri. sa fie bine totul, sa gasiti o cale de rezolvare. Multa sanatate pt Davidutzu!

MIRELA, sa treaca durerea!

MICHELLE, si eu fac bilantul pe ultimul an si ma doare sufletul tare. Sper insa ca intr-o zi va fi bine. Apropo de intrebari fara raspuns...eu am deschis un subiect la Sufletul credintei, sa vad si altii cum gandesc si ce raspunsuri au cand se intampla nenorociri. Ma incurajez singura insa ca trebuie sa privesc inainte.

MARRYAN, sper sa iasa bine testul, sa nu trebuiasca sa treci prin noi proceduri chinuitoare...cum sa nu stie dr sa faca IA?Offff!! numai bine si mult curaj!

MAV, imi pare rau ca esti si tu la pamant, totusi nu te gandi la ce e mai rau, mai cere o opinie, doua...apoi vei vedea ce trebuie facut.

ALINUSHCA, am citit articolul...la o "normalitate" de genul asta meditam si eu zilele trecute. sa avem si noi bucuria unei sarcini cu cat mai putin stres!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Fetelor, eu azi noapte n-am avut somn...tot ma gandesc la sarcina mea si incerc sa pun cap la cap niste lucruri. Ma tot gandesc ca e ceva in neregula cu mine si poate am norocul sa-si dea cineva seama de asta, poate la urmatoarea sarcina va fi mai bine. Principalele mele probleme au fost IR-uri crescute (peste 0,75-0,89), contractii dureroase permanente, senzatie de frig rauuu, chiar daca era cald de ceilalti statea in maieu in casa. Oare e posibil sa existe o corelatie intre ele? Am intrebat dr si mi-a zis ca e normal sa fi avut contractii, atat!Da' mereu-mereu??A, si cu IR-urile, spuneau fetele de aici care au avut ca si mine copilasi cu malformatii la inima ca IR-urile sunt totdeauna crescute in aceste cazuri, oare de ce??
Ati mai auzit de asa ceva? Ale, ca tu ai citit mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Seara buna fetelor!

Draga kossir imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat, e groaznic, si te inteleg cu Mihai. Eu am o fetita de 10 ani care isi doreste foarte mult un fratior- suriaora, si cand s-a intamplat sa pierd sarcina i-am zis ca bb era bolnavior si m-a bufnit plansul ( am incercat sa ma abtin, dar nu am reusit).... sa stii ca vazandu-ma asa, ea a fost cea care m-a consolat si mi-a zis ca o sa vina altul la noi. Sunt suficient de puternici, uneori mai puternici decat credem noi.
Cred ca ai nimerit unde trebuie...este un grup deosebit aici, si pe mine m-au ajutat foarte mult. Din pacate nu te pot ajuta cu problema cu sanii...iar pe medic ar trebui sa il treci pe lista neagra!

carminabulina eu am avut la 3 saptamini dupa chiuretaj aproape BHCG 55, iar astazi am avut confirmarea de la analiza histopatologica: mola hidatoforma partiala.

Liana: sa ne traiesti si LA MULTI ANI!

Miha



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna seara fete dragi!
LIANA LA MULTI AAAANI !!!SA-TI DEA D-ZEU MULTA, MULTA SANATATE SI UN BEBIC LA BORD CAT MAI CURAND!
NANA sa-ti traiasca minunea, sa creasca mare , sanatos si frumos, sa fie cuminte si sa va umple viata de bucurii!!!
IreneCAM inca nu am ajuns la endocrinolog, probabil saptamana viitoare sau peste doua saptamani, in functie de programul sotului, ca sa mergem impreuna.Din pacate, la intrebarea cu IR-urile, nu stiu sa-ti raspund, dar probabil ca te ajuta fetele, ca imposibil sa nu stie careva vreo informatie.
Ninia ma bucur ca reusesc impreuna cu fetele, sa va ajutam sa va simtiti mai bine, voi cele care acum treceti printr-o perioada mai sensibila.
catty cum te mai simti? Sa stii ca si eu iti tin pumnii la laparo si sa nu-ti fie frica, pentru ca o sa fie totul bine si o sa te refaci repede.Ai reusit sa scapi de nemernica de soacra?
alinushca sigur ca poti sa fii relaxata si sa nu te mai gandesti la nimic negativ, iar in legatura cu "pauza" pe care doriti sa o faceti, va poate aduce relaxarea dorita, cu siguranta.Tin pumnii sa fie totul bine .Eu subscriu propunerii tale pentru listuta cu zilele de nastere, buna idee..
marryan trebuie sa incerci sa depasesti momentul delicat in care esti acum, vad ca ai facut deja si primii pasi in directia asta, noi cel putin o sa te ajutam cum putem si din tot sufletul. si o .
Michelle tu ce mai faci draga mea? Cum merge cu vizitele la fetita?
alyx bine ai revenit pe aici si sper ca toate nelamuririle cu analizele sa se clarifice si sa incepeti odata "munca" , da?
c.myry nu te mai lua dupa nimic ce ar putea sa te faca sa gandesti negativ, pentru ca eu cred ca daca valoarea asta ar insemna ceva rau, ar fi pe un tabel separat, nu la valoare normala de HCG la o anumita varsta a sarcinii. si nu te mai stresa.
miha74 mi-au dat lacrimile cand am citit ce i-ai zis fetitei tale, dar vezi ca ea e doar un copil si a avut puterea sa te imbarbateze si sa-ti spuna ca va fii bine. Asa o sa fie! .
carmina pai daca e asa cum zici tu, ia mai incearca o chestie : cand vine trecututl si face " toc, toc, toc" pe umarul tau, spune-i ca ai trecut de el si ca pe tine te preocupa viitorul, ca ala tre' sa vezi ce faci cu el, cu trecutul nu mai poti rezolva nimic, doar sa inveti din experientele lui dar nimic mai mult.Ia vezi, merge? Eu spun ca o sa mearga. Bafta multa
Pepsi sanatate multa piticului, dar cum de a racit? Ma gandeam, dupa ce am trimis mailul, sa nu cumva sa te supere, ca am fost asa, mai din topor , dar m-am gandit ca intr-un fel, poate te ajuta. Si mie imi place tare mult sa gatesc, avem deja specialitatile familiei si ne plac si chestiile mai exotice si mai speciale. si tie si la pufuleti si sper ca te-ai mai linistit.
andreea16 ma bucur mult ca ai scris, ca intrasem la banuieli, dar s-au spulberat odata cu citirea mesajului tau.
musette multi, tu ce mai zici, tot cu munca multa?
monysorescu bine ai revenit si vad ca ai trecut destul de repede si de perioada trista, ceea ce e foarte bine. Tine-o tot asa, optimist si cu incredere si va fii bine.
blueeyes ai fost la medic, cum a fost? Sper sa-ti treaca durerea de cap repede.
danangie tin pumnii sa iasa bine si analizele astea.
Laura bine faci, asa imi place, trebuie sa te menajezi si sa ai grija de tine, sa te odihnesti, ca sigur la cat e bebe de jucaus, o sa te tina ocupata si dupa ce soseste pe lume, asa ca profita cat poti acum.
mav fata trista, imi pare rau ca te simti asa, hai, da manutza la mine sa te ajut sa te ridici, iar pana nu e sigura chestia cu sinechia, nu-ti fa sange rau, mai bine astepata sa vezi, poate totusi daca zici ca e z1 aunui CM mai ciudatel, poate e implantare? fata necajita si ma sa fii bine.
kossir fata draga, cuvintele sunt de prisos ca sa exprime ce simti tu acum..., imi pare tare rau pentru ce ai patit si sunt si eu alaturi de tine impreuna cu fetele. Cu fiul tau cel mare, poate s-ar consola daca i-ai spune ca bebe l-a cerut DD la e, nu stiu...imi inchipui ca pe langa ceea ce s-a intamplat, trebuie sa ii explici si lui, saracutul....offf.....e atat de greu...sunt alaturi de tine si iti tin pumnii sa-ti revii, sa-ti regasesti puterea de o lua din nou de la inceput si ma sa fie bine cu tine.Iar cu medicul, scuza-ma ca spun, merita sa maturi cu el pe jos, nemernicul.
slimatei si sa nu te mai agiti, ca o agiti si pe dragalasa.
Ale .

Nah, ca iar m-am intins ca o pleashka , dar ce sa fac daca am avut de recuperat? Eu ma simt bine, ieri nu am mai apucat sa va scriu, ca am stat toata ziua in pat, iar azi, asa cum stiam ca e de fiecare data, m-am trezit fresh si nu mai aveam nimic, dovada fiind si faptul ca mi-am facut curaj si am bagat epilatorul in functiune , ca deja...era padurea Letea .
Va imbratisez pe toate , ma sa fiti bine si sa auzim curand numai vesti bune..



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

Va invit la un nou capitol.





Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Vazand ce i s-a intamplat lui Carmen, nu am mai vrut sa va povestesc ce mi s-a intamplat astazi dupa amiaza, dar parca am nevoie de o parere de la voi, asa ca totusi indraznesc...
Deci, de obicei eu merg si fac analizele la medlife...asa ca acum doua saptamini am facut BHCG-ul si analizele pentru coagularea sangelui. B-HGC-ul a aparut (eu iau analizele dupa internet, am un sistem foarte dragut) numai dupa ce am dat cateva telefone, adica dupa 4 zile, cu intrebari ca de ce se intarzie atat de mult. La o ora dupa telefonele mele hop a aparut rezultatul pe net: am avut valoare 0,08 si m-am bucurat mult.
Sambata cand am facut analizele de Z2, am facut din nou BHGC-ul, care astazi dupa amiaza nu era inca postat pe site. Ciudat este ca la 10 minute dupa ce am dat cateva telefoane...ca nu-mi raspundeau la laborator sa stiu ce se intampla, si i-am amenintat cu reclamatii, apare rezultatul: 8, 2 ....adica mi-a crescut intr-o saptamina. ESTE NORMAL??? Sau se joaca cineva cu nervii mei si pun analizele ....asa ca sa se scape de mine. La alte centre cat dureaza acest B-HCG? ca aici a durat de fiecare data 4 zile.
Si alta intrebare: este posibil sa fie BHCG-ul asa de scazut dupa 6 saptamini de la chiuretaj, avand in vedere ca astazi am aflat ca a fost totusi mola partiala????
Maine seara ma duc la alt medic (al treilea) sa mai aud o parere, si sa imi fac papnicolau si secretie, sunt in Z8 maine, cred ca e Ok pt papanicolau, nu?

Daca aveti vreo parere, idee...astept.

Va pup,
Miha



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput