Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Hmmm...ce ma fac io daca nu-mi revine pofta de dulce nici dupa ce nasc?


MIha, pai la ce sunt buni prietenii? Daca ai nevoie vreodata sa degustam/terminam o prajitura...aici suntem!

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Mihaela , e imposibil sa nu iti revina pofta de dulce

Oana , am facut blatul din aluat de pandispan ,nu am tava speciala de tarta ,dar e pe lista de viitoare achizitii in bucatarie , iar in iaurt am pus gelatina si deasupra Tort-gelee de la dr Oetker

Vezi www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=15220" target="_blank">aici mai multe explicatii

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, hehe, in primul trimestru eu tare speram sa nu-mi revina pofta de mincat dulciuri, ca sa ma pot si eu tempera cit de cit. Dar n-a fost sa fie. Greturile au plecat, iar in locul lor a venit vechea pofta de dulciuri. Sa vezi cind alaptezi mai ales, ce chef de dulce ai, nu te ingrijora, o sa-ti revina vechea prietena.

Gratiela, wow, ce bunatate ai facut acolo, baga amanunte!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Multumesc, gabi. Acum sa vad ce fac in we: tarta cu capsune sau tortul diplomat. Si...FELICITARI!!!! Trei iezisori acasa, unul mic-mic si tu esti si gospodina. Eu luna asta imi iau sotul si-l invat una-alta prin bucatarie, ca dupa ce nasc nu cred sa mai am timp. Macar o omleta sa-si poata face singur.

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

NAtalia,uite ce am gasit la piata..http://good-times.webshots.com/photo/2082012710081950625IKzEjk,asta e laptele condensat din care faci tu bunatati?
Eu nu inteleg ce scrie,dar doamna de la care am cumparat(mi-a adus de la Chisinau)a spus ca este lapte condensat ptr creme.E?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adriana,laptele pe care mi-l aducea mie d-na de la Chisinau avea alta eticheta,dar in principiu cred ca e acelasi lucru.S-ar putea ca asta ce-l ai tu sa nu fie caramelizat si sa trebuiasca sa o faci tu.
Speram sa mai fie Natalia prin zona si sa te lamureasca.Daca nu o sa fac eu o poza la cutiile mele de acasa.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Te rog.
Cutiile mele au 330 gr ,ale tale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Adi, mai am si eu 2 cutii de lapte condensat acasa dar nu te pot ajuta, ca nu pot deschide linkul dat de tine.
Natalia e plecata la mare, sa-i uram timp frumos si odihna placuta!
Gratiela, Mariuca si Stefu

www.versuripenet.ro/versuri/voltaj/crede/" target="_blank">crede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2082012710081950625IKzEjk
Am mai pus o data.Nu stiu de ce nu se deschide..
Acum e bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Gratiela,sterge din coada link-ului ",asta" si poti deschide poza. sau poate corecteaza Adriana.

Adriana cand ajung acasa ma uit si la gramaj si fac si poze.

Miha si Robert


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...

Mergi la inceput