Dr. Mihalache Florina ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Desi am mai scris de cateva ori la topicuri legate de dr. Mihalache, tot o sa mai scriu tocmai pt ca sunt f multumita de profesionalismul acestui dr! Eu am nascut in iunie 2006 la CF2 cu ea si voi naste si in noiembrie anul acesta tot cu ea si tot la CF2, nu imi permit financiar sa merg la Euroclinic. Am mers si merg la consultatii la cabinetul ei particular de pe 13 septembrie unde a fost mereu drgauta, amabila, rabdatoare si atenta. Si mie mi-a raspuns mereu la telefon, o data a iesit dintr-o nastere pt ca eram in luna a sasea la sarcina precedenta si aveam contractii muuulte de vreo 2 zile, ce-i drept nedureroase, dar ma panicasem putin. Si la nastere a fost desoebit de draguta, nu mi-a cerut niciun ban, a venit de multe ori sa ma vada la salon, etc. O recomand cu incredere tuturor, de fapt am mai trimis si alte prietene si cunostinte si toate au fost multumite de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna. Eu am nascut cu Dna Dr Mihalache in aprilie si am fost foarte multumita. A venit la nastere desi era, teoretic, inca in concediu, m-a ajutat foarte mult in sensul ca a grabit procesul si nu m-a lasat sa ma chinui (am nascut cu epidurala). La 11 m-am internat in spital pentru ca mi se rupsese apa, cu dilatatie 2 si contractii ff mici si nedureroase, si la 15.40 am nascut. Epiziotomia s-a vindecat foarte frumos si destul de repede, nu am avut absolut nici o problema cu ea. Per total am avut o nastere usoara, nu am ramas traumatizata deloc, si daca as mai face un copil tot la dansa m-as duce.
Nastere usoara si bebel sanatos!

Madi si Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Madi

Buna. Eu am nascut cu Dna Dr Mihalache in aprilie si am fost foarte multumita. A venit la nastere desi era, teoretic, inca in concediu, m-a ajutat foarte mult in sensul ca a grabit procesul si nu m-a lasat sa ma chinui (am nascut cu epidurala). La 11 m-am internat in spital pentru ca mi se rupsese apa, cu dilatatie 2 si contractii ff mici si nedureroase, si la 15.40 am nascut. Epiziotomia s-a vindecat foarte frumos si destul de repede, nu am avut absolut nici o problema cu ea. Per total am avut o nastere usoara, nu am ramas traumatizata deloc, si daca as mai face un copil tot la dansa m-as duce.
Nastere usoara si bebel sanatos!

Madi si Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”




Madi , potzi sa-mi spui si mie numele anestezistului care ti-a facut epidurala ?.

18+ cu Sara - Eliza


Bebelina din burtica
Cununia civila
Nunta
Am mai crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Gattasalvaje, din pacate nu il mai retin Era o doamna doctor care s-a intamplat sa fie atunci de garda. Dar stiu ca Dr. Mihalache lucreaza in special cu o anumita doctorita, asa ca poti sa o intrebi pe dansa. Eu am intrebat-o inainte sa nasc, ca auzisem ca exista o anestezista mai batrana care nu se prea pricepe, si nu am vrut sa am surprize. Din fericire, nu am picat pe garda acelei doamne doctor.

Madi si Ana Teodora(27 aprilie 2007)



"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Multumesc mamicilor care au deschis acest subiect! Demult il cautam! Daca mai intrati, va rog povestiti-ne cum ati nascut. E pacat ca atatea fete scriu constant despre alti doctori din CF 2, iar despre dr Mihalache e atat de putin pe acest site.

Si eu sunt pacienta dnei Mihalache si sper sa nasc cu ea la CF 2. Tot ce stiu despre dna dr stiu de pe net si asa am ajuns la cabinetul din 13 sept.

Sper sa mai apara si alte paciente noi ale dr Florina Mihalache, poate actualizam conversatia.

16+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Sunt de acord cu actualizarea subiectului de aceea vreau sa va spun cateva lucruri:sunt pacienta dnei doctor din mai anul trecut si nu am nimic de rau de zis despre dansa.Este foarte blanda, priceputa, iti raspunde la intrebari, atat la cabinet cat si la telefon.Are darul de a linisti viitoarele mamici ... mai nelinistite.Raspunde la telefon si iti spune ce ai de facut.Daca nu poate ajunge la spital (eu am ajuns la spital prin saptamana 6 de sarcina, cand dansa nu era de garda),te trimite la un anumit doctor, la care se intereseaza ulterior de soarta ta.
Merg la cabinetul dansei din 13 septembrie si pot sa va spun ca preturile sunt mai mult decat acceptabile (50 ron consultatia si 50 eco) iar serviciile sunt foarte bune.Uneori trebuie sa astepti un pic mai mult fata de ora programata, dar asa se intampla atunci cand ai de-a face cu un medic bun.
Despre CFR2:spitalul nu este modernizat dar maternitatea si neonatologia da.Personalul este ok (am mers la camera de garda de 2 ori, si o data la policlinica spitalului).Se ocupa de tine cu grija, fie ca le dai cate o...atentie fie ca nu.Am tot citit pareri negative despre acest spital, cu care nu sunt de acord.Da, la cele 3 eco intravaginale pe care le-am facut acolo, medicii nu au pus prezervativ pe aparat, ci degetul unei manusi chirugicale.Dar zau ca nu e nicio diferenta..conteaza medicul si mai ales santatea ta si a bebelusului.Important sa afli ce face bebe si sa stii ce ai de facut pe mai departe.Saracia din sistemul medical romanesc nu mai e un secret pentru nimeni.
Poate veti gasi fel de fel de pareri negative despre dna doctor, ca de altfel despre orice alt doctor.Nu poti multumi pe toata lumea, din pacate.Cel mai bine este sa va formati singure parerea despre domnia sa sau despre oricare alt medic.De aceea, ar fi bine sa va alegeti un medic ginecolog obstretician inainte de a ramane insarcinate.
Cred ca Dna doctor Florina Mihalache iubeste sincer copiii si ii place tare mult meseria pe care o practica.


Gabrilici graviduta in 21+i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Gabrilici, foarte frumos ai prezentat spitalul. Eu n-am fost niciodata acolo, tot ce stiu, stiu de pe net si din emisiuni tv. Ma uit dimineata de la 8.30 la prima tv la emisiunea prima zi si majoritatea nasterilor filmate de ei au loc in CF2.

Eu am ales sa merg la dna Mihalache tocmai pentru ca am auzit ca incurajeaza nasterea naturala si eu sper din tot sufletul sa nasc natural.

Su eu am sunat-o odata pe dna dr doar pt ca nu ma mai simteam insarcinata (eram la inceputul trim II) si m-a primit imediat, printre programari. A fost foarte dragutza. Altfel as fi stat cu grija pana la urmatoarea consultatie programata.

17+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fetelor, sper sa vin eu cu povesti mai recente. Mai am 2 saptamani jumate; despre d-na dr. nu pot povesti multe dat fiind ca am devenit pacienta dumneaei abia acum 2 saptamani. Am fost la un control atunci si mai am unul luni. Tot ce pot spune e ca mi-a lasat impresia unei persoane serioase. O sa va povestesc in curand si cum e la nastere

La spital nu am fost niciodata, dar am prietene care au nascut acolo si au fost foarte bine tratate, chiar fara sa dea bani.

Monica Elefantica 37+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Monica, nastere naturala si usoara!
Doamne ajuta sa vina bb sanatos si sa va bucurati de el din toata inima! Asteptam cu interes sa ne povestesti cum va fi fost!

17+
Minunea Sfantului Nectarie

http://bd.lilypie.com/Oy3Kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana303maria spune:

Si eu sunt pacienta dnei dr mihalache si sunt extrem de incantata de dansa. Mi-a urmarit sarcina cu multa atentie. In urma cu 4 si 5 ani am pierdut 2 sarcini. Si cu aceasta sarcina am avut probleme, dar care, depistate la timp, nu au fost probleme. Am facut cerclaj acum 2 sapt si acum totul e f bine.
Fina mea nu avea dr cand a ramas anul trecut gravi, dar a ales un alt dr la un cabinet particular in apropierea case ei (ii era prea departe ca sa ajunga in 13 sept). Din pacate, dr nu a fost atenta cu ea, nu a chemat-o la control decat la 10 sapt, cand a descoperit la primul eco ca sarcina era oprita din evolutie. A fost un soc mare pt ea, dar a trecut repede si in decembrie m-a rugat sa-i fac o programare la dr mihalache. Pe 21 ianuarie fina s-a prezentat la ceea ce trebuia sa fie un conrol de rutina si s-a descoperit ca de fapt era din nou insarcinata. A tratat-o f bine, ii urmareste sarcina cu multa atentie, i-a dat cartea de vizita si a spus sa o sune la orice ora, daca sunt probleme. Pana acum totul este bine la amandoua.
In ianuarie, sotia unui coleg de-al sotului meu a nascut tot cu dr mihalache. Ea avea alt dr dar a fost f nemultumita si prin 6-7 luni, la recomandarile unei prietene de-a ei, a devenit pacienta doameni dr.
Intamplator, discutand cu verisoara nasilor nostri, care si ea e gravida in 11 saptamani, am descoperit ca dr ei este tot dr mihalache. Si ea este f multumita de dansa.
In concluzie, suntem 3 gravidute si o proaspata mamica, toate paciente ale dr mihalache, si toate suntem extrem de multumite de dansa.
Ma bucur ca exista acest forum, ca putem sa ne impartasim parerile.

7

Mergi la inceput