Gravidutze si mamici de CLUJ - 10

Gravidutze si mamici de CLUJ - 10 | Autor: Morgano

Link direct la acest mesaj

Capitol nou, asteptam cu drag noi mamici si va dorim spor la scris!

Ripley 28+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Mai postez si aici ca deja s-a deschis cap nou pana am trimis eu mesajul ...

Carrie, si eu am mai folosit supozitor la Denis cand il alaptam exclusiv si doar daca nu facea 4/5 zile...Ii puneam jumatate, taiat pe lungime si foloseam rar...i-am mai facut tratament si cu Debridat, dar produs natural este Lactulosa, de asemenea poti incerca stimularea cu termometrul (dar sa nu devina obisnuinta) si o poti ajuta indoindu-i piciorusele peste burtica spre piept...oricum daca e alaptata exclusiv, nu cred ca trebuie sa-ti faci mari probleme...aaa...si inca ceva...supozitorul se pune cu partea ascutita inspre in afara si nu invers (cum facea subsemnata pana de curand)
Bex, eu am primit caruciorul Graco din Canada, la mai putin de jumate de pret fata de cel din Rom ...mi l-a adus o prietena in bagaj...dar se pot trimite din State cu vaporul, se plateste putin si ajunge cam in 8/10 sapt...cred ca tu mai ai timp, daca comanzi acuma...
OAnaAlina, e suficienta monitorizarea anticorpilor o data la 2 luni...

V-am pupat...aveti grija de voi...


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Bex, daca mai e valabila oferta cu programarea la Muresan, il incerc si pe el! Trimit pe PM. nume si nr. meu de telefon....acum am vazut ca ti-e activat PM asa ca numele:Lucacel, tel 0745398097

Raluca , mami de Ilinca si...

http://bd.lilypie.com/nrPOp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Raluca, vrei sa renunta la doctorita? sau vrei numai un control suplimentar?

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

ma duc la dr de familie sa imi dea trimitere pentru un set de analize... nu stiu de ce am impresia ca sunt tare anemica...

ce bine ca s-a mai racorit vremea!

deci oana(asiza) tu zici ca e suficienta monitorizarea anticorpilor o data la 2 luni? inclusiv in ultimul trimestru de sarcina? si tu ai Rh negativ?
ti-ai facut vaccinul acela dupa nastere? cam cat costa oare?



OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Asiza multumesc de raspuns, nu e 100% alaptata exclusiv pt ca am zile cand seara nu se satura si completez dar procentul de formula e mic.baiul e ca nu bea deloc ceai...m-ai bulversat umpic cu supozitorul, nu se baga partea ascutita sa intre mai usor?
azi dupa supozitor a facut prima parte ca sa ma exprim asa destul de tare, deci bate spre constipatie...
scuzati fetelor descrierea

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Olaa fetelor de la mare distanta.Acu sunt la Madrid in o tzara de pauza.Caldura mon cher de numa.Reduceri la tzoala pt tati de nu'ti vine a crede.E faina Spania asta ..da au si ei un bai ..inafara de spaniola cam nimic la limbi straine.In rest e fain..mai frate si pauza asta la ei da ela 1 la 5 seara e totala.Asa ceva strazile pustii si tot inchis.
No va mai scriu .amu is condamnata in pauza ca e siesta.
Aveti grija de voi..va pup,Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by OanaAlina

deci oana(asiza) tu zici ca e suficienta monitorizarea anticorpilor o data la 2 luni? inclusiv in ultimul trimestru de sarcina? si tu ai Rh negativ?
ti-ai facut vaccinul acela dupa nastere? cam cat costa oare?



OanaAlina


Stai ca-ti zic exact...sa merg sa-mi caut dosarul...asaaa....da, si eu am RH neg, incompatibil cu al sotului...

Am fost la monitorizari de fix 4 ori in sarcina, ultima fiind cu o luna jumate' inainte sa nasc. Daca pana atunci nu dezvolti anticorpi, nu mai e niciun risc.

Booon...am nascut...nu a fost nevoie de vaccin, intrucat bb are RH-ul negativ, la fel ca si al meu...oricum il aveam gratis, de la medic putere, cum ar trebui sa-l aiba fiecare......Pupici...

Editez ca sa-ti spun ca si sora mea are Rh neg si a facut vaccinul dupa nastere, tot gratis...precum spuneam...




Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

si eu am rh negativ, dar tot asa, o data la doua luni mi-au zis sa merg la control.

cu pedepsele am lansat si eu o ipoteza, ca v-am mai zis ca inca n-am idee cum se procedeaza, si am citit undeva pe un forum ca o mamica punea copilul rau sa stea in ceva scaunel x minute. insa ma gandesc ca oricum odata si-odata o sa-l pui sa faca nani si n-o sa vrea, si o sa faca scheme.

ripley, dupa ce ti-l iei sa-mi spui te rog cum ai procedat. pe site nu scrie pretul, cat costa? eu o sa mai bat si magazinele inainte, mi-e greu sa iau asa pe NV, si pozele alea nu-s prea explicite.

voi ati luat si baldachin, cu plasa de tantari?

http://sheknows.com/pregnancy/ticker/pregnancy/pregtickers13-27-1194940800-0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by carrie

Asiza multumesc de raspuns, nu e 100% alaptata exclusiv pt ca am zile cand seara nu se satura si completez dar procentul de formula e mic.baiul e ca nu bea deloc ceai...m-ai bulversat umpic cu supozitorul, nu se baga partea ascutita sa intre mai usor?
azi dupa supozitor a facut prima parte ca sa ma exprim asa destul de tare, deci bate spre constipatie...
scuzati fetelor descrierea

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Carrie, asa stiam si eu despre supozitor, dar nope...tocmai ca sa nu-l elimine si sa intre mai usor se baga cu partea tesita inainte; ca sa fie "absorbabil" ...Lasa, ca sa vezi cum or discuta si fetele despre kk, pp si alte cele, cu detalii multicolore inca, numa' sa nasca......Pup...



Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

a, si salteluta ovala sa sa potriveasca la dimensiuni, de unde iei?

http://sheknows.com/pregnancy/ticker/pregnancy/pregtickers13-27-1194940800-0.png

Mergi la inceput