Ii miroase gurita rau

Ii miroase gurita rau | Autor: mali

Link direct la acest mesaj

Nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai fac!!! Cand se trezeste dimineata trebuie sa deschid fereastra asa de tare-i miroase gurita, uneori si dupa somnul de dupa-amiaza, dar mai putin. Am fost la medic, l-a consultat foarte atent si zice ca e indigestie!! Asta dureaza de sambata, azi, 6 zile. I-a dat motilium, un siropel pe care trebuie sa il i-a inainte de masa, ajuta la digestie cica, dar continua cu mirosul ala. Chestia e ca si vomita uneori, nu la fiecare masa si nu mai are pofta de mancare. Acum trei saptamani a avut o infectie la stomac urata de tot, cu febra mare, voma tot, inclusiv apa dar, am tratat-o si isi revenise, cerea mancare.Doctorul zice ca nu il preocupa mirosul din gura dar pe mine da!!! ma preocupa.
Voi ce stiti??? Ah, Vladutz are 2 ani si 3 luni.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Incearca sa-i faci niste analize, e posibil sa fie giardia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

si eu am crezut ca giardia are fetita mea acu cateva zile, pt ca la fel ii mirosea gurita. am fost la orl si s'a dovedit a fi faringita. dupa 2 zile de tratament deja a disparut mirosul de tot, si mananca mult mai bine ca nu o mai deranjeaza gatul...
vezi, poate si in cazul vostru e ceva de genul asta... eu zic ca merita incercat... am inteles ca si de la rosu in gat se poate voma...

multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mali spune:

Alexa Ioana, medicul s-a uitat si in gurita si in urechi si zice ca nu are nimic!!!
Cu o seara inainte de a incepe toata povestea asta, a cersit de la copiii din parc tot felul de prostii, pufuleti colorati, chipsuri, dulciuri - nu stiu sa le traduc in romaneste, chestii ca de gelatina sau ca de guma, diferit colorate, care mai de care in forma de dinti, de sarpe etc. - golosine le zice aici. (pe vremea mea nu existau la noi asa ceva), de asta zice doctorul ca ar fi indigestie, de la prostiile alea, insa mi se pare prea ciudat sa ii persiste mirosul atata vreme. Ma voi duce cu el si la pediatrul de familie dar pana imi dau astia programare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia52 spune:

Giardia daca are si cearcane, il doare burta in jurul buricului, diaree, voma!!
Uneori dureri de cap.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dddd spune:

Daca poti sa faci rost de liv 52, un siropel pentru copii, pe baza de plante care ajuta digestia, creste apetitul si in acelasi timp este bun si pt giardia! In romania se gaseste la farmacii iar eu l-am folsit cu succes la fetitelemele. Analizele pentru giardia trebuie repetate pt ca nu iese imediat. In schimb exista o analiza speciala din sange si la care iese din prima daca are sau nu giardia. Nu stiu cum se numeste.
S-ar putea sa fie si indigestie numai ca daca mirosul nu dispare si apetitul nu revine, inseamna ca e posibil si sa aibe giardia.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citeodata si cariile dau miros urit la guritza...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alimaxi spune:

S-a intamplat si la noi odata si am obs. ca era de la suzeta....cu siguranta ca in combinatie cu caldura, cu stomacelu....nu stiu....dar suzeta mirosea....

Drept urmare....am scapat de ea...


Alina si Maximilian
noastre la
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alina_anamaria/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

quote:
Originally posted by ocebine

Citeodata si cariile dau miros urit la guritza...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."




Carii la 2 ani ???

Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

quote:
Originally posted by anda141
quote:
Originally posted by ocebine
Citeodata si cariile dau miros urit la guritza...Anamaria "After all is said & done, more is said than done."
Carii la 2 ani ???anul trecut eram la tanti doctor pt. vizita lunara(eram insarcinata cu bb-2),iar la un copilas de 2 ani si jumate la controlul pt efectuarea vaccinului a observat ca e plin cu carii( i-a recomandat consultarea unui stomatolog urgent).deci... Sa il ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Si eu am fost ingrozita ca ii miroase gurtiza tare la baietul meu de 3 ani si 5 luni...am inceput sa ii miros gurtiza pe la 2 ani si jumate...am fost la dr. am facut analize si nimic.Totusi in perioada cand imi este bolnavior sau ii dau medicamente atunci miroase guritza mai tare...dar in general ii miroase guritza si nu am gasit nici un motiv serios.
Carii nu are.(la noi cazul de carii trebuie exclus ca daca imi face carii poate produce infectie la inima, el fiind operat la inima..mergem la dentist la fiecare 4/5luni)
Am intrebat si dentista si ea ne-a spus ca poate sa fie de la medicamente.

Mergi la inceput