***Mamici de Mai-Iunie 2007*** (60)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Msemcu, bafta si sa iti ajute Dumnezeu Sunt maricele printesele

Andrada
Lasa muncitorii si du-te la spital!

Anca 37+
poze
bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaraspt spune:

pentru Andrada si cel mai asteptat bebe

Pt Mica si sot de Mica , refacere rapida si sa vina lapticul cit mai repede. Maya est o scumpete, ii doresc sanatate si sa va incinte viata.


Vin si eu de la dr: col lung, inchis si bebe marisor. Mi-a masurat bazinul si a zis ca-i cam turtit. Mi-a zis sa incep sa ma acomodez psihic cu ideea de cezariana, joi sa vin cu bagajul la spital si vom vedea. Cert este ca va face cezariana doar cind va da semne bebe ca vrea sa vina, ca daca tot a crescut asa mare in burta si vrea sa mai stea, sa stea sa se faca si mai mare. Mi-a dat si indicatii in caz ca vrea bebe sa vina inainte de joi: ma duc la spital la contractii regulate din 15 in 15 min sau daca mi se rupe apa. Mi-a controlat picioarele si miinele - legat de edeme si varice, pt ca mi-au gasit tensiunea 14 astazi.

Legat de kg luate de mama si greutatea bebelusului: eu am luat in trim. III putin peste 3 kg si dr a estimat ca bebe are acum in jur de 4 kg. De ingrasat m-am ingrasat de Pasti, dar burta a crescut constant tot timpul, chiar daca eu nu am mai pus kg in plus. E adevarat ca de mincat am cam exagerat, mai ales in ultima luna, dar daca nu a sarit acul la cintar nu m-am suparat.
Si am dat iama si eu in pepeni: citeva felii de pepene rosu + unul galben zilnic.

Tamara 38+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Poohy,DianaLaura ms pt raspunsuri. Eu am inceput cu masuratorile de suparare,ca imi spunea lumea ca am burta mica si am vrut sa fac o comparatie.
ANDRADA dupa ce ai asteptat atat sa nasti,acum cand a venit momentul iti faci probleme pt muncitori Bafta multa.Sa-ti dea DD nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ankaa, cu burta mica sunt si eu... adica am fost la un magazin de bebe intr-o seara si tot intrebam si adunam chestii in cosuletu-mi si cand ma intreaba vanzatoare: dar ce varsta are bebe? si ma uit sugestiv spre burta... si nimic... nu se prindea nici moarta ! intr-un final,dat fiind ca situatia era putin peniila deja, am luminat-o ! SUNT INSARCINATA, chiar daca ea credea ca am nascut si atata burta mi-a ramas... care erau sansele sa fi nascut si sa fi ramas cu burta de 8 luni si sa intreb de pat, fata de situatia in care sunt gravida si vreau sa-i cumpar pat viitorului meu copil??? complicat, stiu !

gata, am fugit ! unde credeti? la scoala !!! fetelor, rugati-va sa-i dea Dumnezeu minte lui Alex, ca se plimba cu banii de masina in buzunar si se duce sa o cumpere azi ! cred ca a innebunit sa ia atatia bani cu el... si cine stie cu ce decapotabila cu 3 usi vine diseara da nu stiu de ce i-a scos de pe card... sau poate am inteles eu gresit... sper !

oana 33+ cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

AMR 6-20 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor, mi-am anuntat sotul... sa se pregateasca... Sper ca de data asta nu mai e alarma falsa... mai ales ca am descoperit si un mic-mic chegulet

Am contractiile cam la 8 minute... dar nu e deloc asa DUREROS!!! Ba chiar ma luase si somnul!!!

Aaah... cel mai enervant este ca de dimineata mi se tot umezesc sanii!!! Asta e ceva mai enervant decat durerile!!! Cel putin deocamdata!!! Poate cand oi ajunge eu la spital nici nu mai pot astia sa-mi faca epidurala ma suie direct pe masa!!!

PS: VA mai dau un mesaj cand plecam... pana atunci... mai fac niste ture de plimbari prin casa... apoi un dus... si... CU DUMNEZEU INAINTE!!!

VA MULTUMESC LA TOATE PT. SUSTINEREA NU NUMAI CEA DE-ACUM CI SI DE PE PARCURSUL INTREGII ODISEI... care la mine a vrut sa fie de chiar 40 de saptamani


TICKER-ul meu!
HAINUTZE Antonio
Andrada 39+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

KAY poate avea vanzatoarea probleme Problema e ca mie mi se pare ca arat ca un balon si vin altii sa-mi spuna ca am burta mica.Si mai merg in carrefour la cumparaturi si toti disperatii ma lovesc cu carucioarele, de-mi vine sa-i iau la .
L-am vazut si eu pe Alex de dimineata,mi-a placut tare mult camasa lui ANDRADA,ai plecat la spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Am postat in acelasi timp msjle.Sigur nu e alarma falsa,asa ca mai pun niste sa treaca totul mai repede si sa-l tii in sfarsit pe Antonio in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

HAI ANDRADA!!!! NASTERE USOARA FARA DURERI PREA MARI!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:



ANDRADA

Nastere cat mai usoara!!!



Noi tot 2 in 1, liniste si pace...




Teodora Ana 40+ Mihail Vladimir

Poze burtica : http://www.onetruemedia.com/otm_site/auth_sequence?work_id=2780000#visualMedia_1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Bey, tu vrei sa nasti pe forum?
Super tare, ai un travaliu ca la carte. Sa dea Dumnezeu sa te suie direct pe masa si durerile sa nu se intensifice odata cu contractiile! Baftaaaaaaaaa

Andreea mamica lui Filip Stefan
Georgia

Mergi la inceput