Szeged - 7

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Auburn imi pare rau....
ZoRi poate ne nimerim deodata la FIV. Ar fi fain.
Andicu ma gandesc la tine si iti tin pumnii.
Mi-Ka cum mai esti, cum te simti?

Fetelor, va doresc distractie placuta astazi la intalnire. Ce mult as vrea sa fiu si eu acolo.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Dragi timisorence.... imi pare rau ca n-am apucat sa scriu si sa ma intalnesc cu voi, dar am avut programare la dr, ma pregatesc din nou pentru Szeged cu ceva analize.
In schimb am reusit sa ma intalnesc cu Andicu .I-am lasat traducerea intregului material de la Szeged, pentru cele interesate va rog sa apelati cu incredere!!!
Poate data viitoare ... reusim sa ne intalnim toate.La ora cand scriu acest mesaj voi poate mai sunteti la Mall la intalnire, la povesti intre fete.
Auburn imi pare rau, trebuie sa continui.
Mi-ka te pup, sper ca te simti bine.
Crinutza

Mirabela11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Ne-am intalnit la Mall cu Andicu, Auburn, Pussi si Zori ( in ordine alfabetica ) . Andicu avea la ea toate actele traduse de la Mirabela (contractul si analizele necesare). Eu am luat lista cu analize care se cer la Szeged si pt ca avea doar un exemplar ma grabesc sa o scriu aici, pentru oricine are nevoie:

INSTITUTUL KAALI - GINECOLOGIE AMBULATORIE

Analize ce trebuie efectuate in prealabil:

Analizele din partea barbatului:
-Teste HIV, HBsAg, anti-HCV
-Spermograma
-Analiza bacteriologica a ejaculatului: aerob, micoze, Trichomonas vaginalis, Chlamydia trachomatis (rezistenta directa)

Analizele din partea femeii:
- Teste HIV, HBsAg, anti-HCV
- Test de cancer (probabil Papanicolau) si testarea sanului
- Testul bacteriologie al secretiei vaginale: aerob, micoze, Trichomonas vaginalis, Chlamydia trachomatis (rezistenta directa)
- Profilul hormonal (recoltare de sange in ziua a doua sau a treia a ciclului menstrual): FSH, LH, PRL, Oestradiol

Analize necesare anesteziei generale:
- protrombina, trombocite, timpi de coagulare si de sangerare, INR
- hemograma (Hgb, Ht, leucocite)
- Na seric, K seric
- functia hepatica si renala
- urina
- electrocardiograma si examen de medicina interna
- determinarea grupei sanguine si a factorului Rh

Actele ce trebuie aduse la consult:
-Bilet de internare
-Carti de identitate, cartele CASS
Acte oficiale din care rezulta domiciliul stabil
Certificat de casatorie sau act notarial care atesta relatia de concubinaj
Bilete de iesire din spital referitoare la operatii sau acte care atesta alte interventii.

Urmeaza adresa clinicii, tel, faxul si email-ul, care se gasesc si pe forum, pot sa le mai scriu o data daca are cineva nevoie.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

vreau doar sa anunt pe toata lumea ca m-am intalnit cu fetele la mall si sunt foarte incantata. si de intalnire si de fete. sper din tot sufletul sa repetam experienta .

...si cu tot testul negativ de dimineata nu am fost plangacioasa.

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

ACUM AM AJUNS ACASA... ANCICU,BAFTA MULTA MAINE LA SZEGET!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Dragele mele,
a fost superb la intalnire, am descoperit intr-adevar niste fete minunate despre care stiam ca au aceiasi problema ca si mine, dar nu am constientizat pana ieri atat de profund ca avem toate aceleasi trairi si sentimente, ca trecem prin dezamagirea " unei singure liniute "....................

Va pup pe toate si ar fi bine sa pastram o periodicitate cu intalnirile. Vreti?????????

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor,
Am vorbit de vreo jumatate de ora cu Andicu. Se intorcea de la Szeged de la ecografie. A spus sa va scriu ca inca nu are internet, de aceea nu intra ea sa va scrie. Dr. i-a spus ca totul este in regula, ca este multumit de cum a reactionat. Mai face o eco vineri, iar luni sau marti are punctia. Va pupa pe toate si va multumeste ca sunteti alaturi de ea.
Si eu va pup pe toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Dragelor și pentru mine întâlnirea de aseară a fost extraordinară și sunt sigură că vom repeta experiența.
Ioana ai fost foarte promptă cu analizele. Mersi
Crinuța s-ar putea să facem cam în același timp FIV, eu sper ca până la sfârșitul lui august să ajung la Szeged.

ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Abia acuma seara am reusit sa intru din nou pe forum, aseara m-am grabit sa scriu lista cu analizele si n-am mai spus nimic despre intalnire; si eu am simtit la fel ca celelalte fete: multumire si incantare ca ne-am intalnit, ca am vorbit foarte deschis despre ce ne framanta pe toate, ce am facut fiecare pana acum, ce putem face in continuare. Intr-un cuvant a fost foarte bine. Poate ma voi harnici si eu de acum sa scriu mai des pe forum, ca de citit..... sunt dependenta de mult.
Pussi, as vrea si eu sa pastram periodicitatea acestor intalniri.
Zori, sigur ca am fost prompta, ma apasa cumva responsabilitatea ca eu am luat lista si nu am vrut sa intarzii nici o secunda.
auburn, confirm si eu ca nu ai fost "plangacioasa" cu tot testul negativ de dimineata, ba chiar sper ca te-ai mai relaxat si ai uitat pentru putin timp de asta!
andicu, stiu ca nu poti scrie acum, dar stii tu ca iti tinem pumnii

Va pup pe toate,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna dimineata,
Andicu , ma bucur ca e totul in regula, si bafta la punctieStiu ca nu citesti dar suntem toate alaturi de tine.

Eu nu mai apuc sa intru ca plec la curs, asa ca va doresc spor la lucru si un sfarsit de saptamana cat mai placut si cald

Va pup



PUSSI

Mergi la inceput