Nasuc de psiholog!

Nasuc de psiholog! | Autor: flaviutza

Link direct la acest mesaj

Aveti asa ceva? vi s-a intamplat sa "mirositi" ceva sau pe cineva ? sa cititi dincolo de randuri sau sa intelegeti dincolo de cuvinte si apoi sa vi se dovedeasca ca ati avut dreptate?

mie mi se intampla des. dau numai doua exemple. colega mea de serviciu, care spera sa fie luata in casatorie de un baiat. i-am spus dupa 2 luni ca nu se va intampla. au trecut 4 ani, a ramas gravida, nici acum nu s-au casatorit. l-am mirosit, desi sustinea ca o iubeste.

Al doilea ar fi ca am cam "mirosit-o" pe Miss Parker. prea vorbea cu patima, citate peste citate, situatii telenovelistice( abuzata, sta cu actualul sot in casa fostei soacre) ..ne arunca subtil "PRIMUL avort facut...." in conditiile in care se pregateste de a avea un copil, eu comentez faza cu avorturile, ea trece mai departe si nu raspunde...hihi...si in final, se dovedeste ca scria de pe doua nik-name-uri!!!

haha,am mirosit eu....nasucul de psiholog(desi n-am nici in clin nici in maneca cu asta)....il aveti!?

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

luna2007 e ca un fel de "prietenul imaginar" pentru Miss Parker?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

miau-miau, vroiam sa-ti spun ca NU, da' n-am mai apucat.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

quote:
Initial creeata de flaviutza

Al doilea ar fi ca am cam "mirosit-o" pe Miss Parker. prea vorbea cu patima, citate peste citate, situatii telenovelistice( abuzata, sta cu actualul sot in casa fostei soacre) ..ne arunca subtil "PRIMUL avort facut...." in conditiile in care se pregateste de a avea un copil, eu comentez faza cu avorturile, ea trece mai departe si nu raspunde...hihi...si in final, se dovedeste ca scria de pe doua nik-name-uri!!!

haha,am mirosit eu....nasucul de psiholog(desi n-am nici in clin nici in maneca cu asta)....il aveti!?


Si daca a scris cu 2 nickuri diferite, care-i baiul? Fara suparare, nu ma prind ce chestie asa iesita din comun e asta.

Nu cred ca am nasuc de psiholog, dar in mod sigur nasucul meu carn detecteaza de la distanta rautatile gratuite si lipsa de intelegere ale unor membri ai acestui forum. Si ma intreb de ce sunt unii oameni asa...


============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Da tie ti se pare normal, totusi sa ne ...pacaleasca? si daca ne-a pacalit cu asta, s-ar putea sa ne fi pacalit si cu toata povestea nu?

nu vad rostul, pe bune sa fi facut asta...in conditiile in care fetele (si eu i-am raspuns la inceput) i-au raspuns sincer si au pus suflet..nu mi se pare corect, Anca74! tu ai citit postarile?

si chiar nu vad rautate gratuita aici, asa cum spui,Anca!

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Flaviutza, trebuie ca ai pus si tu multa patima in subiectul asta din moment ce esti asa de mandra ca ai mirosit-o cu nasucul tau de psiholog. Mie personal mi-e jena de jena ei, daca se dovedeste ca e asa, de a posta cu doua nickuri. Iar asta e singura judecata de valoare pe care-mi permit s-o fac. In cel mai bun caz, n-as fi intervenit nici cu mesajul asta...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

flaviutza, de unde si pana unde ajungi la concluzia ca ne-a pacalit cu povestea ei? Eu, personal, nu pot sa-mi imaginez ca as putea dovedi aceasta teorie (adica cea cu pacaleala).

Si daca, prin absurd, ne-ar fi pacalit, ce daca? Stim cu totii ca deseori viata bate filmul, asa ca povestea ei si sfaturile pe care le-a prezentat pe forum poate au ajutat sau vor ajuta pe altii in situatii similare.

Deci, inca o data, care-i problema de fapt?
Si scarmanus, de ce ar trebuie sa-mi fie jena de jena ei?
Pur si simplu, ma omorati cu asemenea motive si explicatii, serios. N-au nici cap, nici coada.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by anca74

flaviutza, de unde si pana unde ajungi la concluzia ca ne-a pacalit cu povestea ei? Eu, personal, nu pot sa-mi imaginez ca as putea dovedi aceasta teorie (adica cea cu pacaleala).

Si daca, prin absurd, ne-ar fi pacalit, ce daca? Stim cu totii ca deseori viata bate filmul, asa ca povestea ei si sfaturile pe care le-a prezentat pe forum poate au ajutat sau vor ajuta pe altii in situatii similare.

Deci, inca o data, care-i problema de fapt?
Si scarmanus, de ce ar trebuie sa-mi fie jena de jena ei?
Pur si simplu, ma omorati cu asemenea motive si explicatii, serios. N-au nici cap, nici coada.

============
How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.






Anca, mesajul meu era o replica la acel al flaviutzei, nicidecum la al tau. Nu vad sensul postatului sub doua nickuri, asa cum nu vad sensul mesajului initial al flaviutzei, decat daca se asteapta la aplauze, ceea mi se pare usor penibil. In cel mai bun caz consemnez "neregula", ma mir singura de asa intamplare si trec mai departe, nu ies sa-mi prezint nasucul de psiholog ca sa ma aplaude lumea. Iarta-ma, flaviutza, observatia mea era doar ca mesajul tau initial e putin penibil prin formulare, nu ca nu e adevarat prin continut.

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

subiectul deschis era altul.

nu ma simt mandra, nu ma simt nicicum. era o intrebare, nu motiv de scandal.

n-am tras concluzii in numele altora. am ridicat un semn de intrebare in legatura cu faptul ca S-AR PUTEA sa nu fie adevarat. pt ca mie imi suna ciudat. am impresia ca "s-a jucat" cu noi. si asta da, m-a deranjat..

va pup, ma duc sa traduc la "vorbirea-un joc in doi", pierdusem paginile,le-a recuperat.

ps. daca iscai scandal, rog frumos un moderator sa stinga subiectul, please!

ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput