Miresele anului 2006 (73)

Miresele anului 2006 (73) | Autor: krelia

Link direct la acest mesaj


MIRESICI 2006 150 miresici si 1 miresel - PROIECTE 2007

Februarie 4 miresici si 1 miresel
11.02. CASA DE PIATRA! Mariana I.,
18.02. CASA DE PIATRA! Animagus
25.02. CASA DE PIATRA! a.cicel - de Bianca Maria (30.07.06)
25.02. CASA DE PIATRA! Anaomaria
25.02. CASA DE PIATRA! lgireada

Martie 1 miresica
04.03. Bee, CASA DE PIATRA!

Aprilie 2 miresici
01.04. CASA DE PIATRA! daii
30.04. CASA DE PIATRA! lullabay - de

Mai 14 miresici
06.05. CASA DE PIATRA! dana_micu
06.05. CASA DE PIATRA! kateryna - de George Anelin (07.01.07)
06.05. CASA DE PIATRA! monicik
06.05. CASA DE PIATRA! rok
07.05. CASA DE PIATRA! Lilly79
13.05. CASA DE PIATRA! LeiLa
13.05. CASA DE PIATRA! iulissa
14.05. CASA DE PIATRA! Ursoaica
20.05. CASA DE PIATRA! CarmenIubi
20.05. CASA DE PIATRA! Gabitza1977
20.05. CASA DE PIATRA! racine
27.05. CASA DE PIATRA! BlueEyes
27.05. CASA DE PIATRA! magda raluca
27.05. CASA DE PIATRA!NicoletaB

Iunie 26 miresici
03.06. CASA DE PIATRA! alinush2005
03.06. CASA DE PIATRA! balkina
03.06. CASA DE PIATRA! Laura10
03.06. CASA DE PIATRA! lauralicurici
03.06. CASA DE PIATRA! nicolici26
03.06. CASA DE PIATRA! Puricoasa
03.06. CASA DE PIATRA! Raza de soare -
03.06. CASA DE PIATRA! sabina_V
03.06. CASA DE PIATRA! Stangacica
03.06. CASA DE PIATRA! tehereea
10.06. CASA DE PIATRA! alessa_foc
10.06. CASA DE PIATRA! Divine girl
10.06. CASA DE PIATRA! michellee
10.06. CASA DE PIATRA! piggy
17.06. CASA DE PIATRA! BloodyMary
17.06. CASA DE PIATRA! Carmen_Marieta
17.06. CASA DE PIATRA! dido
17.06. CASA DE PIATRA! jesia
17.06. CASA DE PIATRA! liviana20t
17.06. CASA DE PIATRA! Rallu
17.06. CASA DE PIATRA! ralnied1
17.06. CASA DE PIATRA! shoni
17.06. CASA DE PIATRA! ver@
18.06. CASA DE PIATRA! irinalumi
18.06. CASA DE PIATRA! issis
??.06. CASA DE PIATRA! adriana15

Iulie 37 miresici
01.07. CASA DE PIATRA! adirys21
01.07. CASA DE PIATRA! Bolecutza
01.07. CASA DE PIATRA! ciciep
01.07. CASA DE PIATRA! Freia - de
01.07. CASA DE PIATRA! ooana
01.07. CASA DE PIATRA! papusika
01.07. CASA DE PIATRA! ralu_trancu
01.07. CASA DE PIATRA! ramona26
08.07. CASA DE PIATRA! alishaa
08.07. CASA DE PIATRA! anamariame
08.07. CASA DE PIATRA! briza_marii
08.07. CASA DE PIATRA! contactnicole
08.07. CASA DE PIATRA! dyadya
08.07. CASA DE PIATRA! prisi
08.07. CASA DE PIATRA! wantoknow
15.07. CASA DE PIATRA! Alynutza
15.07. CASA DE PIATRA! clau77
15.07. CASA DE PIATRA! emilyjeuly
15.07. CASA DE PIATRA! madutza_1978
15.07. CASA DE PIATRA! nebunica-zapacica
15.07. CASA DE PIATRA! pepenash
15.07. CASA DE PIATRA! ucucuca
16.07. CASA DE PIATRA! laura_andreea
22.07. CASA DE PIATRA! cristina_26
22.07. CASA DE PIATRA! iia
22.07. CASA DE PIATRA! Inuta
22.07. CASA DE PIATRA! oanagody76
22.07. CASA DE PIATRA! tigrutz
22.07. CASA DE PIATRA! vulpitza25
23.07. CASA DE PIATRA! danangie
23.07. CASA DE PIATRA! Latido
23.07. CASA DE PIATRA! preda_vicky
29.07. CASA DE PIATRA! elara
29.07. CASA DE PIATRA! i0ana
29.07. CASA DE PIATRA! iulianama
29.07. CASA DE PIATRA! NanaMotoc
??.07. CASA DE PIATRA! Manuelita
??.07. CASA DE PIATRA! oanagody76

August 26 miresici
12.08. CASA DE PIATRA! Tizabela
13.08. CASA DE PIATRA! ramonzca79
19.08. CASA DE PIATRA! addinel -
19.08. CASA DE PIATRA! blackmoon
19.08. CASA DE PIATRA! Cryssy
19.08. CASA DE PIATRA! cris-papureanu
19.08. CASA DE PIATRA! Danutza_s
19.08. CASA DE PIATRA! danye
19.08. CASA DE PIATRA! Giova - de Marco (06.01.06)
19.08. CASA DE PIATRA! ninny
19.08. CASA DE PIATRA! voicu_bebi
20.08. CASA DE PIATRA! pisoi_turbat
26.08. CASA DE PIATRA! anador
26.08. CASA DE PIATRA! Andita
26.08. CASA DE PIATRA! Bianca82
26.08. CASA DE PIATRA! carmita_baby
26.08. CASA DE PIATRA! fany_23
26.08. CASA DE PIATRA! Ioana-Cristina
26.08. CASA DE PIATRA! krelia
26.08. CASA DE PIATRA! magdala - de
26.08. CASA DE PIATRA! popescusimo
26.08. CASA DE PIATRA! Roxana Claudia
26.08. CASA DE PIATRA! tweety_mem
27.08. CASA DE PIATRA! CryssUK
27.08. CASA DE PIATRA! lid
27.08. CASA DE PIATRA! liza303

Septembrie 27 miresici
02.09. CASA DE PIATRA! clarisa_clarisa
02.09. CASA DE PIATRA! cri.
02.09. CASA DE PIATRA! gabbi
02.09. CASA DE PIATRA! livia_adela
02.09. CASA DE PIATRA! moko
02.09. CASA DE PIATRA! Rexanne
03.09. CASA DE PIATRA! mimika
08.09. CASA DE PIATRA! ancasilv
08.09. CASA DE PIATRA! dinora77
09.09. CASA DE PIATRA! camelia1
09.09. CASA DE PIATRA! enderbaby
16.09. CASA DE PIATRA! ancuta5
16.09. CASA DE PIATRA! anduril
16.09. CASA DE PIATRA! dyanna_s
16.09. CASA DE PIATRA! laura.carolina
21.09. CASA DE PIATRA! Girly
23.09. CASA DE PIATRA! AlinaBogdana
23.09. CASA DE PIATRA! gabryelle
23.09. CASA DE PIATRA! karamel
23.09. CASA DE PIATRA! kemsy
23.09. CASA DE PIATRA! maimu
24.09. CASA DE PIATRA! favotire
24.09. CASA DE PIATRA! ginutza2002
30.09. CASA DE PIATRA! alinuta-luscuta
30.09. CASA DE PIATRA! criss_2081
30.09. CASA DE PIATRA! nature
30.09. CASA DE PIATRA! sunnyday

Octombrie 12 miresici
01.10. CASA DE PIATRA! nagliusha
01.10. CASA DE PIATRA! Naty
07.10. CASA DE PIATRA! alinacn
07.10. CASA DE PIATRA! cr_dum
07.10. CASA DE PIATRA! suede
14.10. CASA DE PIATRA! jollyies-
14.10. CASA DE PIATRA! andreea_trend
14.10. CASA DE PIATRA! Pisik06
14.10. CASA DE PIATRA! samira_a
21.10. CASA DE PIATRA! vickyfilip
21.10. CASA DE PIATRA! violici
23.10. CASA DE PIATRA! simo_al_jaafari-

Miresici indecise 2 miresici
??.??. CASA DE PIATRA! lorena3013
??.??. CASA DE PIATRA! bebelusha1



(72) (71) (70) (69)
(68) (67) (66) (65) (64) (63) (62) (61) (60) (59) (58) (57) (56) (55) (54) (53) (52)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71862" target="_blank">(51) (50) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70280" target="_blank">(49) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69830" target="_blank">(48) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69455" target="_blank">(47) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69064" target="_blank">(46) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68638" target="_blank">(45) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68312" target="_blank">(44) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68091" target="_blank">(43) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67788" target="_blank">(42) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67409" target="_blank">(41) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67214" target="_blank">(40) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66814" target="_blank">(39) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66468" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66099" target="_blank">(37)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65701" target="_blank">(36)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65500" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65265" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65144" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64811" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64392" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63851" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63521" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62561" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61977" target="_blank">(27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61448" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61000" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60295" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59586" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59066" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58253" target="_blank">(21)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57431" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57018" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56499" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56044" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55700" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55517" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55309" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54792" target="_blank">(13)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54341" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53918" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52936" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52008" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50963" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50273" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49626" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48484" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46834" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45863" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44203" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34160" target="_blank">(1)


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ca vorbirati de apartamente: azi am semnat contractul la notar. nu era pe numele nostru. suntem proprietari dar mai saraci cu 3700 ron (taxele notarialke). noroc ca i-au platit o prte din concediu lui clau si am avut.
Avem intwerdictie de vanzare pana la achitarea sumei in 2010. notarul a zis ca nu pot face nimic, daca el pleaca de la firma. asta depinde de noi daca suntem buni si facem iimprumut sa le dam suma acum...daca nu ...respectam contractul .

Eu de la ap. asta cu 3 camere, direct la casa vreau...cand?...nu se stie....

Aly normal ca ti-a aratat alta greutate, nu e bine sa te cantaresti decat pe cantarul tau.daca tot pe ala te-ai cantarit...cel de la SPA...nu ti-a indicat greutatea adevarata.
si e bine sa ne cantarim o data/sapt., nu toata ziulica ca disperam. Dimineata, dupa ce am fost la toaleta si nu am papat si baut nimic.
Felicitari pt. marirea salariala a sotului tau.
Oana fain cartier!!!
Kitzy ce fain ca aveti teren....sa avem noi terenul...am si incepe sa ridicam casa.

Cu creditul sa vedem ce si cum...dupa ce vb. Clau cu seful al mare.Dava e musai sa-i platim rapid, om strange din . mai luam un credit de nevoi personale de 10.000 euro si-l platim. dar pe urma vom fi goi pusca.

merg sa-mi hranesc individul mic.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Exact asa gandesc si io cocioaba personala...un birou pentru weddings pt mami ca ie workhoolic, si restul cum zici si tu. si oleaca de iarba sa aiba maya mea ce boteza.
La ikea e de plimbat , numa ca, covrigii aia moca din cozile cainilor nu se iexista. De exemplu mobila mie una mi s-a parut fffffff prrost facuta, materiale naspa, gen placaje, si mult plastic. Ieftina si proasta. Ce era mai de soi, scump nene scump. Scaunele de buca nu mai stiu cat erau da nu te asigur ca nu erau ieftine.
Ce ma dat pe spate, partea de kkturi si accesorii - gen cufarase si sertarase de ratan, ieftine si frumusele foc, niste lampadare de alea de hartie gen (cum sunt lampioanele alea chinezesti), crem, cam la 1,5 m inaltime - astea erau vreo 700 mii, vaze, vazute, pahare de vin superbe, tot felul de dracovenii de depozitat , dulapioare de baie din fier forjat, lenjerii de pat very nice da cam scumpicele avand in vedere materialul nu foarte extra, niste rulouri marfa de pus sub pernele de la pat, pe care te poti sprijini cand te holbezi la teveu, niste protectii de saltea foarte misto da care nu am priceput cat costa...si mancarea la rest super ieftina si bunutza.
In rest e maaaaare rau , tre sa iti iei tenisi in picioare frate ca te termina. Aaaaaa...si am luat teapa cu niste rame de poze, facute din lemn, mi se pareau mie vezi doamne aseaaa rustice...si cucu cand am ajuns acasa nu se pot folosi, ca spatele si limba aia pe care se sprijina e din carton moale si cade rama gramada (sau eram eram io supra ponderala in poza :))))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Si io la subectu' Ikea
...de cand am fost prima data acu' cativa ani...tot asa ...mi-au placut numa prostiutele, adica tot fel de accesorii...mobila e cam naspa...ce e fain e scump si cred ca mai bine iti faci la comanda ca sa se potriveasca exact cu apartamentul.
...si ce mi-a mai placut mult de tot au fost lumanarile, mariiiii, pe nu stiu cate dimensiuni si chiar la preturi bune! Io-s fan!
Si cand imi amintesc ca am cautat pentru nunta suporturi pentru lumanari de sticla simple ca o farfuriuta doar sa nu le punem direct pe masa si nu am gasit...eee las' ca am gasit la Ikea sambata ce a trecuta cu 0,30 centi si mi-am luat 3 numa asa de ciuda


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si mie doar decoratiunile imi plac si mobila pt. copii de la Ikea.
lui clau nu-i place nimic, cica sunt ieftinituri. cand am foist la Budapesta a iesit rapid din Ikea, asa ca nici eu nu am stat cam mult inauntru.
Krelia pai ap. le vand fara mobila. alea sunt puse numai asa sa dea bine pe site.
asa au facut si arhitectii care au facut arhitectura la blocurile astea ale noastre.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eh...foarte bine..poate imi car consortu' sambata ...macar la clatit okii...ca apa-i scumpa ...
cuscrelu', un lampadar din ala de hartie mi-ar placea si mie ...hmm...cufar am de la nunta, deci nu-mi mai trebuie..[:i]...rulourile alea imi fac cu okiu'...hihihihi........
cu ramele...stai calma, ca nici eu nu ma percep prea bine la ele...io le iau si p'orma ma trezesc ca le pun sprijinitor in spte ca sa stea ....

oana, nu-mi spune ca era Ikea prin zona si l-am ratat

Gio, era clar ca ti-l da gol...eu n-am auzit pana acum sa-ti vanda vreun apartament, fie el si rezidential, cu mai mult decat baia si/sau bucataria, gata facute...dar atat...

gata, plec la saruri si arome....ca am parul slinos ...

ps. pt maine dinineatza...Aly, am dat kix...nema aspect, insa bun la gust ...(despre praji cu nuca e vorba


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Mdaaa...auzi sa stii ca si io am ramas cu neuronu blond la lampadar si rulouri....ma si vaz intr-un pat de ala ca in filmele americane...maaaaaaare si alb si cu rulouri si peste rulouri perne si iar perne...io cred ca am avut o copilarie nefericita fara perne si rulouri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Buna dimineata!
...de data asta clar sunt prima care ofera o cafea!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Oana, multam de cafea, tocmai am vrut sa va servesc, dar ai fost mai rapida

Giova, noi am incepe sa facem casa, da' n-avem cu ce
Si la inca un credit nu ne mai bagam ca deja avem unul pe apartament si unul pe masina si trebuie sa mai punem si banii la ciorap.
La Cluj cel putin, e mai ieftin sa-ti faci casa decat sa-ti iei apartament si daca cumva iti iei apartament nou noutz, sa te tii bine ca oricand iti poate pica tavanul in cap si in plus auzi toti vecinii de parca ar fi langa tine. Sunt de proasta calitate din cate am auzit.
Acuma noi ne-am tot uitat la emisiunea aia Eurocase unde arata case pe structura de lemn si arata super misto, nici n-ai zice ca e din lemn si e si tratat ignifug si in privinta caldurii e foarte bine cotata si acuma incepe sa se miste si la noi cu casele de lemn. Casele care le-au aratat pana acuma sunt de peste mari si tari, dar vreau sa zic ca ramai masca la cum arata. Preturile sunt cam de 180-300 mii euro dar asta la preturile lor si la salariile lor si oricum daca te gandesti, cu banii astia iti iei o casa aici din beton care oricum va trebui reconstruita. Mie mi se pare super faina ideea cu casa de lemn, garantata 100 de ani, calduroasa si arata super ok.
Vom vedea noi pana la urma ce facem, pana ne apucam de casa, cred ca mai schimbam un apartament, sa vedem ce se mai construieste in zona terenului nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza!
Iar am ratat sa dau cafelutza, asta e. Oana mercic, a fost tare buna.

Sa raspund de ieri, c-am ramas datoare, am fugit repede la smotru.
Oana sotziorului tau oricum i-ar fi mai greu sa te intreaca, avand in vedere ca tu esti la Germanica si el la Romanica. Aici trebuie sa dai zdravan din coate pentru un salariu care acolo e normal sau chiar mic. (oricum, nu se stie ce se intampla pana la sfarsitul anului, ca daca primesc promovarea promisa, va creste si salariul )

Gio sincera sa fiu tind sa cred cantarul de la SPA, chiar daca nu-i al meu, ala era digital, al meu e o gioarsa de cantar. Plus ce mi-a aratat ala era destul de aproape de ce imi aratase si al meu acasa inainte de plecare (o jumatate de kilogram in minus) si al meu a mai avut episoade de 'luat razna'. Nu-i bai, ca-i trecut pe lista de cumparaturi la prioritati. Nu-s maniaca la cantarit, am mai spus, dar o data pe saptamana ar fi bine.

Sorella lasa ca aspectul se perfectioneaza, gustul primeaza . Degeaba arata bine daca iti vine sa scuipi cand bagi in gura. Data viitoare va fi mai bine.( de incurajare)

Eu in Ikea n-am fost veci, deci nu pot sa-mi dau cu parerea. Desi era unul chiar langa mall-ul unde mai mergeam cat am fost in State, nu stiu de ce n-am avut curiozitatea sa-l vizitez. Dar m-a incantat un magazin gen Practiker-Ambient la care am fost 'in interes de serviciu' si pe care mi-ar fi placut sa-l am la indemana cand mi-am amenajat casutza.
Apropo de casutze, noi nu avem de gand sa ne mutam de unde stam. Planurile le face pentru bebelul nenascut, in ideea ca daca pe noi ne-au ajutat parintii si ne-a fost bine ca nu ne-am zbatut in credite (desi ne-am fi zbatut daca nu ajungeam eu in State alea 6 luni) si am avut unde locui, sa facem si noi acelasi lucru pentru copilul nostru. Dar mai avem timp de gandire sa luam cea mai buna decizie. Kitzy ai dreptate ca si eu am auzit lucruri rele despre apartamentele noi. Desi am un fost coleg care si-a luat apartament cu 2 camere (70 mp) in zona de jos pe Bunaziua, facut de un neamtz, si chiar se vede calitatea nemtzeasca.

Si un pic de lauda: ieri am stabilit recordul: am spalat toate geamurile in 2 ore (bine, cu ajutorul sotziorului).

Oana sa nu-ti raman datoare. Reteta mea de eclere o gasesti aici. Daca ai intrebari referitoare la modul de preparare, intreaba-ma fara griji.

No, gagici, musai sa si lucrez ceva, va pup si mai viu.

Edit: c-am uitat sa transmit felicitari Giovei pentru actul de proprietate asupra casutzei, s-o stapaniti sanatosi!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza fetelor!
da' stiu ca v-ati trezit, nu gluma! ...v-ati obisnuit, gata...cu fusul orar?

cuscrelu'..sa stii ca si eu am ramas marcata dupa perna copilariei, pe care am "purtat-o" cu stoicism pana pe la 14 ani cand s-a decis trecerea la d-alea de puf ...de la cautai prin pat....culmea ca acum..nu mai pot dormi pe d-alea tari...trebuie sa fie cat mai moale..ca s-o pot face somoioc sub cap ...da' niste rulouri d-alea si o cuvertura in ton...n-ar strica ...

kitzy, sa stii ca si eu ma uit la eurocase..si intr-adevar, mi-au atras atentia constructiile din lem....parca se fac si la noi de ceva vreme....ai vazut ce de izolari baga aia intre lemne ...si mai nou, am cunostiinte care si-au "tapetat" exteriorul cu "scartz" din ala si cica e un foarte bun izolant...mentine f bine caldura in interiorul camerei...oricum, io-s maniaca cu emisiunile de gen...ma uit pana si la misiunea casa..sa vad cum amesteca aia vopseaua si-o dau pe pereti ...iar la cele cu amenajari....hehe...hipnotizata zici ca sunt...chit ca nu se aplica nimic la mine in casa...da' io ma uit ...

soraly, sa stii ca () chiar a avut succes...citez "mmm, ce bun" ...si tu, ai avut ambitie cu geamurile alea...sau..n-aia vut ce face ...asta fuse curatenia de Paste...sau..mai urmeaza?

onule, da' tu ce naiba faceai la 12 noaptea de n-aveai somn? ...

Gio,


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput