Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul

Mamici in Germania (12) Emma invinge cancerul | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj


ROMANCE DIN GERMANIA,HAIDETI SA NE ADUNAM!




Capitolul acesta sarbatorim pe :

DAVID - copil de Mihaela - 29 martie 2007
DidiAlex - 4 aprilie 1976

Noi suntem :

- CLAUDIA74 - nume real Claudia-Maria Timisoara- 02 decembrie 1974, mamica de :

Denisa Timisoara - 17 iunie 1995 si
Andreas Heidelberg - 17 martie 2004

- RAMONAIANI - nume real Mariana Bucuresti - 25 februarie 1978 mamica de :

Eliza Darmstadt - 06 septembrie 2007

- CESCKA777 - nume real Franceska Timisoara - 07 ianuarie 1977,mamica de :

Benjamin Muhlacker - 23 decembrie 2007

- TRISCHA - nume real Adina Brasov - 24 ianuarie 1973,mamica de :

Patrizia München - 04 octombrie 2006


- MIRILUTA - nume real Cristina Targoviste - 28 iulie 1977,mamica de :


Miruna Bucuresti - 19 decembrie 2002 si
William Henrik Hamburg - 30 august 2007

- MIKIRIKI - nume real Mihaela-Mirela Zalau - 19 iulie 1979


- I_ULIA - nume real Iulia Bucuresti - 21 august 1984 mamica de :

Iris Bucuresti - 7 august 2007

- ANGIUTA - nume real Angelica Focsani - 24 octombrie 1982 mamica de :

Vlad Lukas Berlin - 8 iunie 2007

- CLAUDI@ - nume real Claudia Constanta - 16 martie 1983 mamica de :

Tony si Nico Louis

- DIDIALEX - nume real Alex Focsani - 04 aprilie 1976 mamica de :

Robert Bucuresti - 12 septembrie 2004 si
David Mannheim - 31 mai 2007

- ANANGELEXI - nume real Alexandra Bucuresti - 17 mai 1979 mamica de :

Maria Cornelia Bucuresti - 20 septembrie 2006

- RICEA - nume real Teodora Carla Piatra Neamt - 02 august 1978,mamica de :

Roberto Alexandru Lupeni - 28 iunie 1999 si
Angelik Melany Calw - 28 octombrie 2007


- MIHAELAAA - nume real Mihaela Sibiu - 05 martie 1982,mamica de:

DAVID Dinkelsbühl - 29 martie 2007


- dinora77 - nume real Liliana Drochia (Rep.Moldova) - 02 martie 1982 isi doreste mult



- mOoniik - nume real Monika Oradea - 03 februarie 1978


- miraklucker - nume real Mirabella Timisoara - 24 octombrie 1973,mamica de :

DAVID - 15 august 2002 Arbon - Elvetia
DARIA - 20 noiembrie 2004 Arbon - Elvetia
SELINE - 07 februarie 2006 Arbon - Elvetia


- AdinaF - nume real Adina Cluj - 20 septembrie 1978, mamica de :

Fabian si Alexander - 6 octombrie 2006 Ludwigsburg


- noiembrie - nume real Codruta-Maria Bucuresti - 25 noiembrie 1968, mamica de :

Matei - 28 octombrie 2004 Schorndorf


- zuzi.simona - nume real Simona Galati - 11 ianuarie 1971,mamica de :

Antonia - 27 iunie 1998 Galati


EMMA AIDA CIOLAC INVINGE CANCERUL


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hallo! Deci ramane pe 18 aprilie Wilhelma????? Sa ii spun sotului inca o data. E in stare sa imi faca faza ca nu a auzit sau a retinut gresit data. Eu vreau sa ajungem neaparat sub singura rezerva ca mama ori pleaca in Ro inapoi si trebuie dusa la bus ori dusa inapoi la soacra sa ii ajute la noua casa. UF!

In alta ordine de idei m-ati pus la treaba: am facut o praji cu visine dupa reteta mamicilor de pe forumul nostru. A iesit buna, juma de tava s-a dus deja....doar ca astuia mic ii ies dinti si e mai mult cu schnulli in gura si cu praji in mana....acuma iar baga praji in gura si a pierdut schnulli pe drum.

Fii-miu e fan rau DC de cateva zile de cand a observat in antet atatea ratuste!!!!

Legat de aniversari: ieri am fost la verisoara sotului, la ziua ei. Am intrat la categoria matusi, unchi etc fiindca aia erau invitati dupa-masa, tineretul seara iar eu sunt cu plodul de gat, nu? Asa ca am fost la cafea, praji trei feluri, bauturi nealcolice. Foarte lejer totul. Seara urmau sa aiba raclette party.
De ziua mea si a sotului am chemat 2-3 persoane la restaurant si atat.
O sa fie fain cand incepem sa serbam ziua copilului sa vedem cine vine in ajun de Ajun de Craciun????

Eu sunt una dintre mamicile care la bebe1 au vergeturi pe burta ca si cum erau la bebe 5-6 deja!!!!! Dar asa sunt eu n-am noroc de piele elastica!!!!!!!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Claudia74,
hai sa facem asa, in ultimul mesaj pe care il scrii inainte de a inchide capitolul, nu pui un link la noul capitol in mesaj???? Asa facem la clopotei si e f usor sa citesti mai departe fara sa cauti in cuprins la prieteni dintotdeauna. Ce zici????


Despre fosta noastra "prietena" am citit la subiectul "businessclass" si nu stiam daca voi vomita de atata ras sau de greata ce imi face personajul. Eu cred ca are o problema; ca e cam instabila. Nu stiu de unde vine ea din Romania, in ce conditii a crescut dar probabil acuma e orbita de un standard normal in vest si crede ca acela e lux!!!!! Si oricat m-as abtine nu pot: degeaba are sotul ei IQ, faza nasoala e ca nu e transmisibil si nici contagios nu e din cate se vede!!!!!!!
Ii lipseste orice urma de bun simt, modestie etc. Ca sa ajuti oameni la nevoie nu trebuie sa fii MAFALDA!!!!! Sa fie ea fericita si sa ne lase pe noi toti de pe DC in pace! Amin!!!!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:



Fiecare cat poate, cum poate si cat il duce.

Clau, in vinerea aia eu lucrez de dupa-amiaza. Daca nu reusesc sa schimb tura, atunci vin doar sambata dimineata. La ce ora e intalnirea?


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Oau, ce mult ati scris!
Am citit din urma, si acum dau raspunsuri :

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker
...noi suntem pe gata. Maine ne suim pe cai si o intindem spre Romanica.


Drum bun si sedere placuta.


Daa, si eu am citit "bizniz-clasu'", ba am mai bagat un ochi la ZZ si la o mamica se se plangea de nivelul de educatie si comportament al colocatarilor din cartier si cerea informatii despre emigrare, iar tot forumul i-a sarit ei in cap ca i-a jignit pe romani cu povestirea ei.
Si uite-asa am avut niste cosmaruri nasoale toata noaptea. De ce oare ?

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Claudi@
Apropo, citisem ca una din fete a sters copilul la ochisori cu ceai de musetel(sper sa nu se supere persoana) Este foarte neindicat, stiu ce vorbesc caci am lucrat la un cabinet de oftalmologie si inebunea doctora de cate ori auzea de ceai de musetel, la fel si laptele de la san. Cand curg ochisorii, pana se ajunge la medic, sters doar cu apa fiarta si racita si pt fiecare ochisor se foloseste alt tampon steril.


Asta cu ceaiul de musetel o stiam. Insa laptele de san de ce nu? Mie mi-a spus in spital ca e antiseptic si il pot folosi, iar in Elvetia numai asta se recomanda pt ochisorii copiilor ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Edit: cred ca am gresit termenul - laptele de san e steril, nu antiseptic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Salutare fetele si scuzati lipsa ,dar e cu motiv.
Deci sa va explic,vitamina casei a fost in concediu medical de miercuri si am fost ca porumboii.adica am dus copilu la gradi si ne-am tinut de mana prin oras si alte alea.noi decand avem copila asa ceva nu am facut in cursul saptamanii.adica doar noi doi fara copila nu am fost nicaieri.acu ma gandesc bine noi doi singuri nu am mai fost de 2 ani jumate.....
Acum ma apuc de facut cartofi la cuptor cu buruieni si mai tarziu citesc din urma si revin.
Pana atunci o seara frumoasa si sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Uff, am citit shi eu despre gospodina din Business Klass...mie imi e mila de asha fenomene de oameni. Sunt de acord cu ipoteza greutatilor avute acasa care se manifesta dupa imbunatatirea situatiei materiale. Faza e ca de obicei, astfel de caderi emotionale prind oamenii care nu pot tine piept banilor shi altui nivel de viata, decit cel avut inainte de venirea binelui. Modeshti cu banii shi despre bani ramin oamenii care i-au avut dintotdeauna. Celor care le-au lipsit, sau se imbolnavesc de bine (asha cum e cazul conitei din ultimul racnet), sau invata sa-i conduca.

AdinaF...iarashi uff....ba nu cred ca nu se gasesc in Anglia multe. Pretextul ca cele nemteshti sunt mai bune, scuza orice alte mijloace. Soacra-mea face la fel (Doamne iarta!)...cind i se termina rezervele acasa de ulei, cafea, usv...da telefon shi plinge ca acasa is tare scumpe shi ca poate reushim noi sa le luam de aici mai ieftin. Bineinteles ca pretextul e inghitibil, dar nu mai shtiu pina cind...Dar...nu ma mai pling...oricum daca mergem, tot tre sa duc ceva...nu i-am vazut de citiva ani shi tre sa scuturam un pic shi din buzunare.

Mercie inca o data pentru sfaturi....credeti ca daca ii fac un set de produse pentru bebel shi o lotiune de corp pentru burtica, va fi ok? Dar sotului ei ce sa-i cumpar? Nu l-am vazut niciodata. S-au casatorit in Anglia. E shi el din Moldova. Promit ca e ultima intrebare

pe toate



Dino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiul11
RAMONAIANI ma uitam la pozele cu tine dar nu prea imi pari cunoscuta, vorbeai de biserica din Aschaffenburg si credeam ca poate te cunosc. Noi acolo mergem la biserica, de ea apartinem. Poate avem ocazia se ne vedem acolo.


Bine ai venit .
Nu-i de mirare ca nu ma recunosti, ultima data am dat pe la biserica prin septembrie anul trecut . Insa www.flickr.com/photos/21231089@N02/?saved=1" target="_blank">nasii Elizei se duc acolo frecvent, poate pe ei ii recunosti...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77
Mercie inca o data pentru sfaturi....credeti ca daca ii fac un set de produse pentru bebel shi o lotiune de corp pentru burtica, va fi ok? Dar sotului ei ce sa-i cumpar? Nu l-am vazut niciodata. S-au casatorit in Anglia. E shi el din Moldova. Promit ca e ultima intrebare


Setul de produse pt bebei e OK (recomand totusi crema aia de fund de la Weleda , cica e cea mai buna - si adevarul e ca si eu am testat - ii trecea mult mai repede rana de la funduletz cu ea decat cu orice alta crema). Tot asa, uleiul pt burtica poate sa fie unul normal - de la Schlecker sau DM, iar pt sot, ca tot nu l-ai vazut niciodata, deci nu stii nici cum arata sau ce gusturi are omul i-as lua o sticla de sampanie (nemteasca!) ca sa aiba cu ce sarbatori venirea noului membru in familie.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Si acum, ca tot ati vorbit de mancaruri si petreceri in DE, incep si eu sa imi explic multe. Cum ar fi de ce invitatii s-au aratat asa uimiti cand am serbat ziua de nastere (ruperea turtei) a Elizei cu vreo 5 www.flickr.com/photos/21231089@N02/2835303257/" target="_blank">torturi (productie proprie)...

Pupicei, va las si fug la familion, ca deja se aude din sufragerie cum Eliza il calareste pe taica-sau. Ma duc sa-l salvez ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
27+

Mergi la inceput